Dyftongi koreańskie

Dyftongi koreańskie to jedno z zagadnień, które poznasz podczas nauki koreańskiego pisma. W języku koreańskim dyftongów jest 7.

Co to jest dyftong?

Dyftong jest to połączenie dwóch samogłosek. W każdym języku obcym dyftongi mogą przybierać różną postać, ale często nie używa się tej dość gramatycznej nazwy i w efekcie nie wiesz nawet, że z dyftongami miałeś już wcześniej do czynienia.

W niektórych  językach obcych zwraca się szczególną nazwę na dyftongi ze względu na to, że różnią się one od dwugłosek z języka, który jest już nam znany. Tak jest na przykład w języku koreańskim i dlatego też podczas nauki koreańskiego musisz poznać dyftongi koreańskie.

Dyftongi koreańskie

W języku koreańskim jest 7 dyftongów, które musisz znać, by płynnie czytać w języku koreańskim.

ㅙ, ㅘ , ㅝ , ㅢ , ㅚ , ㅞ , ㅟ

Gdy szukasz informacji o dyftongach w języku angielskim to możesz się spotkać również z ㅐ (ae), ㅒ (yae), ㅔ(e), ㅖ (ye).

Pamiętaj, że głównym celem nauki pisma koreańskiego jest umiejętność poprawnego mówienia i pisania. Nie jest więc ważne czy będziesz znać wszystkie dyftongi na pamięć tak długo, jak tylko będziesz w stanie je przeczytać.

Słownictwo koreańskie z dyftongami

W języku koreańskim pojawia się wiele słów, które mają w sobie dyftongi. Na samym początku nauki najprawdopodobniej najszybciej spotkasz się z poniższymi słowami:

왕 król

왜 Dlaczego?

외국 zagranica

원- WON (koreańska waluta)

스웨터 sweter

의사 lekarz

위험 niebezpieczeństwo


Koreańskie dyftongi nie są trudne i można się ich dośc szybko nauczyć. Czy masz jakieś wątpliwości związane z nauką języków obcych? 🙂

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o języku koreańskim, możesz zapisać się na newsletter, gdzie będziesz otrzymywać wszystkie nowości z mojej strony dotyczące nauki języków obcych (w tym koreańskiego)

[mc4wp_form id=”2015″]

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o koreańskim i japońskim, możesz sprawdzić również poniższe linki:

Zapisz się na zajęcia z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać? Chcesz powiedzieć coś więcej niż tylko hej po koreańsku?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂