Jak zdać maturę ustną z angielskiego?

Matura ustna z angielskiego to dla wielu jeden z prostszych egzaminów maturalnych do zdania. Wiele osób jednak obawia się go ze względu na konieczność mówienia w języku angielskim do egzaminatora. Jak więc przygotować się do matury ustnej z angielskiego?

Matura ustna z języka angielskiego

Matura ustna z języka angielskiego to jeden z egzaminów, który jest wymagany, jeśli wybierzesz angielski jako język obcy na maturze podstawowej. Angielski to najczęstszy wybór na maturze podstawowej i to nie zmienia się od lat.

O czym pamiętać podczas matury ustnej z języka angielskiego?

Podczas matury ustnej z języka angielskiego jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać. Po pierwsze, należy pamiętać o tym, że celem tego egzaminu jest sprawdzenie Twoich umiejętności komunikacyjnych. Twoim zadaniem na maturze ustnej z języka obcego jest więc przekonanie egzaminatora, że znasz język obcy na dość dobrym poziomie i jesteś w stanie bez problemu się komunikować i w dodatku wykonać polecenia egzaminacyjne w taki sposób, w jaki jest to od Ciebie wymagane.

Znajomość wymagań egzaminacyjnych i struktur wypowiedzi jest to więc kolejna rzecz, o której należy pamiętać podczas przygotowywania do matury ustnej z języka obcego. Każde zadanie ma swoją określoną formułę i listę podpunktów, które są sprawdzane, więc warto o tym pamiętać i wywiązać się z zadania egzaminacyjnego najlepiej, jak tylko jesteśmy w stanie.

Zadania na maturze ustnej z angielskiego

Na maturze ustnej z języka angielskiego są 3 zadania do rozwiązania. Nie ma tutaj określonego poziomu, więc jest to mieszanka poziomu podstawowego oraz rozszerzonego.

Pierwsze zadanie to rozmowa z odgrywaniem roli. Najczęściej trzeba tutaj odegrać rolę wskazaną w poleceniu oraz odnieść się do zagadnień podanych w treści zadania. Maksymalnie taka rozmowa trwa 4 minuty, ale jest to czas uwzględniający również czas na przygotowanie się.

Drugie zadanie egzaminacyjne to opis obrazka oraz odpowiedź na pytania. Tych pytań zazwyczaj jest 3 i związane są one z tematyką ilustracji. Najważniejszym jest, by podczas opisu obrazka określić miejsce, osoby oraz wykonywane przez nie czynności.

Ostatnie zadanie wiąże się z wyborem obrazka, która najlepiej pasuje do polecenia. Zadaniem głównym jest uzasadnienie swojej decyzji oraz wyjaśnienie, dlaczego odrzucamy pozostałe opcje. Po wykonaniu polecenia trzeba również odpowiedzieć na 2 pytania zadane przez egzaminatora.

Zestawy zadań na maturę ustną z angielskiego

Matura ustna z języka angielskiego może wydawać się dość trudna jeśli w szkole głównym językiem jest język angielski, ale i z tego powodu wiele osób zadaje sobie pytanie jak zdać maturę z angielskiego. Wszystko jest jednak możliwe i w dzisiejszym poście dowiesz się jak pomyślnie zdać matury z ustną z angielskiego oraz jak samodzielnie się do niej przygotować.

Przygotowując się do matury ustnej z angielskiego warto szukać w Internecie zestawów przykładowych, które będą miały przykładowe zadania, które mogą pojawić się na maturze ustnej. Część z takich zestawów znajdziemy w podręcznikach przygotowujących do matury rozszerzonej oraz podstawowej z języka obcego, ale często takie zestawy można znaleźć również w Internecie tak jak i na stronie CKE.

Korzystanie z takich zestawów pozwoli nie tylko zaznajomić się z przykładowymi zadaniami które spotkamy na egzaminie ustnym ale również pozwoli przygotowywać się ale również pozwoli się zaznajomić z formą egzaminu co w efekcie zaoszczędzi nam nerwów podczas egzaminu.

Przygotowanie do matury ustnej z angielskiego

Matura ustna z języka angielskiego nie jest wcale tak trudna, jak się wydaje. Trzeba tylko trochę poćwiczyć i w krótkim czasie może się okazać, że będzie to jeden z najłatwiejszych egzaminów maturalnych do zdania.

Jeśli jednak czujesz, że samodzielne przygotowanie do matury z języka angielskiego nie jest dla Ciebie, możesz skorzystać z moich kursów maturalnych.

Kursy maturalne przygotowujące do matury podstawowej i rozszerzonej z angielskiego

Wspomniałam coś o tym, że stworzyłam kursy przygotowujące do matury z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Te kursy napisane zostały na podstawie moich doświadczeń z maturą, więc oprócz samych słówek, potrzebnych zwrotów i gramatyki znajdziesz tam również mnóstwo tricków, które ułatwią Ci maturę.

Miłej nauki!

W przygotowaniu do matury z angielskiego może Ci się również przydać:

Kurs angielskiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka angielskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę angielskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl