Książka do nauki koreańskiego
Ostatnio wpadła w moje ręce wyjątkowa książka do nauki koreańskiego, której historia sprawiła, że koniecznie chciałam ją mieć. Pozwólcie, że opowiem Wam, dlaczego ta książka stała się tak ważnym nabytkiem w mojej kolekcji.
Stare książki mają dla mnie ogromną wartość. W jednej z książek, której tytułu niestety teraz nie pamiętam, napisano, że książki to nie tylko treść, ale również historie poprzednich właścicieli. Być może dlatego ja i moja rodzina lubimy stare książki, i mamy ich w domu dość sporo.
Choć nie uczę się z nich, mają dla mnie wartość sentymentalną. Staram się kolekcjonować szczególnie te, które dotyczą nauki języków azjatyckich. Książek do nauki języków europejskich (głównie angielskiego) mam w domu wystarczająco, a miejsca, niestety, nie przybywa.
Ostatnio moja kolekcja wzbogaciła się o książkę do nauki koreańskiego, którą chcę Wam dzisiaj przedstawić.
Gdzie znaleźć stare książki do nauki koreańskiego?
Na Allegro można znaleźć dosłownie wszystko – od starych biletów parkingowych z 2001 roku (autentyczny przypadek) do podręczników do nauki koreańskiego z KRLD z 1977 roku.
Książka do nauki koreańskiego z 1977
Tak właśnie wygląda moja “nowa” książka do nauki koreańskiego. Jest w dość dobrym stanie, choć niektóre strony są już nieco zbladłe. Podręcznik wydaje się jakby był… brudny, ale to najprawdopodobniej efekt starości.
Oto dowód, że książka naprawdę jest z 1977 roku. Wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego, jest nadal wykorzystywana w spisie podręczników na koreanistykę!
We wstępie napisano, że jest to podręcznik do nauki języka koreańskiego z KOREI PÓŁNOCNEJ. To mnie zaskoczyło, ale szybko moje zdziwienie zamieniło się w zachwyt.
Piękno odręcznego pisma koreańskiego
Nic nie zastąpi pięknie napisanego pisma koreańskiego. Choć w książce nikt nie pisał odręcznie, w jakiś sposób musiano to odbić w każdej z 325 kopii. To zdecydowanie pismo odręczne – nawet ta sama litera wygląda za każdym razem nieco inaczej.
Jeśli nie wiesz, jak czytać znaki koreańskie to może przyda Ci się playlista z filmami, gdzie znajdziesz opublikowane przeze mnie filmy dotyczące nauki pisma koreańskiego.
Z książki jestem bardzo zadowolona, ponieważ wiele tabel jest pomocnych w nauce nawet teraz, 40 lat później! Chciałabym je tu zamieścić, by więcej ludzi mogło skorzystać z zawartej w nich wiedzy, ale prawa autorskie raczej mi na to nie pozwalają.
Jeśli jednak szukasz aktualnych materiałów, które mogą przydać Ci się podczas nauki języka koreańskiego to zobacz poniższy filmik, w którym dzielę się materiałami, na które warto zwrócić uwagę 🙂
Możesz również zajrzeć do playlisty, gdzie znajdziesz wszystkie filmy o języku koreańskim, które opublikowałam. Możesz również przejrzeć poniższe linki:
Zapisz się na zajęcia z Keitah!
Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać? Chcesz powiedzieć coś więcej niż tylko hej po koreańsku?
Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.
Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:
Atmosfera na zajęciach
Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.
Jak wyglądają zajęcia?
Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.
Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂