Hej po koreańsku, dzień dobry po koreańsku i inne powitania

Podejrzewam, że dopiero co zaczynasz się uczyć języka koreańskiego i chcesz dowiedzieć się, jak możesz się przywitać i powiedzieć hej po koreańsku. Jest wiele sposobów, w jaki możesz to zrobić, a dzisiaj przedstawię Ci trzy najpopularniejsze i najbezpieczniejsze sposoby na przywitanie się w języku koreańskim, jeśli dopiero zaczynasz naukę 🙂

Dzień dobry po koreańsku

W języku koreańskim przywitać możesz się na kilka sposobów. Podstawowe sposoby to:

  • 안녕하세요 (annyeonghaseyo) – Dzień dobry! (jest to najpopularniesze przywitanie i możesz z niego korzystać mówiąc i do osób starszych, i do osób w Twoim wieku).
  • 안녕하십니까 (annyeonghasimnikka) – Dzień dobry! (z tego przywitania korzystasz, gdy chcesz pokazać szacunek. Możesz użyć tego przywitania rozmawiając z osobami starszymi lub z ludźmi o wyższym statusie społecznym. Nie używaj w rozmowie z przyjaciółmi).
  • 안녕 (annyeong) – Cześć! (możesz użyć w rozmowie z przyjaciółmi i z osobami w Twoim wieku. Jest to przywitanie nieformalne).

Inne powitania koreańskie

Powitania koreańskie pisane ręcznie

Wyżej przedstawione zwroty to tylko część powitań koreańskich, z których możemy korzystać, ale są one najpopularniejsze. Są one nie tylko popularne, ale i najbezpieczniejsze jeśli dopiero zaczynasz się uczyć języka koreańskiego i nie jesteś jeszcze zaznajomiony dobrze z honoryfikatywnością w tym języku 🙂

Materiały do nauki koreańskiego

Jeśli chcesz rozpocząć swoją naukę koreańskiego, na moim blogu znajdziesz mnóstwo ciekawych materiałów i recenzji aplikacji oraz książek. Swoją przygodę możesz zacząć od poniższego filmiku i poznasz wtedy najlepsze materiały do nauki koreańskiego.

Inne materiały do nauki koreańskiego z mojego bloga znajdziesz na tej stronie – klik!

Może Ci się spodobać: