Najlepsze książki do nauki francuskiego

Książek do nauki francuskiego jest wiele, ale jak w gąszczu publikacji do nauki francuskiego znaleźć najlepsze podręczniki do nauki? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru podręcznika do nauki francuskiego?

Książki do nauki francuskiego

Szukając książek do nauki francuskiego natkniesz się na wiele podręczników oraz wiele samouczków, ale nie każda z tych książek może być warta polecenia. Jakie książki warto mieć na swojej półce jeśli jest się poważnie zainteresowanym nauką języka francuskiego?

Książki do nauki francuskiego dla początkujących

Do nauki francuskiego dla początkujących najlepsze będą następujące książki:

 • Francais repetytorium leksykalno-tematyczne z wydawnictwa Wagros

 • Francuski – gramatyka w tłumaczeniach 1 i 2 z wydawnictwa Preston Publishing

 • Francuski raz a dobrze z wydawnictwa Lingo

 • Francuski Repetytorium leksykalno-tematyczne na poziomie A2-B2 z wydawnictwa Edgard

 • Façon de Parler 1 i 2 z wydawnictwa John Murray Press

Każda z tych książek oferuje nie tylko łatwe wyjaśnienia struktur gramatycznych, które będą niezwykle przydatne dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z językiem francuskim, ale również dla tych, którzy chcą poprawić swoją znajomość słówek. Te książki mają liczny zasób słownictwa, który przydatny będzie do rozpoczęcia mówienia w języku francuskim już po pierwszej lekcji.

Książki do nauki francuskiego dla średniozaawansowanych

Jeśli zaczynasz uczyć się języka francuskiego na poziomie średniozaawansowanym to przydatne będą następujące pozycje:

 • Francuski Repetytorium leksykalno-tematyczne na poziomie B1-C1 z wydawnictwa Edgard

 • Francuski- gramatyka w tłumaczeniach 3 i 4 z wydawnictwa Preston Publishing

 • Język francuski – Repetytorium od A do Z z wydawnictwa Kram

 • Gramatyka z ćwiczeniami Francuski z wydawnictwa PONS

 • Grammaire Progressive du Francais Niveau Intermediarie z wydawnictwa Cle International

 • L’atelier B1 i B2 z wydawnictwa Didier

Każda z książek jest pewnego rodzaju wyzwaniem, ponieważ na poziomie średniozaawansowanym mamy nie tylko trudniejszym gramatykę, ale również bardziej zaawansowane słownictwo. Poziom średniozaawansowany jest to też ten poziom, na którym bardzo przydatne okażą się teksty z życia wzięte w języku francuskim. Przydatne mogą okazać się nie tylko artykuły publicystyczne w języku francuskim, ale i również książki bądź też kryminały pisane w tym języku. Możliwości jest wiele i wszystko zależy od tego, z czego ty lubisz się uczyć oraz to od tego, co lubisz czytać oraz oglądać w swoim języku ojczystym.

Książki do nauki francuskiego dla zaawansowanych

Poziom zaawansowany to głównie szlifowanie języka obcego oraz dopinanie ostatnich poprawek w gramatyce oraz nauka zaawansowanego słownictwa, by zastąpić najczęściej wykorzystywane słowa z poziomów niższych.

Do książek na poziomie zaawansowanym w języku francuskim przydatne mogą być:

 • Francuski – gramatyka w tłumaczeniach 5 i 6 z wydawnictwa Preston Publishing

 • Parallel Text French z wydawnictwa Penguin

 • DALF 100% reussite C1/C2 z wydawnictwa Didier

 • Grammaire Progressive du Francais Niveau Perfectionnement z wydawnictwa Cle International

 • L’atelier C1 z wydawnictwa Didier

Powyższe książki to nie tylko wyzwanie językowe, ale i również ciekawe teksty które pozwolą rozwinąć znajomość języka obcego na takim poziomie, by egzaminy językowe na poziomie C1 oraz C2 nie stanowiły żadnego problemu. Te książki wskażą również obszary gramatyczne, które mogą być problematyczne dla niektórych osób oraz bardziej rozbudowane od tego, co przekazywało się w podręcznikach na poziomach niższych.

Może Ci się spodobać:

Kurs języków obcych z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl