Look – recenzja książki

Recenzja książki Look to nie jest proste wyzwanie. Nie myślałam, że ta opowieść będzie czymś tak dobrym, że będę mogła powiedzieć i napisać  “ta książka zmieniła moje życie”, ale jednak się myliłam (a przynajmniej na chwilę się myliłam). Look Sophi Bennet jest niepozorną historia o nastolatce, która nie z własnego wyboru zostaje modelką. W tej książce udało mi się znaleźć rozrywkę, której szukałam tak jak i motywację do efektywniejszego działania.

O czym jest Look Sophi Bennet?

look sophia bennet recenzja

Historia kręci się wokół nastoletniej Ted Pstrąg, która zostaje modelką. Ona co do tego zawodu nie jest przekonana, ale zabiera się za to dla swojej chorej na raka siostry, Avy. Jest oną miłośniczką mody i myśl, że jej młodsza siostra mogłaby być modelką dodaje Avie skrzydeł w ciężkich chwilach. Nie wszystko toczy się jednak po myśli Ted i Avy. Ta historia opowiada o porażkach w świecie mody, ale też i pokazuje w jaki sposób sobie z nimi radzić.

Dlaczego książka Look zmieniła moje życie?

look sophia bennet recenzja

Może Was zdziwić mój opis tej książki – jak historia dziewczyny, która zostaje modelką mogła zmienić moje życie? Opis wydaje się przecież dość płytki – ot kolejna historia o marzeniach nastolatki. Nie to mnie jednak urzekło w tej książce. Urzekła mnie relacja pomiędzy siostrami. Jedna z sióstr robi coś dla drugiej. Nie dlatego, że mama czy tata każą. Robi to z własnej woli. Decyduje się na poświęcenia, tylko i wyłącznie dlatego, by na ustach siostry zagościł uśmiech.

Jestem wrażliwa na tego typu gesty. Zawsze, gdy czytam o dobroci ludzkiej, która pochodzi ze szczerego serca robi mi się cieplej na duszy i mam ochotę dzielić się moją radością z całym światem.

Żałuję, że nie mogę napisać, co dokładnie zrobiła Ted dla Avy, ale byłby to wtedy spojler. Nie chcę nikomu psuć tak świetnej opowieści. Nawet jesli miałaby ona tylko umilić jeden wieczor, myślę, że warto poznać tę historię.

Co będę teraz czytać?

Zabrałam się za kolejną porcję książek, które powinnam przeczytać jak byłam w podstawówce. Są to kolejne części Monster High, ale cóż – czego się nie robi dla serii, którą chce się poznać 🙂


Moi drodzy, to byłoby na tyle w dzisiejszym poście. Mam nadzieję, że udało mi się Was zachęcić do przeczytania Look Sophi Bennet. Co Wy ostatnio czytaliście? Jaka książka zrobiłam na Was ogromne wrażenie? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂