Look – recenzja książki

Ostatnio czytam sporo książek. Skoro nareszcie mam przerwę od szkoły to jestem w stanie nadrobić czytelnicze zaległości. Ostatnio zabrałam się za Look Sophi Bennet – jest to niepozorna historia o nastolatce, która nie z własnego wyboru zostaje modelką. Nie myślałam, że ta opowieść będzie czymś tak dobrym, że będę mogła powiedzieć i napisać  „ta książka zmieniła moje życie”, ale jednak się myliłam (a przynajmniej na chwilę się myliłam).

Każdy w książkach szuka czegoś innego. Jedni szukają pocieszenia, drudzy motywacji, a inni po prostu chcą się skupić na historii. Ja zazwyczaj należałam do tej trzeciej grupy – książka miała pełnić funkcje rozrywkową i dlatego też nie musiała być wybitnym dziełem.

O czym jest Look Sophi Bennet?

look sophia bennet recenzja

Tym razem chwyciłam za Look Sophi Bennet. Historia kręci się wokół nastoletniej Ted Pstrąg, która zostaje modelką. Ona co do tego zawodu nie jest przekonana, ale zabiera się za to dla swojej chorej na raka siostry, Avy. Jest oną miłośniczką mody i myśl, że jej młodsza siostra mogłaby być modelką dodaje Avie skrzydeł w ciężkich chwilach. Nie wszystko toczy się jednak po myśli Ted i Avy. Ta historia opowiada o porażkach w świecie mody, ale też i pokazuje w jaki sposób sobie z nimi radzić.

Dlaczego ta opowieść zmieniła moje życie?

look sophia bennet recenzja

Może Was zdziwić mój opis tej książki – jak historia dziewczyny, która zostaje modelką mogła zmienić moje życie? Opis wydaje się przecież dość płytki – ot kolejna historia o marzeniach nastolatki. Nie to mnie jednak urzekło w tej książce. Urzekła mnie relacja pomiędzy siostrami. Jedna z sióstr robi coś dla drugiej. Nie dlatego, że mama czy tata każą. Robi to z własnej woli. Decyduje się na poświęcenia, tylko i wyłącznie dlatego, by na ustach siostry zagościł uśmiech.

Jestem wrażliwa na tego typu gesty. Zawsze, gdy czytam o dobroci ludzkiej, która pochodzi ze szczerego serca robi mi się cieplej na duszy i mam ochotę dzielić się moją radością z całym światem.

Żałuję, że nie mogę napisać, co dokładnie zrobiła Ted dla Avy, ale byłby to wtedy spojler. Nie chcę nikomu psuć tak świetnej opowieści. Nawet jesli miałaby ona tylko umilić jeden wieczor, myślę, że warto poznać tę historię.

Co będę teraz czytać?

Zabrałam się za kolejną porcję książek, które powinnam przeczytać jak byłam w podstawówce. Są to kolejne części Monster High, ale cóż – czego się nie robi dla serii, którą chce się poznać 🙂


Moi drodzy, to byłoby na tyle w dzisiejszym poście. Mam nadzieję, że udało mi się Was zachęcić do przeczytania Look Sophi Bennet. Co Wy ostatnio czytaliście? Jaka książka zrobiłam na Was ogromne wrażenie? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać: