Fajne piosenki

Hej! 🙂 Przez jakieś ostatnie miesiące, moje życie pozbawione było muzyki. Stało się to przez przypadek, ponieważ przez ilość pracy rezygnowałam całkiem z czynności, które sprawiają mi przyjemność i radość. Mówiłam o tym nawet w filmiku o przerwie w nauce języków obcych i po opublikowaniu tego filmiku, zaczęłam zmieniać moje “złe nawyki”. Dlatego też dzisiejszy temat to fajne piosenki.

Skąd pomysł na post o fajnych piosenkach?

Wszystko zaczęło się przez serial. Bardzo dobry serial! Chociaż tak szczerze były to filmiki na YouTube o serialu, ale to i tak nadal serial 🙂 Oglądałam z moją kuzynką cracki (tzw. zabawne momenty) z Supernatural, które do tej pory jest jedyną wieloodcinkową produkcją, do której mam sentyment.

Tego typu filmiki opierają się często na dobraniu zabawnej piosenki do odpowiedniego momentu. W wielu fandomach utwory się powtarzają, ponieważ są najzwyczajniej w świecie kultowe, ale czasami udaje się znaleźć perełki, które zostają z nami na dłużej 🙂

Fajne piosenki, które polecam na nadchodzący tydzień

Panic! At The Disco: Emperor’s new clothes

Piosenka ma ponad 140 milionów wyświetleń, ale ja z tym zespołem zetknęłam się po raz pierwszy. W wersji Supernatural pokazany był jeden z odcinków, który jest w stanie przyprawić o krwotok z nosa fanów serialowego Crowleya oraz Lucyfera.

Gdy znalazłam teledysk tej piosenki, byłam pod wielkim wrażeniem. Zastanawiałam się w jaki sposób był on nagrany (to już pewnego rodzaju “zboczenie zawodowe”), a moją ciekawość zaspokoił dopiero filmik zza kulis.

Main Tera Boyfriend z filmu Raabta

Tę piosenkę znałam od dość dawna. Nie umiem stwierdzić, co najbardziej przykuło moją uwagę – koloryt teledysku czy przystojny aktor Sushant Singh Rajput, którego znam z filmu o detektywie Byomkeshu Bakshy. Ostatnio ta piosenka stała się dla mnie ważna, ponieważ znalazłam wersję nightcore:

 Marina And The Diamonds: Bubble Gum Bitch

Piosenka, przy której nawet podczas pracy wstaję choć na chwilę i zaczynam tańczyć. Inaczej po prostu nie potrafię 😀 Ten utwór poznałam podczas słuchania przeróbki dla fanów Sama Winchestera:

Fragmenty z Supernatural zostały moim zdaniem dobrane idealnie do tekstu piosenki. Różowe zabarwienie powoduje, że mój nastrój polepsza się za każdym razem, gdy widzę tę przeróbkę. Zwłaszcza umięśnione ciało Sama na początku wideo… Za chwilkę się chyba rozpłynę 😀

Cover piosenki Uh Huh

Jeśli ktoś słyszał o Rebecce Black, to może się przerazić, że cover w jej wykonaniu pojawił się na tej liście. Jeśli ktoś o tej piosenkarce nigdy nie słyszał to odsyłam do piosenki FridayMimo, że od wydania tej piosenki minęło tyle czasu, hejt i niesmak nadal pozostał.

Piosenka, którą podałam wyżej jest coverem, który zaciekawił mnie z kilku powodów. Po pierwsze – kadry. Ostatnio zwracam na to coraz więcej uwagi i ten teledysk w pewien sposób mnie zainspirował i natchnął do dalszej nauki filmowania 🙂 Po drugie – tekst piosenki. Przypomina mi o moim pierwszym zauroczeniu w chłopcu z klasy (tym razem wspominam czasy podstawówki 🙂 ). Ciekawy jest również fakt, że Rebecca Black wygląda w tym teledysku, jak była dziewczyna mojego obecnego chłopaka…

Czy to wszystkie fajne piosenki?

Zdecydowanie nie! W tym poście przedstawiłam tylko takie piosenki, które moim zdaniem są odrobinę mniej popularne, a warto je znać 🙂 To jest już ostatni tydzień wakacji, więc warto odpocząć i nabrać sił na nowe wyzwania. Dla niektórych będzie to ciężki rok, w moim wypadku maturalny, ale wszystko się musi udać. Innej opcji przecież nie ma 🙂

Mam nadzieję, że te dość fajne piosenki choć trochę poprawią humor w nadchodzącym tygodniu. Do następnego postu 😀

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂