Najlepsze książki do nauki niemieckiego dla początkujących

Książek do nauki niemieckiego dla początkujących trochę jest i każdy ma inne polecajki, które pomogą w osiągnięciu jednego celu – opanowania podstaw języka niemieckiego. W dzisiejszym poście przedstawię moim zdaniem najlepsze i najbardziej rozwijające książki do nauki niemieckiego, które pomogą w nauce każdej osobie chcącej poznać język niemiecki.

Niemiecki dla samouków z wydawnictwa Olesiejuk

Niemiecki dla samouków Wydawnictwo Olesiejuk jest jedną z moich ulubionych książek do nauki języka niemieckiego dla początkujących. Jest to książka tłumaczona, ale ma dużą bazę słówek oraz gramatyki, która przyda się nie tylko na poziomie A1.

Podobna wersja istnieje również to języka angielskiego którą również polecam, jeśli zależy nam na poznaniu podstaw i podstawowego słownictwa w szybkim czasie.

Samouczek języka niemieckiego z wydawnictwa Buchmann

Samouczek języka niemieckiego z wydawnictwa Buchmann jest to jedna z pierwszych książek, która pojawiła się na mojej drodze językowej jeśli chodzi o niemiecki. Z tej książki korzystała moja pierwsza nauczycielka na zajęciach i do tej pory często korzystam z tej książki, jeśli ktoś zaczyna ze mną naukę języka niemieckiego podstaw.

Ta książka w przystępny sposób podaje słownictwo oraz nowe zagadnienia gramatyczne które w dość prosty sposób można nadbudowywać dodatkowymi ćwiczeniami oraz wyjaśnieniami. Lekcje są przygotowane w taki sposób, by nauka nie była problematyczna, a materiał zbyt trudny do przyswojenia w dany odcinek czasu.

Niemiecki SuperKurs z wydawnictwa Lingo

Niemiecki SuperKurs z Wydawnictwa Lingo jest to dość trudny kurs, jeśli zaczyna się od zera, ale jest to jeden z lepszych kursów, jeśli zależy nam autentycznie na nauce języka obcego.

Materiał tutaj przedstawiony jest taki sposób żeby nie tracić czasu, ale żeby poznawać najważniejsze zagadnienia krok po kroku. Każda lekcja przynosi nowe umiejętności oraz słówka, które będą przydatne w konkretnych sytuacjach komunikacyjnych.

A-Grammatik z wydawnictwa Schubert

A-Grammatik to książka do nauki gramatyki niemieckiej, która ma swoją wersję również na następne poziomy tj. B-Grammatik oraz C-Grammatik. Z tej serii podręczników korzystano u mnie na germanistyce i korzystam z niej również na zajęciach teraz, ta seria jest niezastąpiona!

A-Gramamtik to jedna z tych książek z których korzystam najczęściej na zajęciach, ponieważ na podstawie tej książki większość zagadnień (nie tylko na poziomie podstawowym) można wytłumaczyć w taki sposób, żeby było to proste i zrozumiałe dla ucznia. Oczywiście istnieją inne książki, ale ta seria jest moim ulubieńcem jeśli chodzi o tłumaczenie gramatyki.

Grammatik in Bildern z wydawnictwa PONS

Gramatyka w obrazkach jest dość ciekawą propozycją, jeśli jesteś wzrokowcem i potrzebujesz podstawy gramatyki wyjaśnione w wersji obrazkowej. Na dłuższą metę te wyjaśnienia są często jednak zbyt proste oraz niewystarczające, ale na rozpoczęcie przygody z niemieckim jest jak najbardziej pomocna.

Ta seria pojawiła się również do nauki innych języków obcych, o tym też warto pamiętać.

Pokochaj niemiecki na nowo z wydawnictwa Poltext

Pokochaj niemiecki na nowo z wydawnictwa Poltext jest książką dość ciekawą i opisowo mówi o języku niemieckim, ale sposób taki, że czytelnik ma całościowe pojęcia o danym zagadnieniu. Znajdziemy tutaj lekcje nie tylko językowe dotyczące gramatyki oraz słownictwa, ale również ciekawostki, które pomogą w samodzielnej nauce języka niemieckiego, którą zaczynamy od podstaw lub też kontynuujemy po wielu latach.

Niemiecki dla leniwych z wydawnictwa Poltext

Niemiecki dla leniwych z wydawnictwa Poltext to książka dość ciekawa jeśli chodzi o strukturę i wydanie. Jest to książka pozioma oraz do pewnego stopnia również obrazkowa. Wiele aspektów gramatyki języka niemieckiego zostało przekazane w sposób obrazkowy, który pomaga w nauce oraz zapamiętywaniu. Jest to książka dość podobna do książki z gramatyką obrazkową z wydawnictwa PONS, ale wyjaśnienia są lepiej rozwinięte oraz dokładniej opisane.

Repetytorium gramatyczne p. Stanisława Bęzy

Repetytorium gramatyczne p. Stanisława Bęzy to tak zwana Biblia języka niemieckiego, ponieważ wiele osób naucza oraz opiera swoje lekcje na tej książce. Jest to jedne z najlepszych opracowań języka niemieckiego w języku polskim, które pomaga w nauce gramatyki na wszystkich poziomach zaawansowania.

Może Ci się spodobać:

Kurs niemieckiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka niemieckiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę niemieckiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl