Książki do nauki koreańskiego

Nie ma ich może zbyt dużo, ale z roku na rok jest ich coraz więcej. Niektóre z tych książek są szeroko dostępne w księgarniach, ale niestety niektóre pojawiają się bardzo rzadko w antykwariatach na Allegro. Cóż, trzeba liczyć na łut szczęścia, ale jaka jest później satysfakcja, gdy posiada się w swojej kolekcji książkę do nauki koreańskiego z 1979 roku i to w dodatku w języku polskim 🙂

 1. Koreański Nie Gryzie wydawnictwa Edgard
 2. Koreański Kurs Podstawowy wydawnictwa Edgard
 3. Rozmówki koreańskie wydawnictwa Lingea
 4. Język koreański cz. 1 wydawnictwa Dialog
 5. Język koreański cz.2
 6. Rozmówki koreańskie wydawnictwa Daewoo-FSO
 7. Koreański rozmówki na każdy wyjazd
 8. Słowniczek polsko-koreański koreańsko-polski (nie wiem jakiego wydawnictwa o.O)
 9. Język koreański dla Polaków cz.1, cz. 2 i cz. 3 wydawnictwa Pagijong Press
 10. Koreański słownik w obrazkach
 11. Mały słownik koreańsko-polski wydawnictwa PAN Instytut Slawistyki
 12. Koreański Nie Gryzie Dla Znających Podstawy wydawnictwa Edgard
 13. Fiszki do nauki koreańskiego
 14. 100 pierwszych słówek koreańskich

To są książki, które na pewno zostały wydane w języku polskim. Listę dostępnych książek staram się aktualizować na bieżąco, ale pojawia się problem, gdy chodzi o stare książki do nauki koreańskiego (nie ma żadnej listy ile takich książek zostało wydanych i z jakich wydawnictw).

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o języku koreańskim, możesz zapisać się na newsletter, gdzie będziesz otrzymywać wszystkie nowości z mojej strony dotyczące nauki języków obcych (w tym koreańskiego)

[mc4wp_form id=”2015″]

Najlepsza książka do nauki języka koreańskiego?

Każdy ma inną definicję najlepszej książki, ale dla mnie na dzień dzisiejszy są to książki z serii ?Język koreański dla Polaków?.

Te książki mogą wydawać się dość skomplikowane ze względu na dość trudne tłumaczenie gramatyki, ale jeśli uczyłeś się kiedyś japońskiego to nie powinieneś mieć większych problemów. Wiele konstrukcji można do siebie przyrównać i to ułatwia naukę japońskiego oraz koreańskiego

W tej książce jest również dość dużo ćwiczeń oraz dialogów, które ułatwiają naukę języka koreańskiego.

Gdzie można kupić Język koreański dla Polaków?

Dość często dostaję pytania, gdzie zamawiałam te 3 książki, a odpowiedź jest dość prosta ? zamówiłam je na stronie Azjatycki Zakątek.

Cena tych książek może zwalić z nóg, ale naprawdę warto jest mieć te książki 🙂 Moim zdaniem są one jednymi z najlepszych książek i są one dostępne w sprzedaży (w przeciwieństwie do równie świetnych książek sprzed prawie 30 lat).

Stare książki do nauki koreańskiego

Są świetne, ale niestety są dość trudno dostępne. Ja swoje znalazłam szukając po antykwariatach na Allegro, ale podobno można je znaleźć w bibliotekach uniwersyteckich, gdzie jest koreanistyka.

książka do nauki koreańskiego
książka do nauki koreańskiego
książka do nauki koreańskiego

W międzyczasie możesz sprawdzić poniższe linki, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji o nauce koreańskiego:

Zapisz się na zajęcia z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać? Chcesz powiedzieć coś więcej niż tylko hej po koreańsku?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂