Książka do nauki koreańskiego z 1977 roku

Książka do nauki koreańskiego

Książka do nauki koreańskiego to jeden z moich ostatnich nabytków. Zacznijmy jednak od pewnej historii, która wiążę się z powodem dlaczego tak bardzo chciałam mieć tę książkę…

Stare książki mają wielką wartość. W pewnej książce, której tytułu teraz nie pamiętam napisano, że książki to nie tylko treść, ale również i historie poprzednich właścicieli danej publikacji. Prawdopodobnie dlatego ja też ja i moja rodzina lubimy stare książki i mamy ich w domu dość sporo.

Nie uczę się z nich, ale mają dla mnie wartość sentymentalną. Staram się kolekcjonować te do nauki języków azjatyckich, bo książek do nauki języków europejskich (głównie angielskiego) mam w domu dość sporo, a miejsca niestety nie przybywa.

Ostatnio w mojej kolekcji pojawiła się książka do nauki koreańskiego i dzisiaj chcę Wam tę książkę pokazać oraz opisać.

Gdzie znaleźć stare książki do nauki koreańskiego?

Na Allegro wszystko można znaleźć – od starych biletów parkingowych z 2001 roku (autentyczny przypadek 🙂 ) do podręczników do nauki koreańskiego z KRLD z 1977 roku.

Książka do nauki koreańskiego z 1977

Tak wygląda ta książka do nauki koreańskiego. Jest w dość dobrych stanie, choć niektóre strony już zbladły. Podręcznik wydaje się jakby był… brudny, ale najprawdopodobniej jest to spowodowane po prostu starością.

Oto dowód, że książka naprawdę jest z 1977 roku 🙂 Wydana została przez Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego i z tego co widziałam w spisie podręczników na koreanistykę nadal jest ona wykorzystywana 🙂

We wstępie napisano książki napisano również, że jest to podręcznik służący do nauki j. koreańskiego z KOREI PÓŁNOCNEJ. Bardzo się zdziwiłam, gdy to przeczytałam, ale szybko moje zdziwienie zmieniło się w zaciesz 🙂

Nic jednak nie jest w stanie zastąpić pięknie napisanego pisma koreańskiego…

Ale zaczynając od początku z moją teorią – jest to pismo odręczne, ale w tej książce nikt tego nie pisał sam. W jakiś sposób musiało to zostać odbite w każdej z 325 kopii, ale nie mam zielonego pojęcia jak tego dokonano.

Jeśli nie wiesz, jak czytać znaki koreańskie to może przyda Ci się playlista z filmami, gdzie znajdziesz opublikowane przeze mnie filmy dotyczące nauki pisma koreańskiego.

Jest to jednak na pewno pismo odręczne, ponieważ nawet ta sama litera nigdzie nie wygląda tak samo. Jest to oczywiste, że takie rzeczy zdarzają się tylko w piśmie odręcznym.

Czyż to nie wygląda pięknie? 🙂

Z książki jestem bardzo zadowolona, ponieważ wiele tabel pomocne są w nauce nawet teraz, czyli jakieś 40 lat później! Najchętniej bym je tutaj zamieściła, by więcej ludzi mogło skorzystać z wiedzy tutaj zawartej. Niestety prawa autorskie raczej mi na to nie pozwalają… 😉

Jeśli jednak szukasz aktualnych materiałów, które mogą przydać Ci się podczas nauki języka koreańskiego to zobacz poniższy filmik, w którym dzielę się materiałami, na które warto zwrócić uwagę 🙂

Możesz również zajrzeć do playlisty, gdzie znajdziesz wszystkie filmy o języku koreańskim, które opublikowałam. Możesz również przejrzeć poniższe linki:

Zapisz się na zajęcia z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać? Chcesz powiedzieć coś więcej niż tylko hej po koreańsku?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl