Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Dlaczego warto się uczyć angielskiego?

Jeśli szukasz powodów, dlaczego warto się uczyć języka angielskiego to być może nie lubisz tego języka. Być może nie sprawia Ci radości nauka angielskiego i po prostu chcesz możliwie jak najbardziej opóźnić naukę.

Chcę pokazać Ci kilka argumentów, dlaczego warto uczyć się angielskiego, a dokładniej dlaczego warto znać chociażby podstawy angielskiego 🙂

english vocabulary in use

Na ten temat opublikowałam na moim kanale YouTube filmik. Dostałam kiedyś pytanie z prośbą, bym zrobiła filmik o tym, jak przekonać się do angielskiego, bo jest tyle pięknych języków na świecie, a angielski jest taki zbyt prosty i zbyt powszechny. Z drugiej strony wiem, że są osoby, które w ogóle nie lubią się uczyć języków obcych.

Starałam się więc podać argumenty i dla miłośników nauki języków obcych, i osób kompletnie nie zainteresowanych nauką.

Na moim blogu znajdziesz również podobny wpis dotyczący tego, czy warto uczyć się języka niemieckiego 🙂 Post przeczytasz tutaj.

Dlaczego warto znać angielski?

To nie są jedyne powody, dlaczego angielski jest przydatny. Wybrałam tylko takie, które wiem, że mogą choć odrobinę zainspirować albo też “popchnąć” do tej nauki. Argumenty związane z zakupami czy też bezpieczeństwem są dla mnie bardzo ważne i wiem, że jeśli potrzebowałabym do tego innego języka (np. rosyjskiego) to starałabym się zrobić wszystko, by tylko ogarnąć podstawy.

Jeśli jednak argumenty, które podałam w filmiku nie trafiły do Ciebie to nie zniechęcaj się – po prostu pomyśl o tym, w czym język angielski może Ci pomóc i co może ułatwić. Mi angielski pomaga w nauce innych języków obcych i w znajdowaniu informacji technicznych, które są mi potrzebne do prowadzenia kanału 🙂


Ważne, byś znalazł powody, które trafią konkretnie do Ciebie. Twoim powodem, dla którego się uczysz (lub dopiero zaczniesz) języka angielskiego nie musi być wcale przyszła praca czy też szkoła. Jest to oczywiście ważne, ale dopóki nie znajdziesz argumentów, które przemawiają KONKRETNIE DO CIEBIE to nauka nie będzie Ci szła dobrze.

Ja zauważyłam, że do mnie przemawiają argumenty związane z tym, jak bardzo mogę się rozwijać. I tyle. Ale to Ty musisz znaleźć ten jeden idealny argument, który będzie Cię motywował nawet w najczarniejszych chwilach 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać:

Kurs angielskiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka angielskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę angielskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl