Dlaczego musisz mieć podręcznik Język koreański dla Polaków, jeśli chcesz nauczyć się koreańskiego?

język koreański dla polaków

Mówi się, że książka Język koreański dla Polaków to jeden z lepszych podręczników do nauki koreańskiego na polskim rynku. Czy tak jest jednak na pewno? Gdzie obecnie można znaleźć ten podręcznik? Czy to jedyny słuszny wybór, jeśli chodzi o naukę języka koreańskiego spośród innych książek w języku polskim?

Język koreański dla Polaków – książka do nauki koreańskiego, który każdą musi mieć!

Z roku na rok pojawia się coraz więcej książek do nauki koreańskiego, ale moim zdaniem każdy na swojej półce powinien mieć książkę Język koreański dla Polaków. Są to jedne z najobszerniejszych do tej pory podręczników do nauki koreańskiego w języku polskim i za ich pomocą możemy nauczyć się języka koreańskiego do poziomu prawie B2. Samodzielna nauka koreańskiego z tymi podręcznikami jest więc możliwa ze względu na liczne wyjaśnienia gramatyczne, choć niektóre zagadnienia podzielone są na wiele podzagadnień, co powoduje zamęt, ale jest to do przejścia.

SPRAWDŹ: Nauka koreańskiego z Keitah

Wiele osób pewnie nie zgodzi się z tą opinią, że jest to jeden z lepszych podręczników do nauki koreańskiego, ale z drugiej strony żadna osoba, którą znam, nie chce odsprzedać tej książki! Gdy zapytałam o powód, wszyscy odpowiedzieli zgodnie – ten podręcznik jest zbyt dobry jeśli chodzi o naukę koreańskiego w języku polskim.

O tej serii nagrałam również recenzję na moim kanale YouTube, gdzie znajdziesz więcej przydatnych trików na naukę koreańskiego.

Język koreański dla Polaków – jak wygląda książka?

Skoro już wiemy, że Język koreański dla Polaków to wartościowa książka do nauki języka koreańskiego to można zadać pytanie, co składa się na całość tego podręcznika.

Jest to seria 3 podręczników do nauki koreańskiego w języku polskim, które zaczynają od podstaw i kończą się na poziomie średniozaawansowanym. Jeśli ktoś chce się przygotować do pierwszego z egzaminów z języka koreańskiego tj. TOPIK 1 to można uczyć się i przygotować tylko i wyłącznie z tą serią podręczników. Nauka na kolejny poziom będzie musiała być jednak wspomagana innymi materiałami, najczęściej zagranicznymi.

SPRAWDŹ: Koreański w obrazkach – recenzja

Każda z części jest zbudowana w taki sam sposób. W każdej lekcji mamy dialog lub tekst, a następnie wyjaśnienie zagadnień gramatycznych i słownictwa. Niestety przy opisach gramatyki i dialogach nie ma podanych tłumaczeń zdań, co przy pierwszym z podręczników nie jest żadnym problemem, ale przy ostatniej książce jest już dużym minusem. Na całe szczęście podane jest tłumaczenie na polski konstrukcji gramatycznej, co pomoże naprowadzić na tłumaczenie poszczególnych zdań. W podręczniku znajdziemy również ćwiczenia, do których na samym końcu podręcznika znajdziemy odpowiedzi.

Język koreański dla Polaków 1-3

Język koreański dla Polaków 1 to część, którą najtrudniej jest znaleźć do kupienia. W tej książce mamy przedstawione podstawy języka koreańskiego, które dla osób chcących poznać tylko podstawy z podstaw będzie idealna. W tym podręczniku nie ma niestety zbyt dobrego wytłumaczenia znaków hangeul, które są niezbędne do efektywnej nauki koreańskiego, więc tego niestety trzeba nauczyć się z innego źródła przed rozpoczęciem korzystania z tej książki.

SPRAWDŹ: Najlepsze aplikacje do nauki języka koreańskiego

Druga część z serii Koreański dla Polaków przedstawia zagadnienia bardziej skomplikowane, ale niezmiernie przydatne w nauce koreańskiego. Nie ma tutaj jednak całości wymaganych zagadnień gramatycznych i leksykalnych na poziomie średniozaawansowanym. Z tego też powodu przy tej książce dobrym pomysłem jest nauka z dodatkowym podręcznikiem np. Yonsei Korean, Hanyang Korean czy też Ehwa Korean.

Część 3 jest już ostatnią z serii Język koreański dla Polaków. Przy tej części mogą pojawić się trudności w samodzielnej nauce, ale dla chcącego nic trudnego!

Gdzie kupić książkę Język koreański dla Polaków?

Język koreański dla Polaków to seria książek trudna do kupienia i wiele osób pyta się, gdzie można znaleźć te książki. Czasami można znaleźć je na Allegro, czasami trzeba je sprowadzać az zza granicy. Raz na jakiś czas można je znaleźć jednak w pojedynczych księgarniach. Trzeba dobrze tych książek poszukać, zwłaszcza pierwszej części z tej serii, ale moim zdaniem naprawdę warto się wysilić, by znaleźć te książki.

Kolejną możliwością jest jednak wypożyczenie tych książek w bibliotece koreańskiej np. we Wrocławiu i przekserowanie ich lub też posiłkowanie się przez cały czas plikami PDF. Dla miłośników kolorowych i papierowych książek nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze to, niż nic. Plik PDF zawsze można również wydrukować i następnie oprawić, by wygodnie się z danej książki korzystało, więc możliwości nauki z tymi podręcznikami jest wiele.

Moja opinia na temat Język koreański dla Polaków

Wielokrotnie w poście wspominałam, że to jedne z moich ulubionych książek do nauki koreańskiego w języku polskim. Z tych książek sama uczyłam się koreańskiego, a teraz na podstawie tych podręczników sama prowadzę zajęcia (na ten semestr nie mam jeszcze pełnego grafiku, więc zapraszam na zajęcia indywidualne z koreańskiego). Wiele jest takich osób jak ja i myślę, że warto się z tą książką zaznajomić lub choć raz przejrzeć.

Jeśli chcesz kontynuować swoją naukę koreańskiego, być może spodobają Ci się poniższe linki:

Ucz się koreańskiego z Keitah!

Nauka koreańskiego to świetna zabawa! Zapisz się na zajęcia i zacznij mówić po koreańsku!

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl