Hiragana i katakana – nauka za pomocą aplikacji

Nauka hiragany i katakany może przysporzyć problemów na samym początku nauki języka japońskiego. Nie zmienia to jednak faktu, że nauka tych dwóch sylabariuszy jest konieczna, jeśli myślimy o języku japońskim na poważnie.

W ostatnim moim filmiku przetestowałam 3 aplikacje do nauki hiragany i katakany, które polecili mi widzowie. Te aplikacje to Hiragana Pro, Katakana Pro oraz Kana Dojo. Dostępne są one niestety tylko na Androida. W filmiku przetestowałam te 3 aplikacje oraz na bieżąco dzieliłam się moją opinią i spostrzeżeniami.

Aplikacje są dość ciekawe, ale w wersji darmowej niestety nie mamy wszystkich możliwości i kombinacji przy nauce hiragany i katakany. Koszt tych 2 pierwszych aplikacji nie jest zbyt duży (niecałe 10zl), ale jeśli chcesz tylko wypróbować te aplikacje i od czasu do czasu poprzypominać sobie hiraganę i katakanę to cena może zniechęcić.

Ostatnia aplikacja pozwala nam w zabawny sposób nauczyć się japońskich sylabariuszy. Dostępne są tam 2 dość niezwykle gry, które rzadko kiedy łączy się z nauka alfabetu (nie tylko japońskich sylabariuszy). Może wydać się to proste, ale jeśli ktoś jest wzrokowcem to taka nauka serio będzie efektywna 🙂


Jestem ciekawa, czy te aplikacje przypadły Ci do gustu 🙂 Jeśli interesujesz się nauką języka japońskiego i chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach tak jak i wskazówki jak uczyć się tego języka to zapisz się na newsletter 🙂

Zapisz się na newsletter

  
* wymagane

Może Ci się również spodobać: