Czy ktoś potrzebuje kompendium dotyczącego najważniejszych rzeczowników w języku angielskim bądź też niemieckim? W takim razie przychodzę z pomocą. W dzisiejszym poście chcę Ci przedstawić książki do nauki angielskiego i niemieckiego od A1 do B2, za pomocą których poznasz najważniejsze niemieckie oraz angielskie rzeczowniki. Istnieje również osobna wersja do czasowników (o tym pod koniec tego postu), ale w mojej recenzji zajmijmy się dzisiaj tylko rzeczownikami angielskimi oraz niemieckimi 🙂

Książki do nauki od A1 do B2

Książek do nauki na rynku jest dość dużo, ale te są dość szczególne. W nich mamy zbiór najważniejszych rzeczowników w języku angielskim oraz niemieckim stworzonym na podstawie słowników z najczęstszej używanymi słowami.

W tym opracowaniu oprócz samych słówek znajdziemy również podział na łatwe, trudne oraz ciekawe dzięki któremu możemy dane słowa poznać w różnych kontekstach. Nawet jeśli dane słowo jest proste jak np. year to za pomocą takiego podziału można poznać dane słówko od bardziej zaawansowanej strony. Sekcja ciekawe to głównie powiedzenia oraz idiomy, co znacznie urozmaici naszą znajomość języków obcych.

Obydwie książki zrobione są w podobny sposób, ale tak czy siak przejdźmy do opisu każdej z nich 🙂

144 niemieckie rzeczowniki

144 niemieckie rzeczowniki to liczba i duża, i mała. W tej książce poznać można tak naprawdę o wiele więcej słówek oraz sposobów ich użycia, a to wszystko za pomocą wyrażeń oraz kolokacji. Zazwyczaj w tym znajdują się krótkie informacje gramatyczne, które pozwolą nam lepiej zrozumieć dane zagadnienie albo też całą frazę taka jak np. vor zwei Jahren (dwa lata temu).

144 angielskie rzeczowniki

W tym wypadku sprawa wygląda podobnie jak w książce wyżej. Oprócz samych słówek znajdziemy przydatne informacje gramatyczne takie jak np. podanie liczby mnogiej danego słówka. Kolokacji aż tyle tutaj nie znajdziemy, ale to po części ze względu na specyfikę języka angielskiego. W przeciwieństwie do niemieckiego jest tutaj mniej odmian i potrzebne wyrażenia bądź też kolokacje znaleźć można po prostu w zdaniach.

Czy oceniam te książki pozytywnie? Na pewno są one dość ciekawym rozwiązaniem. Za ich pomocą można gruntownie usystematyzować wiedzę, co na pewno przyda się, gdy ciągle poddajemy się w nauce, ale jakiś poziom znajomości języka już mamy. Z tego też powodu mogą być one szybkim repetytorium, gdy musimy dość szybko ogarnąć najważniejsze słówka, bo zbliża się ważny egzamin bądź też test w szkole 🙂

Nauka niemieckich czasowników

W podobnej wersji do książek do nauki rzeczowników w języku angielskim i niemieckim, jest również wersja do nauki czasowników. O niej również zrobiłam całą recenzję na moim kanale 🙂 Książki znaleźć można do nauki angielskiego oraz niemieckiego, chociaż ja w swojej recenzji skupiłam się stricte na języku niemieckim.

Ciekawa jestem Waszej opinii na temat tych książek 🙂 Do zobaczenia w następnym poście!

Może Ci się również spodobać: