Co robić w upał?

Podejrzewam, że nie tylko we Wrocławiu ostatnio było tak ciepło. W całej Polsce trwała (i nadal trwa) fala upałów i niestety odbijało się to na wszystkim – na nauce, na zdrowiu… 🙁 Stąd też wziął się pomysł na post jak zorganizować naukę języków obcych w trakcie upału 🙂 A więc…

Co robić w upał? Uczyć się języków obcych!

co robić w upał

Nie, nie jestem masochistką. Mam na sierpień wyznaczone cele związane z nauką sześciu języków obcych (dopiero dwa udało się spełnić) i nie mam zamiaru się poddać przez pogodę, na którą tak teoretycznie nie mam wpływu. Gdy jest ciepło, często tracimy zapał do robienia czegokolwiek i jest to całkowicie zrozumiałe, ale moim zdaniem jeśli tylko mamy spisane co danego dnia mamy zrobić i w dodatku znajdziemy w sobie odrobinę siły to uda nam się wszystko osiągnąć. Pomiędzy zadaniami warto jednak o siebie zadbać, by nie zasłabnąć (dotyczy to nie tylko osób ze słabszym zdrowiem).

Jak wygląda mój dzień, kiedy jest upał?

W wersji krótkiej – umieram. W wersji długiej – staram się przygotować do tego, by dać z siebie tego dnia tyle, ile tylko mogę nie cierpiąc przy tym. Mam przez to na myśli, że zapisuję w moim bullet journal liste zadań do zrobienia na cały dzień. Wiele zadań powtarza się każdego dnia, ponieważ łączą się one z moimi celami, które pokazałam w filmiku na moim Instagramie.

Nie robię jednak wszystkiego naraz. Teraz są moje długie wakacje, więc staram się pomiędzy każdym zadaniem robić przerwę. Myślę, że nauka podczas upału różni się od takiej zwykłej nauki własnie tym, że musimy bardziej o siebie zadbać. Trzeba wtedy nie tylko pić więcej wody, chronić głowę przez słońcem, ale i również odpowiedno dobierać zadania do zrobienia.

Jak dobrze wybierać zadania?

Przez dobrze wybrane zadania do zrobienia mam na myśli takie zadania, które nie będą wymagały od nas dużego wysiłku. Najczęściej jedno duże i czasochłonne zadanie dzielę na kilka drobnych zadań, które w połączeniu z przerwami nie będą dla mnie tak bardzo obiążające.

Może i tych zadań będę miała więcej, ale będzie je łatwiej zrobić podczas upału 🙂

Przerwy podczas nauki w trakcie upału

co robić w upał

Moje przerwy pomiędzy zadaniami sa zazwyczaj bardzo do siebie podobne. Najczęściej biorę prysznic,  piję dużo wody, oglądam bajkę i chłodzę się, albo też jem lody domowej roboty. Nic specjalnego nie ma w trakcie moich przerw, ale to właśnie dzięki nim jestem w stanie przetrwać taką pogodę.


Upał to nie jest dobra pogoda do nauki języków obcych zwłaszcza jeśli nie posiadamy klimatyzacji w domu. Nie zmienia to jednak faktu, że w nauce nie powinno robić się długich przerw, więc nie można zrezygnować z nauki w lecie. Mam jednak nadzieję, że powyższy wpis pomoże w zaplanowaniu nauki na następną falę upałów i teraz już nikt nie będzie musiał pytać “co robić w upał?”.

Do następnego postu 🙂

Może Ci się również spodobać: