Co robić w upał? Nauka języków obcych, gdy jest gorąco

keitah

Upał to nie jest dobra pogoda do nauki języków obcych zwłaszcza jeśli nie posiadamy klimatyzacji w domu. Nie zmienia to jednak faktu, że w nauce nie powinno robić się długich przerw, więc nie można zrezygnować z nauki w lecie. Jak więc uczyć się w upał i jak planować swoją naukę?

Co robić w upał?

Podejrzewam, że nie tylko we Wrocławiu ostatnio było tak ciepło. W całej Polsce trwała (i nadal trwa) fala upałów i niestety odbijało się to na wszystkim – na nauce, na zdrowiu… 🙁 Stąd też wziął się pomysł na post jak zorganizować naukę języków obcych w trakcie upału 🙂 A więc…

Co robić w upał? Uczyć się języków obcych!

co robić w upał

Nie, nie jestem masochistką. Mam na sierpień wyznaczone cele związane z nauką sześciu języków obcych (dopiero dwa udało się spełnić) i nie mam zamiaru się poddać przez pogodę, na którą nie mam wpływu.

Gdy jest ciepło, często tracimy zapał do robienia czegokolwiek i jest to całkowicie zrozumiałe, ale moim zdaniem jeśli tylko mamy spisane co danego dnia mamy zrobić i w dodatku znajdziemy w sobie odrobinę siły to uda nam się wszystko osiągnąć. Pomiędzy zadaniami warto jednak o siebie zadbać, by nie zasłabnąć (dotyczy to nie tylko osób ze słabszym zdrowiem).

Jak wygląda mój dzień, kiedy jest upał?

W wersji krótkiej – umieram. W wersji długiej – staram się przygotować do tego, by dać z siebie tego dnia tyle, ile tylko mogę nie cierpiąc przy tym. Mam przez to na myśli, że zapisuję w moim bullet journal listę zadań do zrobienia na cały dzień. Wiele zadań powtarza się każdego dnia, ponieważ łączą się one z moimi celami, które pokazałam w filmiku na moim Instagramie.

Nie robię jednak wszystkiego naraz. Myślę, że nauka podczas upału różni się od takiej zwykłej nauki właśnie tym, że musimy bardziej o siebie zadbać. Trzeba wtedy nie tylko pić więcej wody, chronić głowę przez słońcem, ale i również odpowiednio dobierać zadania do zrobienia.

Jak dobrze wybierać zadania?

Przez dobrze wybrane zadania do zrobienia mam na myśli takie zadania, które nie będą wymagały od nas dużego wysiłku. Najczęściej jedno duże i czasochłonne zadanie dzielę na kilka drobnych zadań, które w połączeniu z przerwami nie będą dla mnie tak bardzo obciążające.

Może i tych zadań będę miała więcej, ale będzie je łatwiej zrobić podczas upału 🙂

Przerwy podczas nauki w trakcie upału

co robić w upał

Moje przerwy pomiędzy zadaniami sa zazwyczaj bardzo do siebie podobne. Najczęściej biorę prysznic,  piję dużo wody, oglądam bajkę /film/serial i chłodzę się, albo też jem lody domowej roboty. Nic specjalnego nie ma w trakcie moich przerw, ale to właśnie dzięki nim jestem w stanie przetrwać taką pogodę.

Jakie są Twoje metody przetrwania upału?

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl