Co musisz wiedzieć o języku koreańskim?

Język koreański zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się na naukę tego języka i na rynku pojawia się coraz więcej książek do nauki. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad nauką koreańskiego to być może jesteś ciekawy co musisz wiedzieć o języku koreańskim. Później będziesz w stanie zdecydować, czy chcesz się uczyć tego języka.

Koreańskie pismo

Koreańskie pismo nazywa się 한글 i w zależności od rodzaju latynizacji zapisuje się jako hangul czy też hangeul. To pismo zostało strworzone w 15 wieku przez króla Sejonga Wielkiego. Ten alfabet ma 14 spółgłosek i 10 samogłosek. Hangeul nazywa się alfabetem jednego dnia, ponieważ jego nauka nie zajmuje zbyt długo.

powitania koreańskie

W języku koreańskim istnieją również znaki pochodzenia chińskiego, które nazywają się hanja. Osoby początkujące, które dopiero zaczynają naukę nie muszą się przejmować nauką tych znaków. Wszystko przyjdzie z czasem 🙂

Gramatyka koreańska

Dla Polaków gramatyka koreańska może wydawać się odrobinę niezwykła, ale jeśli tylko zrozumiesz podstawy to idzie już z górki. Język koreański ma całkowicie inny szyk i czasownik znajduje się na końcu. Czasy oraz konsrukcje doczepiasz do czasownika lub też do przymiotnika, który zachowuje się podobnie jak czasownik. Zaimki w języku koreańskim możesz często opuszczać. Co najlepsze – w języku koreańskim nie ma typowej odmiany przez przypadki, bo taką rolę pełnią partykuły.

Egzamin z języka koreańskiego

Najpopularniejszym (ale nie jedynym) egzaminem z języka koreańskiego jest TOPIK – Test of Proficiency in Korean. W chwili, gdy nagrywałam filmik, który znajdziesz wyżej nie było opcji, by ten egzamin zdać w Polsce. Teraz jest taka możliwość i egzamin odbywa się w zależności od tego, ile osób chce zdać egzamin na danym poziomie.


O języku koreańskim można mówić długo. W tym poście opisałam tylko najważniejsze rzeczy, który musisz wiedzieć o koreańskim. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego języka to daj mi znać w komentarzu i postaram się odpowiedzieć 🙂

Może Ci się również spodobać: