Książki do nauki koreańskiego w języku polskim, które musisz mieć na swojej półce

książki do nauki koreańskiego

Książki do nauki koreańskiego

Książek do nauki koreańskiego w języku polskim z roku na rok jest ich coraz więcej. Niektóre z tych książek są szeroko dostępne w księgarniach, ale niestety niektóre pojawiają się bardzo rzadko w antykwariatach na Allegro. Czasami trzeba liczyć na łut szczęścia, ale jaka jest później satysfakcja, gdy posiada się w swojej kolekcji książkę do nauki koreańskiego z 1979 roku i to w dodatku w języku polskim!

W dzisiejszym poście poznasz więc tytuły większości książek do nauki języka koreańskiego, które dostępne są w języku polskim wraz z krótkim opisem danej ksi

Książki do nauki koreańskiego – tytuły

Książki do nauki koreańskiego z wydawnictwa EDGARD

Różne książki do nauki koreańskiego najczęściej możemy znaleźć w wydawnictwie EDGARD. To wydawnictwo wydało większość książek do nauki koreańskiego na rynek polski i w dodatku raz na jakiś czas wydawane są nowe materiały do nauki tego języka.

Przykładowe książki do nauki koreańskiego z wydawnictwa EDGARD to:

  • Koreański Nie Gryzie

  • Koreański Słownik w obrazkach

  • Koreański Nie Gryzie dla Znających Podstawy

  • Koreański Kurs Podstawowy

  • 100 Pierwszych Słówek koreańskich

  • Planer do Nauki Języka Koreańskiego

  • Koreański Rozmówki na każdy wyjazd

  • Fiszki do nauki koreańskiego

PRZECZYTAJ: Koreański w obrazkach – recenzja

Książki do nauki koreańskiego z wydawnictwa Dialog

język koreański 1

Oprócz tych książek warto zwrócić uwagę również na książki do nauki koreańskiego z wydawnictwa Dialog. W tym wydawnictwie znajdziesz nie tylko dwa podręczniki do nauki koreańskiego, ale również książki dotyczące kultury koreańskiej, co może być wielką gratką dla pasjonatów kultury.

PRZECZYTAJ: Język koreański z wydawnictwa Dialog – recenzja

Fiszki do nauki koreańskiego

Fiszki do nauki koreańskiego znaleźć możemy nie tylko w wydawnictwie EDGARD, ale również na stronie wydawnictwa Fiszki. Znajdziemy tutaj również audio, które pomoże nam w nauce.

Rozmówki koreańskie

Rozmówek koreańskich na rynku polskim trochę jest. Kilka jest z wydawnictwa EDGARD, ale warto zwrócić uwagę również na rozmówki z wydawnictwa LINGEA, gdzie znajdziemy nie tylko przydatne frazy, ale i słownictwo.

PRZECZYTAJ: Rozmówki koreańskie z wydawnictwa Lingea – recenzja

Oprócz tego warto poszukać w antykwariatach książkę Rozmówki koreańskie z wydawnictwa Daewoo-FSO. Jest to stara książka, ale warta każdych pieniędzy ze względu na świetne wytłumaczenie gramatyki koreańskiej.

Najlepsza książka do nauki języka koreańskiego?

Każdy ma inną definicję najlepszej książki, ale dla mnie na dzień dzisiejszy są to książki z serii Język koreański dla Polaków. O tych książkach napisałam również cały post, w którym opisuję dlaczego te serce skradły moje serduszko oraz jak najlepiej się z nich uczyć.

Te książki mogą wydawać się dość skomplikowane ze względu na dość trudne tłumaczenie gramatyki, ale jeśli uczyłeś się kiedyś japońskiego to nie powinieneś mieć większych problemów. Wiele konstrukcji można do siebie przyrównać i to ułatwia naukę japońskiego oraz koreańskiego.

W tej książce jest również dość dużo ćwiczeń oraz dialogów, które ułatwiają naukę języka koreańskiego.

PRZECZYTAJ: Rozpocznij naukę koreańskiego z Keitah

Cena tych książek może zwalić z nóg, ale naprawdę warto jest mieć te książki. Moim zdaniem są one jednymi z najlepszych książek i są one dostępne w sprzedaży (w przeciwieństwie do równie świetnych książek sprzed prawie 30 lat).

Stare książki do nauki koreańskiego

Starych książek do nauki koreańskiego trochę jest, ale niestety są dość trudno dostępne. Ja swoje znalazłam szukając po antykwariatach na Allegro, ale podobno można je znaleźć w bibliotekach uniwersyteckich, gdzie jest koreanistyka.

Moim zdaniem są to również jedne z lepszych książek do nauki koreańskiego w języku polskim ze względu na ręczny zapis użyty w tej książce.

PRZECZYTAJ: Książka do nauki koreańskiego z 1977 roku

książka do nauki koreańskiego
książka do nauki koreańskiego
książka do nauki koreańskiego

W międzyczasie możesz sprawdzić poniższe linki, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji o nauce koreańskiego:

Zapisz się na zajęcia z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać? Chcesz powiedzieć coś więcej niż tylko hej po koreańsku?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl