Wybrać japoński czy koreański?

Japoński czy koreański?

Japoński czy koreański – oto jest pytanie. Dość często dostaję wiadomości z pytaniem, który język wybrać do nauki. Nie umiem i nie mogę nawet odpisać “ucz się tego języka, bo jest popularny”, dlatego też zawsze staram się w odpowiedziach naprowadzić mojego rozmówcę by sam sobie odpowiedział poprzez zadawanie pytań (jak się później okazuje dość trafnych).

Porównuję japoński i koreański pod względem gramatyki, pisma i wymowy. To one znacząco mogą się przyczynić do trafnego wyboru nowego języka do nauki.

Podejrzewam, że sporo osób zastanawia się nad wyborem jednego z tych języków, ale prawdopodobnie nie mają kogo się spytać o radę. Dlatego też zrobiłam ten filmik i jak tylko ktoś zapyta mnie o wybór pomiędzy tymi dwoma językami, to w odpowiedzi dostanie ten oto link 😉

Japoński czy koreański – jakiego języka się uczyć?

Moim zdaniem, podczas wyboru nowego języka każdy powinien zastanowić się nad trzema aspektami:

  • Którego języka będzie mi się łatwiej nauczyć? (czyli trzeba porównać te dwa języki)

  • Do którego języka mam większą słabość? (inaczej więź emocjonalna z danym językiem np. nauczę się japońskiego, bo lubię anime)

  • Który język obcy przyda mi się w przyszłości? (“w przyszłości”, czyli w pracy itp.)

O ile na dwa pierwsze pytania jest prosto odpowiedzieć, to trzecie pytanie jest dość podchwytliwe. Jest tak dlatego, ponieważ trudno jest przewidzieć, który język obcy za jakieś 10-15 lat będzie bardziej popularny.

Być może pomogą Ci również poniższe posty o języku koreańskim:

Być może przydadzą Ci się również posty o języku japońskim:

Na moim kanale dość często mówię o aspekcie finansowym podczas wyboru języków obcych do nauki, ale czasami ciężko jest pogodzić chęć nauki do potrzeb rynku.

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, którego języka obcego jest się lepiej uczyć. Każdy z nas ma inne powody, dlaczego chciałby się uczyć japońskiego czy też koreańskiego i sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o koreańskim i japońskim, możesz sprawdzić również poniższe linki:

Zapisz się na zajęcia z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać? Chcesz powiedzieć coś więcej niż tylko hej po koreańsku?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Dowiedz się więcej:

Nauka angielskiego

Jak napisać rozprawkę po angielsku?

Rozprawka po angielsku jest najczęściej wybieraną formą wypowiedzi na maturze rozszerzonej. Wiele osób jednak nie do końca rozumie, jak zabrać się za napisanie rozprawki i co jest ważne w tej formie wypowiedzi. Jak więc prawidłowo napisać rozprawkę w języku angielskim? Rozprawka w języku angielskim –

Nauka hiszpańskiego

Jak napisać rozprawkę po hiszpańsku?

Napisanie rozprawki po hiszpańsku to dla wielu maturzystów koszmar, który powoduje ataki paniki i dreszcze. Ten typ wypowiedzi maturalnej nie jest jednak taki trudny, jeśli tylko zna się strukturę rozprawki oraz przydatne frazy, które ułatwią jej pisanie. Jak więc zabrać się za pisanie rozprawki w

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.