Książki do nauki języków obcych

Książki do nauki języków obcych to temat dośc często poruszany na moim blogu. Znajdziesz tutaj między innymi listy podręczników dotyczące koreańskiego i niemieckiego. Dzisiaj jednak chcę przedstawić Wam wydania, dzięki którym wasza nauka języków obcych może stać się o wiele skuteczniejsza.

Jeśli chodzi o wybór idealnej książki to wszystko zależy od tego, jakie są Twoje oczekiwania. Warto poczytać o danej książce, zaznajomić się jak wyglądają rozdziały oraz jakie informacje znaleźć można w danej publikacji. Często jest jednak tak, że w księgarni podręczniki do nauki języków obcych kuszą swoim wyglądem i wołają “kup mnie”. Wtedy mamy problem by wybrać tą jedną idealną książkę i z tego powodu powstał poniższy post 🙂

Najwięcej książek jest do nauki języka niemieckiego, ale niektóre (o ile i nie wszystkie) mają swoje odpowiedniki do nauki innych języków obcych 🙂

Angielski dla samouków

angielski dla samouków

Książka, w której materiał przedstawiony jest w sposób bardzo intensywny. Jest mnóstwo tekstów oraz list słownictwa, które dla samouków i osób dopiero zaczynających z nauką języka angielskiego mogą wydać się trudne, ale w efekcie mogą też służyć za przygotowanie do zajęć z języka angielskiego, jeśli potem zdecydujemy się dołączyć na zajęcia w szkole językowej.

Ja z tej książki korzystam przygotowując korepetycje z angielskiego. Głównie korzystam z tekstów, ponieważ dla osób, które mają podstawy, ale nie wierzą w swoje możliwości sa one idealne – za pomocą tekstów można przekonać, że naprawdę angielski nie jest taki straszny.

Zadania są konkretne i jest ich dość sporo. Do książki dołączone są dwie płyty CD, a z tyłu książki oprócz słownika angielsko-polskiego oraz tablic nieregularnych znaleźć można również klucz odpowiedzi.

Kurs dostępny jest obecnie do nauki języka angielskiego i niemieckiego.

Deutsch im Büro

niemiecki biznesowy

Mieszkając we Wrocławiu i szukając ofert pracy często trzeba znać język niemiecki biznesowy. Tak przynajmniej było w moim przypadku, kiedy to szukałam ofert związanych z marketingiem (nie pytajcie mnie jak). Nieważne jednak jaki byłby powód naszej nauki biznesowego niemieckiego, ta książka jest dobrym początkiem nauki.

Książka jest moim zdaniem wymagająca (tak jak i inne publikacje wydawnictwa Poltex; w dodatku jednym z autorów jest Stanisław Bęza, czyli autor repetytorium, o którym pisałam TUTAJ), ale warto z niej korzystać. Jest w niej sporo tekstów, które dla osób zaczynające dopiero przygodę z językiem niemieckim biznesowym mogą być dość trudne. Na szczęście po każdym tekście jest słowniczek z najtrudniejszymi wyrazami, a po kilku “czytankach” pojawiają się również i zadania. Na końcu jest klucz odpowiedzi oraz płyta CD.

Skoro zależy nam na intensywnej, ale i skutecznej nauce to dlaczego by nie wrzucić się od razu na głęboką wodę? 🙂

Niemiecki Gramatyka. Przygotowanie do egzaminów

niemiecki gramatyka

Obecnie spędzam dużo czasów nad repetytoriami do nauki gramatyki niemieckiej, ponieważ jest to mój słaby punkt, a przecież matura rozszerzona sprawdza głównie znajomość gramatyki.

Repetytorium gramatyczne wydawnictwa EDGARD w przystępny sposób tłumaczy gramatykę niemiecką. Po każdym z zagadnień znajdziemy zadania do rozwiązania, a klucz odpowiedzi jest z tyłu książki. Moim zdaniem przy niektórych zagadnieniach jest zbyt mało ćwiczeń, ale posiadam wersję z 2010, więc w następnych publikacjach prawdopodobnie ich ilość się zwiększyła.

Podobne publikacje można znaleźć do nauki wielu języków na oficjalnej stronie wydawnictwa EDGARD.

Niemiecki raz a dobrze

niemiecki na poziomie

Jest to moja ulubiona seria do nauki języków obcych! Korzystałam z niej do samodzielnej nauki hiszpańskiego i gdy zorientowałam się, że istnieje wersja do nauki niemieckiego, musiałam ją mieć w swoich łapkach 🙂 Cieszę się również, że powstała widoczna wyżej kontynuacja tj. “Niemiecki na poziomie”.

W tej serii poznajemy język niemiecki w sytuacjach kontekstowych. Słownictwo nie jest podane według działów, tj. nie znajdziemy tutaj słówek podanych według ogólnie powszechnych kategorii z repetytoriów leksykalnych. Jest odrobinę pomieszanie z poplątaniem, ale w pozytywnym znaczeniu. Zaczynamy od najpotrzebniejszych słów i struktur gramatycznych przydatnych w skutecznej komunikacji.

Myślę, że tego typu forma kursu nie straszy ilością materiału oraz nie jest również zbyt skomplikowana. W książce jest sporo ćwiczeń, a na końcu znajduje się klucz odpowiedzi. Pod koniec rozdziału znajdziemy również dla ułatwienia tłumaczenie tekstu, a często również i dodatkowe słówka/zwroty, które mogą się nam przydać w codziennym korzystaniu z tego języka.

Oprócz języka niemieckiego, kurs dostępny jest również do nauki języka polskiego jako obcego w języku rosyjskim i angielskim, języka angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego.


Moi drodzy, mam nadzieję, że powyższe książki do nauki języków obcych choć odrobinę przydadzą się Wam do nauki 🙂 Jestem ciekawa jakie są wasze opinie na temat powyższych książek i jakie podręczniki bądź też serie językowe pomagają Wam w nauce języków obcych 🙂

Może Ci się również spodobać: