Nauka francuskiego w tydzień od podstaw

Ostatnio podjęłam się pewnego challengu, ponieważ byłam ciekawa ile uda mi się nauczyć z całkowicie nowego dla mnie języka w tydzień. Postępy swojej nauki filmowałam i dzisiaj opublikowałam na moim kanale filmik o tym, jak wyglądała moja nauka francuskiego w tydzień 🙂

Nigdy nie miałam przyjemności uczyć się francuskiego dłużej niż 2 dni. Podstawy próbowałam ogarniać wielokrotnie, ale zawsze miałam słomiany zapał do tego języka, a niechęć do wymowy i zapisu tylko pogarszały sprawę.

W pewnym momencie stwierdziłam jednak, że coś musi się zmienić. Nie mogę przecież przez cały czas uciekać przed tym językiem nawet nie znając jego całkowitych podstaw! Stąd też wziął się pomysł na challenge, w którym przez tydzień próbowałam swoich sił w całkowicie nowym dla mnie języku (nie liczy się znajomość słów bonjour oraz oui).

Aplikacja do nauki francuskiego

Korzystałam tylko z jednego źródła nauki i było to SuperMemo. O tej aplikacji pisałam już kiedyś post, ale ciekawa byłam jak ten system poradzi sobie w nauczeniu mnie całkowitych podstaw języka francuskiego. Dlatego też korzystałam tylko i wyłącznie z tej aplikacji – zaufałam jej i starałam się korzystać tylko i wyłącznie z SuperMemo.

Po jakimś czasie odezwała się jednak we mnie chęć stworzenia folderu w Anki.  Z tego programu uczę się słownictwa od około 4 lat i jestem już po prostu przyzwyczajona do tego interfejsu. Stał się jednak pewnego rodzaju cud, który uświadomił mi jak działa mój mózg podczas nauki. Dla mnie było to ważne doświadczenie.


Moi drodzy, to byłoby na tyle w dzisiejszym filmiku i poście 🙂 Więcej informacji o tym challenge’u znajdziecie w moim filmiku. Mam nadzieję, że za niedługo uda mi się przeprowadzić podobne eksperymenty również z innymi językami obcymi 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać: