Nauka koreańskiego nie jest wcale niemożliwa

Nauka koreańskiego zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się na naukę tego języka i na rynku pojawia się coraz więcej książek do nauki. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad nauką koreańskiego to być może jesteś ciekawy co musisz wiedzieć o języku koreańskim.

Koreańskie pismo

Koreańskie pismo nazywa się 한글 i w zależności od rodzaju latynizacji zapisuje się jako hangul czy też hangeul. To pismo zostało stworzone w 15 wieku przez króla Sejonga Wielkiego. Ten alfabet ma 14 spółgłosek i 10 samogłosek. Hangeul nazywa się alfabetem jednego dnia, ponieważ jego nauka nie zajmuje zbyt długo.

PRZECZYTAJ: Study with me, czyli wspólna nauka jako najlepszy sposób na motywację?

Nauka koreańskiego bez tych znaków jest praktycznie niemożliwa, więc warto nauczyć się znaków 한글 na samym początku. Możesz skorzystać z playlisty, gdzie znajdziesz opublikowane przeze mnie filmy dotyczące nauki pisma koreańskiego lub też zapisać się na zajęcia z języka koreańskiego, jeśli już teraz wiesz, że nauka koreańskiego jest dla Ciebie.

Powitania koreańskie zapisane za pomocą hangeul

W języku koreańskim istnieją również znaki pochodzenia chińskiego, które nazywają się hanja. Osoby początkujące, które dopiero zaczynają naukę nie muszą się przejmować nauką tych znaków. Wszystko przyjdzie z czasem 🙂

Gramatyka koreańska

Dla Polaków gramatyka koreańska może wydawać się odrobinę niezwykła, ale jeśli tylko zrozumiesz podstawy to idzie już z górki!

Język koreański ma całkowicie inny szyk i czasownik znajduje się na końcu. Czasy oraz konstrukcje doczepia się do czasownika lub też przymiotnika, który zachowuje się podobnie jak czasownik. Z tego też powodu nie ma typowego budowania czasów za pomocą czasowników posiłkowych jak to jest przykładowo w języku angielskim.

Co najlepsze – w języku koreańskim nie ma typowej odmiany przez przypadki, bo taką rolę pełnią partykuły. Każda z partykuł ma swoje określone zadanie i w mowie formalnej nie można partykuł koreańskich pominąć. W mowie potocznej jednak często się rezygnuje z partykuł, o ile tylko zrozumienie całego zdania będzie możliwe bez tych partykuł.

Ile zajmuje nauka koreańskiego?

Ciężko powiedzieć, ile zajmuje nauka koreańskiego. Koreańskiego tak samo jak każdego innego języka obcego nie można nauczyć się w tydzień. Po 3 miesiącach codziennej nauki można jednak rozmawiać na prawie każdy temat w bardzo podstawowy sposób.

Tak jest przy większości języków obcych i koreański nie jest tutaj wyjątkiem.

Jeśli chcesz szybko nauczyć się koreańskiego, lepszą opcją będą być może zajęcia z nauczycielem, który skupi się na szybkim przygotowaniu Cię do mówienia w języku koreańskim. Prowadzę zajęcia z języka koreańskiego i dość często dostaję prośby, by szybko nauczyć mówienia w języku koreańskim. Nic nie jest niemożliwe i nauczenie się koreańskiego zdecydowanie do rzeczy możliwych się zalicza 🙂

Egzamin z koreańskiego

Najpopularniejszym (ale nie jedynym) egzaminem z języka koreańskiego jest TOPIK – Test of Proficiency in Korean. W chwili, gdy nagrywałam filmik, który znajdziesz poniżej nie było opcji, by ten egzamin zdać w Polsce. Teraz jest taka możliwość i egzamin odbywa się w zależności od tego, ile osób chce zdać egzamin na danym poziomie.

Ja byłam na tym egzaminie i moimi wrażeniami dzielę się w tym filmiku:

Nauka koreańskiego – najlepsze książki do nauki

Jeśli chcesz zacząć swoją naukę koreańskiego, w poniższym filmie znajdziesz wszystkie potrzebne najlepsze książki i inne materiały, które przydadzą Ci się na samym początku nauki 🙂 Możesz sprawdzić również tę playlistę, gdzie znajdziesz wszystkie filmy o języku koreańskim, które opublikowałam.

Dodatkowo możesz sprawdzić również ten link, w nim znajdziesz listę wszystkich dostępnych książek do nauki koreańskiego w języku polskim – klik!

O języku koreańskim można mówić długo. W tym poście opisałam tylko najważniejsze rzeczy, który musisz wiedzieć o koreańskim. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego języka to daj mi znać w komentarzu i postaram się odpowiedzieć 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o języku koreańskim to może Ci się również spodobać:

Kurs koreańskiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂