Nauka koreańskiego online, czyli najlepsze strony do nauki koreańskiego

nauka koreańskiego

Nauka koreańskiego online jest często jedynym sposobem, by uczyć się tego języka

nauka koreańskiego

Nauka koreańskiego online jest często jedynym sposobem, by uczyć się tego języka. W pobliżu nie ma korepetytorów albo (co gorsza!) z różnych powodów nie możemy iść na korepetycje – taki scenariusz występuje chyba najczęściej u Polaków chcących uczyć się koreańskiego. Czasami może być to również brak pieniędzy lub pozwolenia np. ze strony rodziców.

SPRAWDŹ: Najlepsze aplikacje do nauki koreańskiego

W każdym z tych wypadków skazani jesteśmy na naukę online 

U mnie było podobnie. Z tą tylko różnicą, że miałam pozwolenie od rodziców na naukę, fundusze oraz korepetytora. A przynajmniej tak myślałam, bo okazało się, że jedyna korepetytorka, która wydawała się kompetentna (jak na tamte czasy) była w ciąży i odmówiła prowadzenia zajęć. Miałam pecha, ale gdyby nie jej odmowa to najprawdopodobniej nie prowadziłabym teraz kanału na YouTube oraz bloga.

Jak wyglądała moja nauka koreańskiego?

Od początku mojej nauki (wrzesień 2013) zapisywałam różnego rodzaju źródła do nauki koreańskiego. Są to głównie książki, linki oraz kanały na YouTube. Niektóre materiały są lepsze, a inne gorsze, ale wszystkie łączy jedna bardzo ważna rzecz – każda z nich w jakimś stopniu pomogła mi w nauce. Zbierałam więc linki z lekcjami po angielsku, hiszpańsku, ale znajdą się również i po japońsku.

Linki do nauki koreańskiego

Gra do nauki alfabetu

Alfabetu koreańskiego nauczyłam się poprzez tę grę. Dzięki niej zaczęłam rozpoznawać znaki koreańskie, a za pomocą innych źródeł poznałam zasady tworzenia bloków sylabowych.

Najlepsze internetowe repetytorium z gramatyki koreańskiej

Jest to moim zdaniem najlepsze repetytorium z gramatyki dostępne w Internecie. 

Repetytorium nauka koreańskiego online

Niektóre działy nie mają wszystkich informacji, ale materiał jest i tak lepiej opracowany niż większość podręczników do koreańskiego.

Niestety (a może i stety?) autor wtrąca często elementy biblijne.  Mi osobiście to nie przeszkadza, bo jestem Chrześcijanką, ale dla innych wyznań może być to problem. Rozwiązaniem może być pobranie darmowego pliku PDF, w którym są wszystkie lekcje zawarte na tym blogu.

Kurs KBS World

KBS World Nauka koreańskiego online

Kurs znanej stacji telewizyjnej dostępny w ponad 10 językach. Składa się z trzech części. Pierwsza poświęcona jest nauce alfabetu, a kolejne dwie są rozmówkami. Zawierają one sporo przykładów zdań np. “czy mogę zobaczyć Pana paszport?”.

Moim zdaniem nie jest to najlepszy kurs do koreańskiego.

Nagrania audio wydają się być uproszczone do minimum (czyli jak na moje uszy bez akcentu), a transkrypcję układał człowiek nieznający zasad wymowy. Najbardziej w oczy rzuciła mi się zbitka ??, która zapisana była jako “ln”, a nie jako podwójne “ll”. Nie szukałam już innych błędów, bo stwierdziłam, że to nie ma sensu.

Kurs CUK (Cuber University of Korea)

Strona jest dość mało znana (a przynajmniej tak mi się wydaje), ale jest naprawdę przydatna. Kurs podzielony jest na poziomy, które przez cały czas są dodawane.

Lekcje są w formie filmików. Są one moim zdaniem odrobinę za długie (ok. 30 min), ale zawierają mnóstwo informacji. Gramatyka, słownictwo, słuchanie ze zrozumieniem, dialogi z podziałem na role oraz ciekawostki kulturowe to tylko część materiału podawanego na lekcji.

Każda lekcja posiada również PDF z kilkoma ćwiczeniami oraz materiałem przedstawionym w filmiku, a po ukończeniu wszystkich lekcji z danego poziomu możesz otrzymać certyfikat ukończenia kursu.

Poradnik o egzaminie TOPIK

Strona jest przydatna nie tylko dla ludzi, którzy chcą zdać egzamin z koreańskiego, ale również dla osób, które chcą uporządkować swoje wiadomości o tym języku. Znaleźć tu można listy z gramatyką na poszczególne poziomy zaawansowania oraz listy słownictwa. Jest tu też sporo porad jak zdać ten egzamin.

Japońska strona do nauki koreańskiego

Nie poświęciłam tej stronie zbyt wiele czasu, ale są tu na pewno audio do nauki koreańskiego 🙂

Koreańska strona do nauki angielskiego

Niby dużo znaczków, ale jak dużo przydatnych wyrażeń! Nie trzeba czytać wszystkiego – można po prostu wyłapywać najważniejsze zwroty, które są z tłumaczeniem angielskim.

Artykuły po angielsku i koreańsku

Nauka koreańskiego online

Na tej stronie znaleźć można artykuły z koreańskich serwisów informacyjnych przetłumaczone na angielski. Gdy najedzie się na tekst angielski, pojawi się jego koreańska wersja.

Tematy artykułów są bardzo różne – od polityki do kultury popularnej.

ELLE Korea

Koreańska wersja strony czasopisma ELLE. Niestety jest tutaj dużo słów angielskiego pochodzenia, co nie zawsze jest dobre, ale jeśli interesujesz się modą i makijażem to nie będzie to dla Ciebie problem 🙂

Manhwa po koreańsku

Manhwa to koreańska (o ile można tak to nazwać) wersja mangi. Czyli słówko, które oznacza “komiks”. Jest to moim zdaniem dobry pomysł na naukę dla początkującej osoby, ponieważ bardzo często z obrazków można wywnioskować (jeśli nie rozumie się tekstu) o co chodzi.

Web Novel po koreańsku

Na początku Twojej nauki koreańskiego może być ciężko, bo nie ma obrazków. Znaczy – obrazki są, ale przy dialogach (pokazuje się rysunek postaci, dzięki czemu wiadomo kto mówi dany wers). Nie zmienia to jednak faktu, że taka nauka jest bardzo ciekawa 🙂

Słownik angielsko – koreański

Zasada jest prosta – wpisujesz słówko angielskie i pojawia Ci się koreański odpowiednik wraz ze zdjęciami, słowami podobnymi i przykładami zdań.

Słownik angielsko-koreański nauka koreańskiego online

Koreański dla średniozaawansowanych

Ten kurs już naprawdę jest dla średniozaawansowanych. Na początku każdej lekcji znajduje się tekst wraz z audio (każde zdanie oddzielnie), a później wyjaśnienie gramatyczne.

Kolejny kurs dla średniozaawansowanych

Kurs podzielony jest na kilka poziomów – od nauki alfabetu (beginner) aż do poziomu średniozaawansowanego.

Czy to wszystkie strony do nauki koreańskiego?

Nie, zapewniam Cię, że nie wszystkie. Jest ich zapewne o wiele więcej, ale ja korzystam głównie z tych stron. Po kilku latach mojej nauki uzbierało się tych stron więcej, ale jeśli nauka koreańskiego dopiero jest w Twoich planach albo też dopiero zaczynasz to te strony warto znać.

Miłej nauki! 🙂 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o koreańskim i japońskim, możesz sprawdzić również poniższe linki:

Zapisz się na zajęcia z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać? Chcesz powiedzieć coś więcej niż tylko hej po koreańsku?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl