144 niemieckie rzeczowniki oraz 144 angielskie rzeczowniki – recenzja

144 niemieckie rzeczowniki oraz 144 angielskie rzeczowniki to książki z wydawnictwa Poltext, które przydatne są na każdym poziomie nauki. Dzięki tym książkom poznasz najważniejsze rzeczowniki, które pozwolą Ci solidnie opanować podstawy oraz językowe smaczki, które przydatne będą w codziennym korzystaniu z języka obcego. Czy tak jest naprawdę? Czy te książki przydatne są w nauce?

W dzisiejszym poście chcę Ci przedstawić książki do nauki angielskiego i niemieckiego od A1 do B2, przy pomocy których poznasz najważniejsze niemieckie oraz angielskie rzeczowniki. Istnieje również osobna wersja do czasowników (o tym pod koniec tego postu), ale w mojej recenzji zajmijmy się dzisiaj tylko rzeczownikami angielskimi oraz niemieckimi.

Książki do nauki angielskiego i niemieckiego od A1 do B2

Książek do nauki angielskiego i niemieckiego na poziomie od A1 do B2 na rynku jest dość dużo, ale te są dość szczególne. W nich mamy zbiór najważniejszych rzeczowników w języku angielskim oraz niemieckim stworzonym na podstawie słowników z najczęstszej używanymi słowami.

W tym opracowaniu oprócz samych słówek znajdziemy również podział na łatwe, trudne oraz ciekawe, dzięki czemu możemy dane słowa poznać w różnych kontekstach. Nawet jeśli dane słowo jest proste jak np. year (rok) to przy pomocy takiego podziału można poznać dane słówko od bardziej zaawansowanej strony. Sekcja ciekawe to głównie powiedzenia oraz idiomy, co znacznie urozmaici naszą znajomość języków obcych.

Obydwie książki zrobione są w podobny sposób, ale tak czy siak przejdźmy do opisu każdej z nich 🙂

144 niemieckie rzeczowniki

144 niemieckie rzeczowniki to liczba i duża, i mała. W tej książce poznać można tak naprawdę o wiele więcej słówek oraz sposobów ich użycia, a to wszystko za pomocą wyrażeń oraz kolokacji. Zazwyczaj w tym znajdują się krótkie informacje gramatyczne, które pozwolą nam lepiej zrozumieć dane zagadnienie albo też całą frazę taka jak np. vor zwei Jahren (dwa lata temu).

144 angielskie rzeczowniki

W tym wypadku sprawa wygląda podobnie jak w książce wyżej. Oprócz samych słówek znajdziemy przydatne informacje gramatyczne takie jak np. podanie liczby mnogiej danego słówka. Kolokacji aż tyle tutaj nie znajdziemy, ale to po części ze względu na specyfikę języka angielskiego. W przeciwieństwie do niemieckiego jest tutaj mniej odmian i potrzebne wyrażenia bądź też kolokacje znaleźć można po prostu w zdaniach.

Moja ocena książek 144 rzeczowniki angielskie oraz 144 rzeczowniki niemieckie

Czy oceniam te książki pozytywnie? Na pewno są one dość ciekawym rozwiązaniem. Za ich pomocą można gruntownie usystematyzować wiedzę. Na pewno przyda się to, gdy ciągle poddajemy się w nauce, ale jakiś poziom znajomości języka już mamy. Te książki mogą być również szybkim repetytorium, gdy musimy dość szybko ogarnąć najważniejsze słówka, bo zbliża się ważny egzamin bądź też test w szkole 🙂

Nauka niemieckich czasowników

W podobnej wersji do książek do nauki rzeczowników w języku angielskim i niemieckim, jest również wersja do nauki czasowników. O niej również zrobiłam całą recenzję na moim kanale 🙂 Książki znaleźć można do nauki angielskiego oraz niemieckiego, chociaż ja w swojej recenzji skupiłam się stricte na języku niemieckim.

Ciekawa jestem Waszej opinii na temat tych książek. Czy przydały się podczas Waszej nauki?

Może Ci się również spodobać:

Kurs niemieckiego i angielskiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka niemieckiego i angielskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę niemieckiego i angielskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl