Dawno mnie nigdzie chyba nie było, prawda?

Nie publikowałam praktycznie na żadnej stronie społecznościowej od dawna. OD BARDZO DAWNA. Miałam kłopoty, o których pisałam w poście o smutku, sporo nauki w szkole i wiele innych rzeczy, o których chciałabym dzisiaj napisać, ponieważ będą się one łączyć ze zmianami na blogu, kanale i na moich kontach społecznościowych. Jednocześnie chciałabym podać krótki sposób jak się zorganizować, a przynajmniej podzielić się sposobem, z którego ja korzystam od niedawna.

Co się działo, gdy mnie nie było?

Szkoła

Nauka w szkole to kwestia, która była dla mnie nieważna aż do momentu, gdy zdałam sobie sprawę, iż zmieniam rozszerzenia w liceum. Stało się to za sprawą jednej nauczycielki, która tak mnie nie lubi, że nie chciała mi wpisać oceny cząstkowej 6 z konkursu, w którym brałam udział. Zdenerwowałam się, moi rodzice również. Sprawa jest już załatwiona, a szóstka jest w dzienniku i poprawiła mi średnią. Nie chcę jednak z tą fjbskjfbskjfbdkj (tak, tutaj napisałabym mnóstwo przekleństw, ale nie warto psuć języka polskiego na tę nauczycielką) mieć dalej lekcji. Niestety jedynymi rozszerzeniami, gdzie nie będę mieć z nią lekcji jest biologia-chemia.

Lepsze to niż zajęcia z nauczycielką, która mnie otwarcie nienawidzi…

Problemy natury egzystencjalnej

keitah jak się zorganizować?

Ostatnio miałam mnóstwo tego typu przemyśleń. Zastanawiałam się jak w przyszłości zdołam zarobić na rachunki, skoro zmieniłam swoje plany i nie idę już na studia językowe (dla ludzi zastanawiających się – jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli i nie zmienię nagle planów to chcę iść na game design na DSW we Wrocławiu). Nie chodzi mi o kwestie jak w ogóle zarobić, ponieważ po kierunku game design mam więcej ofert pracy. Chodziło mi bardziej o to, jak zarabiać pracując w domu i robiąc to, co kocham. Podejrzewam, że ten post zaczyna się odrobinę zmieniać w jedną z tych historii „miałam kłopot, ale znalazłam genialne rozwiązanie i teraz zarabiam miliony”, albo w inną bzdurę, ale bez problemu tego uniknę.

Dlaczego?

Ponieważ nie mam żadnego genialnego rozwiązania. Ostatnio dużo siedziałam i dumałam nad tym problemem i nie wpadłam na nic innego jak prowadzenie sklepu internetowego z własnymi projektami, kanał na YT oraz blog… W przyszłości pomyślę może jeszcze nad jakimiś zleceniami dla freelancerów bądź nad zostaniem fotografem. To są właśnie zajęcia, które kocham i w tych kierunkach chciałabym się rozwijać.

I w czasie kiedy miałam przerwę zaczęłam coś z tym robić. Zaczęłam uczyć się jak robić gry komputerowe (jak myślisz, o czym będzie pierwsza gra przeze mnie stworzona? 🙂 ), zapisałam się na kurs fotograficzny kończący się certyfikatem oraz… ZAŁOŻYŁAM SKLEP INTERNETOWY.

Sklep internetowy

case mandala iPhone
Projekt na case do Iphone’a z mojego poprzedniego sklepu

Nazwałam go WWWonderland, co jest skrótem od World Wide Wonderland. Prowadzę go wspólnie z przyjaciółką, którą poznałam dzięki kanale na YT. Na początku sklep był na amerykańskiej platformie Zazzle, ale ceny były tam (i nadal są) zabójcze, a ja tak naprawdę miałam zarabiać niewiele, gdy ktoś kupi mój projekt. Może jakieś… 2 dolary na etui do iPhone’a? Jakieś 30 centów na przypince?

Kłopot miałam również z promocją w mediach. Wszystko to, co czytałam i o czym się uczyłam (tak, interesuję się również marketingiem) nie zdawało egzaminu. Z tego też powodu zaczęłam się rozglądać za  polskimi platformami i razem z przyjaciółką stwierdziłyśmy, że jest to całkiem dobry pomysł. Niedługo później sklep przeniosłyśmy na Cupsell.

Kiedyś pisałam o tym, że chciałam założyć sklep internetowy, ale pomysł nie wypalił w pierwotnej wersji, ponieważ straciłam możliwość własnoręcznego wytwarzania produktów, które chciałabym sprzedawać. Wynajmować za to firmę, która zrobi to za mnie wiążę się często z takimi kosztami iż nikt nie chciałby kupić tego, co zaprojektuję…

Nad sklepem nadal pracujemy, ale myślę, że idzie coraz lepiej 🙂 Za niedługo na blogu pojawi się nowa podstrona o nazwie „mój sklep”, gdzie będzie kilka informacji o WWWonderland oraz wstawiony kod, dzięki któremu będzie można  robić zakupy bezpośrednio ze strony mojego bloga.

Kanał na YT

Swój obecny kanał odrobinę zaniedbałam. „Odrobinę”, czyli nawet bardzo. Ostatni filmik pojawił się około 2 miesiące temu. Chciałabym do tego wrócić, ale z drugiej strony nie wiem co mam publikować. Mamy już na polskim YouTube kanał koreanistki, więc często ogarnia mnie wrażenie, że mój jest już niepotrzebny.

Zastanawiałam się nad założeniem nowego kanału (vlogi i inne takie), ale nie chcę tego robić, jeśli nie publikuję regularnie o koreańskim. Nie chcę zawieść tych wszystkich, dzięki którym pisze tutaj i dzięki którym pokochałam YouTube od strony tworzenia filmów, a nie tylko ich oglądania. Tyle radości i słów zachęty ile otrzymałam od widzów i czytelników spowodowało, że nie chcę zawieść i stracić tego, co już udało mi się osiągnąć. Dla mnie jest to wielki sukces, bo widzę jak bardzo się rozwijam prowadząc ten kanał.

Czy chcę zamknąć kanał o koreańskim?

Nie. Nigdy. Przenigdy.

Co ze stroną keitah.pl?

jak się zorganizować keitahW planach mam częstsze publikowanie i to nie tylko o językach obcych. Chciałabym dzięki tej stronie podzielić się choć odrobinę swoim światem, który składa się nie tylko z języków obcych, ale i gier, fotografii, fanfiction i wielu innych zainteresowań i pomysłów.

Chcę po prostu być sobą, a miejscem, gdzie najlepiej tym się dzielić jest chyba mój blog, prawda? 🙂

Jak się zorganizować?

Ostatnia rzecz na dziś to krótki poradnik jak się zorganizować. Ja z tym ostatnio miałam kłopot, ale idzie ku lepszemu. Aby korzystać z mojego sposobu, potrzebny będzie:

  • zeszyt, kalendarz lub dziennik
  • długopis
  • (opcjonalnie) zakładka

System jest prosty – każdego dnia wieczorem wypisujesz 3 proste do wykonania rzeczy, które chcesz zrobić następnego dnia. Jeśli następnego dnia (walić powtórzenia) uda Ci się je wykonać przed wieczorem, to siadasz i dopisujesz kilka kolejnych i masz zacząć je wykonywać w chwili, gdy skończysz pisać to zadanie w zeszycie. Gdy zadanie wykonasz, wykreśl je z listy.

Wydaje się proste?

Bo takie jest. Najskuteczniejsze rozwiązania często są bardzo proste i dlatego można wcielać je w życie każdego dnia .Pokazałabym kilka zdjęć z mojego zeszytu zadań, ale jest on cały pomazany…

 Czy coś jeszcze ważne jest do zorganizowania się?

Tak. Jest to porządek w pokoju. Jeśli chcesz zacząć być efektywny/a i ogarnąć swoje życie choć trochę, to zacznij od pokoju bądź też mieszkania 🙂

#Keep calm and sprzątaj your room 🙂

Podsumowanie

W najbliższym czasie mam zamiar zrobić listę rozpoczętych przez siebie projektów. Mam nadzieję, że uda mi się dzięki temu choć odrobinę ogarnąć to co zaczęłam, by nie zaniedbywać już bardziej swoich kont na portalach społecznościowych. Wiem, że pisałam to już jakiś czas temu, ale tym razem chcę się „na serio” za to zabrać. Muszę. Jak to zwykle mawiam – „Musi się udać. Innej opcji nie ma” 🙂

Trzymajcie za mnie kciuki i pochwalcie się proszę w komentarzach Waszymi sposobami na bycie ogarniętym 🙂