Książki do nauki języków obcych

Książki do nauki języków obcych to temat dośc często poruszany na moim blogu. Znajdziesz tutaj między innymi listy podręczników dotyczące koreańskiego i niemieckiego. Dzisiaj jednak chcę przedstawić Wam wydania, dzięki którym wasza nauka języków obcych może stać się o wiele skuteczniejsza.

Jeśli chodzi o wybór idealnej książki to wszystko zależy od tego, jakie są Twoje oczekiwania. Warto poczytać o danej książce, zaznajomić się jak wyglądają rozdziały oraz jakie informacje znaleźć można w danej publikacji. Często jest jednak tak, że w księgarni podręczniki do nauki języków obcych kuszą swoim wyglądem i wołają “kup mnie”. Wtedy mamy problem by wybrać tą jedną idealną książkę i z tego powodu powstał poniższy post 🙂

Najwięcej książek jest do nauki języka niemieckiego, ale niektóre (o ile i nie wszystkie) mają swoje odpowiedniki do nauki innych języków obcych 🙂

Angielski dla samouków

angielski dla samouków

Książka, w której materiał przedstawiony jest w sposób bardzo intensywny. Jest mnóstwo tekstów oraz list słownictwa, które dla samouków i osób dopiero zaczynających z nauką języka angielskiego mogą wydać się trudne, ale w efekcie mogą też służyć za przygotowanie do zajęć z języka angielskiego, jeśli potem zdecydujemy się dołączyć na zajęcia w szkole językowej.

Ja z tej książki korzystam przygotowując korepetycje z angielskiego. Głównie korzystam z tekstów, ponieważ dla osób, które mają podstawy, ale nie wierzą w swoje możliwości sa one idealne – za pomocą tekstów można przekonać, że naprawdę angielski nie jest taki straszny.

Zadania są konkretne i jest ich dość sporo. Do książki dołączone są dwie płyty CD, a z tyłu książki oprócz słownika angielsko-polskiego oraz tablic nieregularnych znaleźć można również klucz odpowiedzi.

Kurs dostępny jest obecnie do nauki języka angielskiego i niemieckiego.

Deutsch im Büro

niemiecki biznesowy

Mieszkając we Wrocławiu i szukając ofert pracy często trzeba znać język niemiecki biznesowy. Tak przynajmniej było w moim przypadku, kiedy to szukałam ofert związanych z marketingiem (nie pytajcie mnie jak). Nieważne jednak jaki byłby powód naszej nauki biznesowego niemieckiego, ta książka jest dobrym początkiem nauki.

Książka jest moim zdaniem wymagająca (tak jak i inne publikacje wydawnictwa Poltex; w dodatku jednym z autorów jest Stanisław Bęza, czyli autor repetytorium, o którym pisałam TUTAJ), ale warto z niej korzystać. Jest w niej sporo tekstów, które dla osób zaczynające dopiero przygodę z językiem niemieckim biznesowym mogą być dość trudne. Na szczęście po każdym tekście jest słowniczek z najtrudniejszymi wyrazami, a po kilku “czytankach” pojawiają się również i zadania. Na końcu jest klucz odpowiedzi oraz płyta CD.

Skoro zależy nam na intensywnej, ale i skutecznej nauce to dlaczego by nie wrzucić się od razu na głęboką wodę? 🙂

Niemiecki Gramatyka. Przygotowanie do egzaminów

niemiecki gramatyka

Obecnie spędzam dużo czasów nad repetytoriami do nauki gramatyki niemieckiej, ponieważ jest to mój słaby punkt, a przecież matura rozszerzona sprawdza głównie znajomość gramatyki.

Repetytorium gramatyczne wydawnictwa EDGARD w przystępny sposób tłumaczy gramatykę niemiecką. Po każdym z zagadnień znajdziemy zadania do rozwiązania, a klucz odpowiedzi jest z tyłu książki. Moim zdaniem przy niektórych zagadnieniach jest zbyt mało ćwiczeń, ale posiadam wersję z 2010, więc w następnych publikacjach prawdopodobnie ich ilość się zwiększyła.

Podobne publikacje można znaleźć do nauki wielu języków na oficjalnej stronie wydawnictwa EDGARD.

Niemiecki raz a dobrze

niemiecki na poziomie

Jest to moja ulubiona seria do nauki języków obcych! Korzystałam z niej do samodzielnej nauki hiszpańskiego i gdy zorientowałam się, że istnieje wersja do nauki niemieckiego, musiałam ją mieć w swoich łapkach 🙂 Cieszę się również, że powstała widoczna wyżej kontynuacja tj. “Niemiecki na poziomie”.

W tej serii poznajemy język niemiecki w sytuacjach kontekstowych. Słownictwo nie jest podane według działów, tj. nie znajdziemy tutaj słówek podanych według ogólnie powszechnych kategorii z repetytoriów leksykalnych. Jest odrobinę pomieszanie z poplątaniem, ale w pozytywnym znaczeniu. Zaczynamy od najpotrzebniejszych słów i struktur gramatycznych przydatnych w skutecznej komunikacji.

Myślę, że tego typu forma kursu nie straszy ilością materiału oraz nie jest również zbyt skomplikowana. W książce jest sporo ćwiczeń, a na końcu znajduje się klucz odpowiedzi. Pod koniec rozdziału znajdziemy również dla ułatwienia tłumaczenie tekstu, a często również i dodatkowe słówka/zwroty, które mogą się nam przydać w codziennym korzystaniu z tego języka.

Oprócz języka niemieckiego, kurs dostępny jest również do nauki języka polskiego jako obcego w języku rosyjskim i angielskim, języka angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego.


Moi drodzy, mam nadzieję, że powyższe książki do nauki języków obcych choć odrobinę przydadzą się Wam do nauki 🙂 Jestem ciekawa jakie są wasze opinie na temat powyższych książek i jakie podręczniki bądź też serie językowe pomagają Wam w nauce języków obcych 🙂

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂