Hej po koreańsku, dzień dobry po koreańsku i inne powitania

Hej po koreańsku, dzień dobry po koreańsku i inne powitania

Podejrzewam, że dopiero co zaczynasz się uczyć języka koreańskiego i chcesz dowiedzieć się, jak możesz się przywitać i powiedzieć hej po koreańsku. Jest wiele sposobów, w jaki możesz to zrobić, a dzisiaj przedstawię Ci trzy najpopularniejsze i najbezpieczniejsze sposoby na przywitanie się w języku koreańskim, jeśli dopiero zaczynasz naukę 🙂

Dzień dobry po koreańsku

W języku koreańskim przywitać możesz się na kilka sposobów. Podstawowe sposoby to:

안녕하세요 (annyeonghaseyo)

Dzień dobry! (jest to najpopularniejsze przywitanie i możesz z niego korzystać mówiąc i do osób starszych, i do osób w Twoim wieku).

안녕하십니까? (annyeonghasimnikka)

Dzień dobry! (z tego przywitania korzystasz, gdy chcesz pokazać szacunek. Możesz użyć tego przywitania rozmawiając z osobami starszymi lub z ludźmi o wyższym statusie społecznym. Nie używaj w rozmowie z przyjaciółmi).

안녕 (annyeong)

Cześć! (możesz użyć w rozmowie z przyjaciółmi i z osobami w Twoim wieku. Jest to przywitanie nieformalne).

Jeśli nie wiesz, jak czytać powyższe znaki, to zajrzyj do playlisty, gdzie znajdziesz opublikowane przeze mnie filmy dotyczące nauki pisma koreańskiego. Możesz też zapisać się na indywidualne zajęcia z koreańskiego, gdzie poznasz lepiej nie tylko język koreański, ale i kulturę Korei 🙂

Inne powitania koreańskie

Powitania koreańskie pisane ręcznie

Wyżej przedstawione zwroty to tylko część powitań koreańskich, z których możemy korzystać. Są one jednak nie tylko popularne, ale i najbezpieczniejsze, jeśli dopiero zaczynasz się uczyć języka koreańskiego i nie jesteś jeszcze zaznajomiony dobrze z honoryfikatywnością w tym języku 🙂

Materiały do nauki koreańskiego

Jeśli chcesz rozpocząć swoją naukę koreańskiego, na moim blogu znajdziesz mnóstwo ciekawych materiałów i recenzji aplikacji oraz książek. Swoją przygodę możesz zacząć od poniższego filmiku i poznasz wtedy najlepsze materiały i aplikacje do nauki koreańskiego.

Możesz również zajrzeć do playlisty, gdzie znajdziesz wszystkie filmy o języku koreańskim, które opublikowałam.

Inne materiały do nauki koreańskiego z mojego bloga znajdziesz na tej stronie.

Jeśli interesujesz się nauką języka koreańskiego, możesz sprawdzić również poniższe linki:

Zapisz się na zajęcia z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać? Chcesz powiedzieć coś więcej niż tylko hej po koreańsku?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl