Aplikacja do nauki języków Ling, a w niej ponad 50 języków obcych?

Aplikacja do nauki języków obcych Ling to moje ostatnie odkrycie. Można się w niej uczyć ponad 50 języków obcych i w dodatku w dowolnej konfiguracji. Angielski przez koreański lub niemiecki przez francuski? Żaden problem! Na czym polega więc aplikacja Ling i jak się z niej efektywnie uczyć?

Aplikacja do nauki języków obcych Ling – jak wygląda nauka?

Aplikacja Ling ma dużo języków do nauki, ale jak ta nauka wygląda w praktyce? Na czym polega aplikacja Ling? Jest ona moim zdaniem taką hybrydą Duolingo i Lingodeer. Tutaj zamiast jelenia i sowy mamy akurat słodką małpkę oraz banany, które są punktami, które zdobywamy za zrobione lekcje i możemy awansować w rankingu z innymi użytkownikami.

Możemy również zdobywać osiągnięcia, widzimy ile procent jest przy naszym byciu fluent i tego typu sprawy. Warto zwrócić uwagę, że nawet jak zmienimy język obcy w samej aplikacji, który pojawia nam się przy lekcjach to nie za bardzo zmienia nam się język samego interfejsu, co może być trochę odstraszające dla niektórych, ale z drugiej strony wszystko jest dość intuicyjne, więc tragedii nie ma.

Sam materiał podzielony jest na 5 poziomów, ale podczas nauki aż tak bym się nie sugerowała tymi poziomami, bo to, co w tej aplikacji jest na poziomie zaawansowanym w innej aplikacji może być na poziomie podstawowym i odwrotnie.

W każdym poziomie mamy 10 lekcji, które podzielone są na 6 lub 7 czynności. 4 z nich to podlekcje, a 3 z nich to test z mówienia, pisania oraz egzamin, czyli test z całości materiału w danym dziale. Dla mnie najtrudniejsze było mówienie, nigdy tutaj nie mogłam wymaksować, bo zawsze mi się pokazuje, że coś jest nie tak? A mówiłam prawidłowo…

Pisanie to w przypadku języków obrazkowych nauka pisma. Jeśli dany język korzysta z alfabetu łacińskiego albo tylko niewielkich jego zmian to wtedy tej czynności nie ma. Test z mówienia oraz test z całego działu jest w każdym języku, który sprawdzałam, a był to koreański, hiszpański, hindi, włoski i japoński.

Same lekcje to poznawanie słówek i od razu przydatnych zdań. W prawie każdej lekcji poznajemy też zagadnienie gramatyczne. Następnie ćwiczymy je przez całą lekcję przez zdania przykładowe.

Dialogi i chatboty do nauki

To, co podoba mi się w tej aplikacji najbardziej to bez wątpienia dialogi i chatboty, które są w każdej lekcji. Są one wyższe od poziomu, który jest w danej lekcji, ale są one z życia wzięte. Ja osobiście z tych lekcji najwięcej się nauczyłam.

Oprócz samej zakładki nauki, mamy jeszcze tzw. chatboty, w których mamy przykładową rozmowę i? uwaga! Mamy od razu zaznaczone, czy dane zdanie jest formalne czy też nie. W wielu aplikacjach tego typu to duży problem, bo nie ma nic o formalności czy honoryfikatywności.

Jak mówimy niewyraźnie, albo powiemy coś źle to pokazują nam się od razu powiadomienia pt. ?przepraszam, nie zrozumiałam Cię. czy możesz powtórzyć??. To jest całkiem spoko test, niby sami nic nie wymyślamy z głowy, ale żeby się rozgadać to pomysł jest idealny.

Moja ocena aplikacji Ling

Czy aplikacja Ling zasłużyła na najwyższą ocenę i czy ta aplikacja mi się podoba? Jest na pewno ciekawa i zapewnia niszę jeśli chodzi o naukę tych języków, które nie są aż tak popularne w danym kraju. Dla przykładu – ile widzieliście książek czy materiałów do nauki języków afrykańskich czy tych używanych w Indiach innych niż hindi? W języku polskim tych książek nie ma dużo.

Jeśli chcecie sami przetestować tę aplikację, tutaj znajdziesz link do aplikacji. Jestem ciekawa jakie będą Wasze opinie i jakiego języka obcego Wy się uczycie za pomocą Ling 🙂

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

  • angielskiego

  • koreańskiego

  • niemieckiego

  • hiszpańskiego

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl