Jak uczyć się z fiszek?

fiszki koreański jak korzystać z fiszek?

Jak uczyć się z fiszek?

Fiszki są dobre na wszystko. Czasami jednak standardowy sposób nauki z fiszkami nie zdaje u nas egzaminu i musimy znaleźć inny sposób, który będzie efektywny. Stąd też dzisiejszy filmik i post, w którym przedstawiam kilka sposobów jak uczyć się z fiszek 🙂

W tym filmiku korzystałam z fiszek wydawnictwa EDGARD do nauki koreańskiego.  W filmiku podzieliłam się sposobami jak uczyć się z fiszek za pomocą komputera bądź też telefonu, jak stworzyć kreatywny zeszyt z fiszkami, jak korzystać z fiszek jako klejki i wiele innych 🙂

Jak korzystać z fiszek?

fiszki koreański

Po pierwsze musisz wiedzieć, co znajduje się w Twoim zestawie fiszek. Fiszki z wydawnictwa EDGARD mają przegródki do zaznaczania swoich postępów tak jak i płytę z programem komputerowym. Nie wszystkie fiszki jednak takie udogodnienia posiadają, ale jeśli tylko masz duszę artysty to zrobienie takich przegródek nie powinno być problemem (nawet jeśli nie masz duszy artysty to takie przegródki szybko się robi – wystarczy kartonik i długopis)

Jeśli chodzi o naukę z komputerem bądź też z telefonem to tak jak powiedziałam w filmiku – do fiszek z wydawnictwa EDGARD dołączoną mamy płytę z programem, gdzie mamy nagrania native speakerów. Coś podobnego można zrobić samemu (bez nagrań niestety, ale tutaj IVONA często pomaga jeśli chodzi o jedno tylko słówko) poprzez przepisywanie słówek do programów, które działają na podobnej zasadzie co fiszki. Takim programem jest np. Anki czy też Quizlet.

fiszki koreański

Jak się uczyć z fiszek?

Sposobów nauki jest mnóstwo, więc odpowiedzi na to pytanie również. Wszystko zależy od Twojej kreatywności oraz potrzeb. Jeśli jesteś słuchowcem to wiadomo, że do fiszek potrzebujesz audio albo ciągłego wymawiania na głos. Jeśli jesteś kinestetykiem to potrzebujesz ruchu. Naukę z fiszkami możesz spersonalizować w każdy możliwy sposób i myślę, że ta metoda nauki będzie pasować każdemu o ile tylko poświęci odrobinę czasu na znalezienie swojej własnej idealnej metody nauki 🙂

fiszki koreański

Program do robienia fiszek

Najpopularniejszymi programami, gdzie możesz zrobić fiszki i od razu się za ich pomocą uczyć jest Quizlet oraz Anki. To nie są jedyne takie programy, ale są one najpopularniejsze i najczęściej się o nich mówi.

Jeśli szukasz programu, gdzie będziesz w stanie wydrukować fiszki i od razu się z nich uczy to bardziej intuicyjny jest program Quizlet. W Anki też jest to możliwe, ale jest to odrobinę bardziej skomplikowane i zajmuje o wiele więcej czasu.

Inne materiały do nauki koreańskiego

Fiszki fiszkami, ale inne materiały do nauki koreańskiego również mogą być przydatne do powyżej przedstawionych sposobów nauki. O takich materiałach, które są moim zdaniem najlepsze mówiłam w poniższym filmiku 🙂

Moi drodzy, to byłoby na tyle w tym poście 🙂 Dziękuję za wsparcie oraz przeczytanie postu! Napisz proszę w komentarzu co sądzisz o nauce z fiszkami i czy ta metoda Ci pomaga w nauce 🙂

Do następnego postu! 🙂

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl