Nauka francuskiego w tydzień od podstaw

nauka francuskiego w tydzień

Nauka francuskiego w tydzień od podstaw

Ostatnio podjęłam się pewnego challengu, ponieważ byłam ciekawa ile uda mi się nauczyć z całkowicie nowego dla mnie języka w tydzień. Postępy swojej nauki filmowałam i dzisiaj opublikowałam na moim kanale filmik o tym, jak wyglądała moja nauka francuskiego w tydzień 🙂

Nigdy nie miałam przyjemności uczyć się francuskiego dłużej niż 2 dni. Podstawy próbowałam ogarniać wielokrotnie, ale zawsze miałam słomiany zapał do tego języka, a niechęć do wymowy i zapisu tylko pogarszały sprawę.

W pewnym momencie stwierdziłam jednak, że coś musi się zmienić. Nie mogę przecież przez cały czas uciekać przed tym językiem nawet nie znając jego całkowitych podstaw! Stąd też wziął się pomysł na challenge, w którym przez tydzień próbowałam swoich sił w całkowicie nowym dla mnie języku (nie liczy się znajomość słów bonjour oraz oui).

Aplikacja do nauki francuskiego

Korzystałam tylko z jednego źródła nauki i było to SuperMemo. O tej aplikacji pisałam już kiedyś post, ale ciekawa byłam jak ten system poradzi sobie w nauczeniu mnie całkowitych podstaw języka francuskiego. Dlatego też korzystałam tylko i wyłącznie z tej aplikacji – zaufałam jej i starałam się korzystać tylko i wyłącznie z SuperMemo.

Po jakimś czasie odezwała się jednak we mnie chęć stworzenia folderu w Anki.  Z tego programu uczę się słownictwa od około 4 lat i jestem już po prostu przyzwyczajona do tego interfejsu. Stał się jednak pewnego rodzaju cud, który uświadomił mi jak działa mój mózg podczas nauki. Dla mnie było to ważne doświadczenie.


Moi drodzy, to byłoby na tyle w dzisiejszym filmiku i poście 🙂 Więcej informacji o tym challenge’u znajdziecie w moim filmiku. Mam nadzieję, że za niedługo uda mi się przeprowadzić podobne eksperymenty również z innymi językami obcymi 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Dowiedz się więcej:

Nauka angielskiego

Jak napisać rozprawkę po angielsku?

Rozprawka po angielsku jest najczęściej wybieraną formą wypowiedzi na maturze rozszerzonej. Wiele osób jednak nie do końca rozumie, jak zabrać się za napisanie rozprawki i co jest ważne w tej formie wypowiedzi. Jak więc prawidłowo napisać rozprawkę w języku angielskim? Rozprawka w języku angielskim –

Nauka hiszpańskiego

Jak napisać rozprawkę po hiszpańsku?

Napisanie rozprawki po hiszpańsku to dla wielu maturzystów koszmar, który powoduje ataki paniki i dreszcze. Ten typ wypowiedzi maturalnej nie jest jednak taki trudny, jeśli tylko zna się strukturę rozprawki oraz przydatne frazy, które ułatwią jej pisanie. Jak więc zabrać się za pisanie rozprawki w

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.