Najlepsze książki do nauki portugalskiego

Książek do nauki portugalskiego jest wiele, ale jak w gąszczu publikacji do nauki portugalskiego znaleźć najlepsze podręczniki do nauki? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru podręcznika do nauki portugalskiego?

Książki do nauki portugalskiego

Szukając książek do nauki portugalskiego natkniesz się na wiele podręczników oraz wiele samouczków, ale nie każda z tych książek może być warta polecenia. Jakie książki warto mieć na swojej półce, jeśli jest się poważnie zainteresowany nauką języka portugalskiego?

Książki do nauki portugalskiego dla początkujących

Do nauki portugalskiego dla początkujących najlepsze będą następujące książki:

 • Portugalski – gramatyka w tłumaczeniach 1 z wydawnictwa Preston Publishing

 • SAMBA! Curso de língua portuguesa para estrangeiros z wydawnictwa Buobooks.com

 • Passaporte para portugues 1 z wydawnictwa Lidel Edicoes Tecnicas Lda

 • Portugues em foco 1 z wydawnictwa Lidel Edicoes Tecnicas Lda

 • Portugues atual 1 z wydawnictwa Lidel Edicoes Tecnicas Lda

 • Olá Portugal ! z wydawnictwa Klett Sprachen

 • Portugalski nie gryzie z wydawnictwa Edgard

Każda z tych książek oferuje nie tylko łatwe wyjaśnienia struktur gramatycznych, które będą niezwykle przydatne dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z językiem portugalskim, ale również dla tych, którzy chcą poprawić swoją znajomość słówek. Te książki mają liczny zasób słownictwa, który przydatny będzie do rozpoczęcia mówienia w języku portugalskim już po pierwszej lekcji.

Książki do nauki portugalskiegodla średniozaawansowanych

Jeśli zaczyna uczyć się języka portugalskiego na poziomie średniozaawansowanym to przydatne będą następujące pozycje:

 • Portugalski – gramatyka w tłumaczeniach 2 z wydawnictwa Preston Publishing

 • Język portugalski – Repetytorium od A do Z z wydawnictwa Kram

 • Passaporte para portugues 2 z wydawnictwa Lidel Edicoes Tecnicas Lda

 • Portugues em foco 2 i 3 z wydawnictwa Lidel Edicoes Tecnicas Lda

 • Portugues atual 2 z wydawnictwa Lidel Edicoes Tecnicas Lda

Każda z książek jest pewnego rodzaju wyzwaniem, ponieważ na poziomie średniozaawansowanym mamy nie tylko trudniejszym gramatykę, ale również bardziej zaawansowane słownictwo. Poziom średniozaawansowany jest to też ten poziom, na którym bardzo przydatne okażą się teksty z życia wzięte w języku portugalskim. Przydatne mogą okazać się nie tylko artykuły publicystyczne w języku portugalskim, ale i również książki bądź też kryminały pisane w tym języku. Możliwości jest wiele i wszystko zależy od tego, z czego ty lubisz się uczyć oraz to od tego, co lubisz czytać oraz oglądać w swoim języku ojczystym.

Książki do nauki portugalskiego dla zaawansowanych

Poziom zaawansowany to głównie szlifowanie języka obcego oraz dopinanie ostatnich poprawek w gramatyce oraz nauka zaawansowanego słownictwa, by zastąpić najczęściej wykorzystywane słowa z poziomów niższych.

Do książek na poziomie zaawansowanym w języku portugalskim przydatne mogą być:

 • Portugalski – gramatyka w tłumaczeniach 3 z wydawnictwa Preston Publishing

 • Portugues em foco 4 z wydawnictwa Lidel Edicoes Tecnicas Lda

 • Portugues atual 3 z wydawnictwa Lidel Edicoes Tecnicas Lda

Powyższe książki to nie tylko wyzwanie językowe, ale i również ciekawe teksty które pozwolą rozwinąć znajomość języka obcego na takim poziomie, by egzaminy językowe na poziomie C1 oraz C2 nie stanowiły żadnego problemu. Te książki wskażą również obszary gramatyczne, które mogą być problematyczne dla niektórych osób oraz bardziej rozbudowane od tego, co przekazywało się w podręcznikach na poziomach niższych.

Może Ci się spodobać:

Kurs języków obcych z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl