Dlaczego warto się uczyć angielskiego?

Jeśli szukasz powodów, dlaczego warto się uczyć języka angielskiego to być może nie lubisz tego języka. Być może nie sprawia Ci radości nauka angielskiego i po prostu chcesz możliwie jak najbardziej opóźnić naukę.

Chcę pokazać Ci kilka argumentów, dlaczego warto uczyć się angielskiego, a dokładniej dlaczego warto znać chociażby podstawy angielskiego 🙂

english vocabulary in use

Na ten temat opublikowałam na moim kanale YouTube filmik. Dostałam kiedyś pytanie z prośbą, bym zrobiła filmik o tym, jak przekonać się do angielskiego, bo jest tyle pięknych języków na świecie, a angielski jest taki zbyt prosty i zbyt powszechny. Z drugiej strony wiem, że są osoby, które w ogóle nie lubią się uczyć języków obcych.

Starałam się więc podać argumenty i dla miłośników nauki języków obcych, i osób kompletnie nie zainteresowanych nauką.

Na moim blogu znajdziesz również podobny wpis dotyczący tego, czy warto uczyć się języka niemieckiego 🙂 Post przeczytasz tutaj.

Dlaczego warto znać angielski?

To nie są jedyne powody, dlaczego angielski jest przydatny. Wybrałam tylko takie, które wiem, że mogą choć odrobinę zainspirować albo też “popchnąć” do tej nauki. Argumenty związane z zakupami czy też bezpieczeństwem są dla mnie bardzo ważne i wiem, że jeśli potrzebowałabym do tego innego języka (np. rosyjskiego) to starałabym się zrobić wszystko, by tylko ogarnąć podstawy.

Jeśli jednak argumenty, które podałam w filmiku nie trafiły do Ciebie to nie zniechęcaj się – po prostu pomyśl o tym, w czym język angielski może Ci pomóc i co może ułatwić. Mi angielski pomaga w nauce innych języków obcych i w znajdowaniu informacji technicznych, które są mi potrzebne do prowadzenia kanału 🙂


Ważne, byś znalazł powody, które trafią konkretnie do Ciebie. Twoim powodem, dla którego się uczysz (lub dopiero zaczniesz) języka angielskiego nie musi być wcale przyszła praca czy też szkoła. Jest to oczywiście ważne, ale dopóki nie znajdziesz argumentów, które przemawiają KONKRETNIE DO CIEBIE to nauka nie będzie Ci szła dobrze.

Ja zauważyłam, że do mnie przemawiają argumenty związane z tym, jak bardzo mogę się rozwijać. I tyle. Ale to Ty musisz znaleźć ten jeden idealny argument, który będzie Cię motywował nawet w najczarniejszych chwilach 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać: