Jak się uczyć gramatyki?

nauka gramatyki

W wielu moich filmikach mówię o tym, że gramatyka to moja pięta achillesowa i ta część nauki języków obcych, za którą nie przepadam. Przez cały czas mojej nauki udało mi się jednak znaleźć kilka sposobów, które uprościły moją naukę gramatyki.

Dzisiaj tymi oto sposobami chce się z Tobą podzielić i przekonać, że gramatykę da się polubić 🙂

W filmiku podałam 4 sposoby na skuteczną naukę gramatyki. Są to proste sposoby, które być może znasz, ale nie odkryłeś magii tych tricków 😉

Moim ulubionym sposobem jest tworzenie zdań przykładowych, ponieważ mogę wtedy mogę wtedy puścić wodze fantazji i pisać o ulubionych postaciach z seriali oraz książek 😉 To jest tylko jeden ze sposobów, ale dla mnie najczęściej jest on skuteczny.

Czy nauka gramatyki jest taka sama dla wszystkich języków?

Sposób nauki gramatyki często różni się w zależności od tego, jakiego języka się uczymy. Inaczej będzie wyglądała nauka gramatyki hiszpańskiej i jeszcze inaczej nauka gramatyki japońskiej, ale te różnice są do przyswojenia. Potrzebne więc będą inne sposoby nauki i nie ma w tym nic złego.

Nauka gramatyki z książkami

W filmiku wspomniałam o pewnym szczególnym rodzaju książek, które pomagają w nauce gramatyki. Są to repetytoria obrazkowe, które tłumaczą gramatykę korzystając z metody wizualnej. W takich książkach są opisy, które nie są przedstawione wizualnie, ale duża część gramatyki przedstawiona jest za pomocą łatwych do zrozumienia schematów.

Przykładem takiej książki jest podręcznik Niemiecki dla leniwych z wydawnictwa Poltext.


Moi drodzy, to byłoby na tyle w dzisiejszym poście. Nauka gramatyki nie jest wcale taka straszna jak się wydaje – można się do niej przekonać i jednocześnie nie oszaleć 😉

Jeśli interesujesz się nauką języków obcych to zapisz się do newslettera!

Zapisz się na newsletter

  
* wymagane

Może Ci się spodobać: