Kryminały, czyli idealny sposób na naukę języków obcych?

Kryminały to oprócz utworów w oryginale jeden z najpopularniejszych rodzajów książek, które można znaleźć w wersji do nauki języka obcego. Często jest to ze względu na to, że do kryminału można podpasować prawie wszystko, więc możliwości nauki są nieskończone. Na rynku dostępne są również kryminały, z którym można korzystać prawie na samym początku nauki. Zachęta do czytania i nauki jest więc jeszcze większa.

Na jakie książki warto więc zwrócić uwagę chcąc wybrać kryminał do nauki? Na jaki kurs językowy z kryminałem warto się zdecydować? (biorąc pod uwagę polskie wydawnictwa i serie książkowe).

Kryminały po angielsku do nauki

Podejrzewam, że najwięcej osób poszukiwać będzie kryminałów po angielsku do nauki. Jest ich wiele nie tylko z wydawnictwa EDGARD, ale czasami można znaleźć je jeszcze w wersji dodatków do gazet. Tutaj tak naprawdę od wyboru, do koloru, można tutaj bardziej pokusić się o dobranie takiego kryminału, który będzie pasował pod nasze gusta. W samym wydawnictwie EDGARD jest takich kryminałów na chwilę obecną ponad 20 i część z nich są to kryminały prawnicze bądź też thrillery. Można je znaleźć od poziomu A1 aż do C2, z czego najwięcej jest książek na poziomie B1-B2.

Kryminały do nauki hiszpańskiego

O książkach do nauki hiszpańskiego dla początkujących pisałam również w tym poście, a ostatnio w moje ręce trafił w moje ręce kryminał do nauki hiszpańskiego Roja es la nieve z wydawnictwa EDGARD. Poziom tej książki jest na poziomie A1-A2, ale nawet dla osób na wyższych poziomach może być ta książka ciekawą powtórką. Jest to też intrygujący sposób na nauczenie się kilku dodatkowych słówek.

Francuskie kryminały do nauki

Na mojej półce znalazł się również kryminał do nauki francuskiego. Książek do samodzielnej nauki francuskiego nie ma dużo na moich półkach, bo francuski zawsze był dla mnie językiem… dodatkowym? Uczyłam się go, bo warto znać, ale stricte powodu do jego nauki nie miałam.

Ostatnio jednak chciałam zmienić moje podejście i na mojej półce pojawiła się książka Tous les secrets du docteur LemaÎtre. Byłam bardzo zaciekawiona tytułem: wszystkie sekrety doktora Lemaitre? O co może chodzić? I w taki sposób zdecydowałam się na tę książkę do nauki francuskiego od podstaw, która… była dla mnie trudna przy pierwszym podejściu. Przy drugiej próbie okazała się już prostsza, ale nauka szła trudniej ze względu na to, że francuski u mnie jest na niższym poziomie niż hiszpański.

Kryminały do nauki niemieckiego

Z racji tego, że studiuję germanistykę, na mojej półce jest mnóstwo książek do nauki niemieckiego w tym i kryminałów. Czy to kryminały, czy też książki w oryginale, jest ich dużo. Kryminały w języku niemieckim mam głównie w starszym wydaniu (zapomniałam o nich nagrywając filmik), który dla mnie aż tak intuicyjny nie jest. W takiej wersji mam właśnie kryminał pod tytułem Flirts. Jedna z takich książek jednak jest książką interaktywną pt. Taxi frei, co oznacza, że w zależności od rozdziału, który wybierzemy książka może się całkowicie inaczej skończyć i mieć całkowicie inny bieg.

Włoskie kryminały do nauki

Nauka włoskiego z kryminałami może być intrygująca. Sam język płomienny, a kryminał zagadkowy, więc może szykować się mieszanka wybuchowa. Niestety żadnego kryminału do nauki włoskiego na mojej półce jeszcze nie ma. Mam nadzieję, że się to niedługo zmieni, bo książek w języku włoskim na mojej liście przeczytanych książek zbyt dużo nie ma. Trzeba więc to zmienić 😉 Jak na chwilę obecną aż tyle kryminałów w tym języku obcym nie ma na rynku, ale mam nadzieję, że się to za niedługo zmieni.

Kryminały do nauki rosyjskiego

Rosyjskiego niestety jeszcze się nie uczę, ale wiem, że kryminały do nauki rosyjskiego istnieją i nie mogło zabraknąć ich w tej liście! W ofercie wydawnictwa EDGARD są jak na chwilę obecną dostępne 2 tytuły, które mogą zainteresować. Jeden z nich dostępny jest w dwóch wersjach ze względu na zmianę układu graficznego książek. Podobnie jest jednak również przy kryminałach przy innych językach obcych. Moim zdaniem była to zmiana na dobre, teraz jest o wiele prościej korzystać z tych książek.

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl