Dyftongi koreańskie – szybka nauka i omówienie

dyftongi

Nauka koreańskiego alfabetu hangeul nie jest możliwa bez opanowania dyftongów. Co to jest dyftong i jak się to ma do znaków koreańskich? Jak można szybko zapamiętać te znaki?

Dyftongi koreańskie

Dyftongi koreańskie to jedno z zagadnień, które poznasz podczas nauki koreańskiego pisma. W języku koreańskim dyftongów jest 7.

Co to jest dyftong?

Dyftong jest to połączenie dwóch samogłosek. W każdym języku obcym dyftongi mogą przybierać różną postać, ale często nie używa się tej dość gramatycznej nazwy i w efekcie nie wiesz nawet, że z dyftongami miałeś już wcześniej do czynienia.

W niektórych językach obcych zwraca się szczególną nazwę na dyftongi ze względu na to, że różnią się one od dwugłosek z języka, który jest już nam znany. Tak jest na przykład w języku koreańskim i dlatego też podczas nauki koreańskiego musisz poznać dyftongi koreańskie.

Dyftongi koreańskie

W języku koreańskim jest 7 dyftongów, które musisz znać, by płynnie czytać w języku koreańskim.

ㅙ, ㅘ , ㅝ , ㅢ , ㅚ , ㅞ , ㅟ

Gdy szukasz informacji o dyftongach w języku angielskim, to możesz się spotkać również zㅐ (ae), ㅒ (yae),ㅔ(e), ㅖ (ye).

Pamiętaj, że głównym celem nauki pisma koreańskiego jest umiejętność poprawnego mówienia i pisania. Nie jest więc ważne, czy będziesz znać wszystkie dyftongi na pamięć tak długo, jak tylko będziesz w stanie je przeczytać.

Słownictwo koreańskie z dyftongami

W języku koreańskim pojawia się wiele słów, które mają w sobie dyftongi. Na samym początku nauki najprawdopodobniej najszybciej spotkasz się z poniższymi słowami:

왕 król

왜 Dlaczego?

외국 zagranica

원- WON (koreańska waluta)

스웨터 sweter

의사 lekarz

위험 niebezpieczeństwo

Koreańskie dyftongi nie są trudne i można się ich dość szybko nauczyć. Jeśli zauważymy, że dyftongi to praktycznie połączenie dwóch samogłosek bez kolejnego znaku zerowego to nauka koreańskiego idzie o wiele szybciej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o koreańskim i japońskim, możesz sprawdzić również poniższe linki:

Zapisz się na zajęcia z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać? Chcesz powiedzieć coś więcej niż tylko hej po koreańsku?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl