Jak się uczyć gramatyki?

nauka gramatyki

W wielu moich filmikach mówię o tym, że gramatyka to moja pięta achillesowa i ta część nauki języków obcych, za którą nie przepadam. Przez cały czas mojej nauki udało mi się jednak znaleźć kilka sposobów, które uprościły moją naukę gramatyki.

Dzisiaj tymi oto sposobami chce się z Tobą podzielić i przekonać, że gramatykę da się polubić 🙂

W filmiku podałam 4 sposoby na skuteczną naukę gramatyki. Są to proste sposoby, które być może znasz, ale nie odkryłeś magii tych tricków 😉

Moim ulubionym sposobem jest tworzenie zdań przykładowych, ponieważ mogę wtedy mogę wtedy puścić wodze fantazji i pisać o ulubionych postaciach z seriali oraz książek 😉 To jest tylko jeden ze sposobów, ale dla mnie najczęściej jest on skuteczny.

Czy nauka gramatyki jest taka sama dla wszystkich języków?

Sposób nauki gramatyki często różni się w zależności od tego, jakiego języka się uczymy. Inaczej będzie wyglądała nauka gramatyki hiszpańskiej i jeszcze inaczej nauka gramatyki japońskiej, ale te różnice są do przyswojenia. Potrzebne więc będą inne sposoby nauki i nie ma w tym nic złego.

Nauka gramatyki z książkami

W filmiku wspomniałam o pewnym szczególnym rodzaju książek, które pomagają w nauce gramatyki. Są to repetytoria obrazkowe, które tłumaczą gramatykę korzystając z metody wizualnej. W takich książkach są opisy, które nie są przedstawione wizualnie, ale duża część gramatyki przedstawiona jest za pomocą łatwych do zrozumienia schematów.

Przykładem takiej książki jest podręcznik Niemiecki dla leniwych z wydawnictwa Poltext.


Moi drodzy, to byłoby na tyle w dzisiejszym poście. Nauka gramatyki nie jest wcale taka straszna jak się wydaje – można się do niej przekonać i jednocześnie nie oszaleć 😉

Jeśli interesujesz się nauką języków obcych to zapisz się do newslettera!

Zapisz się na newsletter

  
* wymagane

Może Ci się spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂