100 ilustrowanych angielskich idiomów z ćwiczeniami – recenzja

100 ilustrowanych angielskich idiomów z ćwiczeniami

Idiomy angielskie to jedno z najkłopotliwszych zagadnień w języku angielskim, więc dlatego pojawiają się coraz to nowe książki i materiały do nauki idiomów w języku angielskim. Dzisiaj chcę więc pokazać Wam książkę, która pomoże każdemu w nauce idiomów.

Ta książka to 100 ilustrowanych angielskich idiomów z ćwiczeniami wydawnictwa Poltext. Sam tytuł nam już tutaj dużo mówi, ale przejdźmy do trochę dokładniejszego opisu.

Jak wygląda książka 100 ilustrowanych angielskich idiomów z ćwiczeniami?

Do każdego idiomu jest obrazek, a pod nim znajduje się polskie tłumaczenie oraz dosłowne tłumaczenie. Jeśli pomaga Wam dosłowne tłumaczenie niektórych zwrotów by je zapamiętać (przykładowo ja tak mam) to na pewno spodoba się Wam ta książka.

Na stronie obok mamy po angielsku wytłumaczoną definicję danego idiomu za pomocą innych słów. Znajdziemy rownież przykłady użycia w zdaniu danego idiomu.

ZOBACZ: Nauka angielskiego z Keitah

Drugą rzeczą, w której się zakochałam oprócz samych obrazków są ciekawostki, które bardzo często mówią nam o pochodzeniu danego idiomu. Niektóre z tych ciekawostek dotyczą również kontekstu historycznego, kiedy powstał dany idiom albo też innych ciekawe fakty, które umilają naukę.

Ilustrowane idiomy angielskie

Tak jak z tytułu można wywnioskować, jest tutaj 100 idiomów wraz z ilustracjami. Nie są one jednak przedstawione tak o, ale są one pogrupowane w pewne kategorie, takie jak np. idiomy z nazwami jedzenia czy też idiomy związane z naturą. Zostały one podzielone na podstawie elementów składowych słów, które się znajdują w danym idiomie, a nie na podstawie tłumaczenia.

idiomy angielskie ilustrowane

Należy jeszcze wspomnieć, że idiomy, które się tutaj znalazły zostały specjalne wybrane, by ich tłumaczenie nie było takie łatwe do zrozumienia bezpośrednio z języka polskiego na angielski, dlatego naprawdę można z tej książki nauczyć się prawdziwych perełek.

PRZECZYTAJ: Idiomy niemieckie z obrazkami

Po każdej kategorii idiomów znaleźć można ćwiczenia, które pozwolą utrwalić dane idiomy oraz ich prawidłowe rozumienie w zdaniach oraz dłuższych tekstach.

poltext 100 ilustrowanych angielskich idiomow z cwiczeniami.

Do wszystkiego mamy oczywiście odpowiedzi na końcu książki podobnie jak i indeks idiomów, które można znaleźć w całej książce. Można z tego korzystać dla przykładu wtedy, kiedy zapomnieliśmy jakiejś części idiomu albo też jeśli zapomnieliśmy obrazka, a akurat jest on nam potrzebny do zapamiętania wyrażenia.

idiomy angielskie poltext

Moja opinia na temat książki 100 ilustrowanych angielskich idiomów z ćwiczeniami

Czy polecam tę książkę? Jest ona na pewno ciekawą opcją dla tych, którzy chcą nauczyć się idiomów. Są one przecież przydatne w codziennych rozmowach oraz na egzaminach, więc ich znajomość jest dla uczących się po prostu przydatna. Obecność obrazków jest tutaj kluczowa, ale ich rola nie odnosi się tylko do pomocy przy zapamiętywaniu, co jest plusem.

PRZECZYTAJ: Książki do nauki niemieckiego biznesowego – recenzja

Podoba mi się też podział na kategorie. Ułatwia on znacznie naukę, bo przy idiomach niestety nagminne jest, że można się uczyć i uczyć, ale jeśli uczymy się wielu idiomów podobnych znaczeniowo, a nie składniowo to one zaczynają się nagle mieszać.

Mam nadzieję, że ta książka spodobała się Wam tak samo jak mnie i cóż, do zobaczenia w następnym filmiku! 🙂 Miłej nauki języków obcych!

Może Ci się spodobać:

Kurs angielskiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka angielskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę angielskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl