Plany na styczeń

Od razu Was uspokoję – nie kończę z tym blogiem. Po prostu zaczęłam nowy projekt wraz z moim ukochanym skarbem i dlatego też moje plany na styczeń odrobinę się zmieniły. Więcej mnie w social media, bullet journal oraz nauka języków obcych to tylko początek 🙂

Nowy blog – jak to się stało?

Mówi się niby “nowy rok, nowa ja”. Ja osobiście nie bawię się w ocenianie, jak poszedł mi poprzedni rok, ale każdy jest inny. W tym roku zaczynam przygodę z blogowaniem na nowo. Tak jak mówiłam w filmiku o moich postanowieniach na 2018, mam zamiar częściej udzielać się w social media (głównie na Instagramie – LINK oraz Facebooku – LINK), ale i częściej pisać. Nie spodziewałam się jednak, że razem z chłopakiem założę bloga!

O czym blog?

Blog nazwaliśmy Kulturowa Para. Chcemy na tym blogu skupić się na grach, filmach, serialach i książkach, ale oczywistym jest, że pojawią się też wpisy lifestylowe. Nie mogę niestety Patryka przekonać do publikowania wspólnych zdjęć i filmów (dlatego też nigdy nie wystąpił w filmiku u mnie na kanale), ale szanuję jego zdanie i nie będę niczego narzucać.

Kulturowa Para – skąd nazwa?

Kulturowa Para, ponieważ to, o czym będziemy głównie pisać wiąże się z popkulturą. Słowa “para” nie muszę tutaj wyjaśniać 🙂 Cieszę się, że udało nam się wybrać nazwę i domenę, która idealnie się komponuje ze wszystkim, co tylko będziemy tworzyć:)

Po co nowe sposoby na naukę?

Jestem zdania, że człowiek przez całe życie się rozwija. W tym roku chcę poprawić swoją znajomość języków obcych i spróbować innych metod nauki, by efekty były o wiele lepsze. Wiem, że mam kłopoty z gramatyką (w każdym języku obcym jest to moja pięta Achillesowa), ale przez przypadek udało mi się znaleźć sposób, który chcę wypróbować również i na mnie.

Jak się uczyć gramatyki?

W jednym z filmików mówiłam o tym, że czasami udzielam korepetycji z języka angielskiego. Jednemu z moich uczniów tworzę kurs od podstaw, który nacechowany jest najprzydatniejszymi informacji gramatycznymi. Osobno tworzę dla niego listy słówek i zadań. Inne metody tj. korzystanie z czegoś już stworzonego nie przynosiły efektów, więc to był jedyny sposób, by odnieść sukces i muszę przyznać, że efekty było widać bardzo szybko. Zmierzam jednak do tego, że spersonalizowany dla tego ucznia sposób, w jaki przekazuję gramatykę na tyle mi się spodobał, że sama chcę spróbować w ten sposób ogarnąć gramatykę niemiecką na maturę oraz japońską na certyfikat JLPT.

Czasu jest coraz mniej, więc dlatego też muszę zacząć jak najszybciej 🙂

Bullet Journal Keitah

Z bullet journal tak na poważnie zaczęłam korzystać dopiero niedawno. Wcześniej po prostu nie prowadziłam mojego zeszyciku tak na poważnie – robiłam tylko listy to do i na tym się kończyło. Poza tym nie umiem stworzyć czegoś tak pięknego, by dzielić się tym ze światem. Dla mnie Bullet Journal jest po prostu zeszytem, który ma być przydatny i w moim wydaniu nie jest ładnym materiałem do zdjęć.

Co chcę zapisywać w moim Bullet Journal?

Obecnie brakuje mi czegoś, gdzie mogłabym zapisać listę obejrzanych przeze mnie odcinków seriali i dram (za które ponownie mam zamiar się zabrać). Brakuje mi również wypisania dat w danym miesiącu bądź też tygodniu kiedy? co? jak? mam publikować. Zazwyczaj korzystam z dużej białej tablicy, ale zapisywanie w Bullet Journal pozwoli mi się lepiej ogarnąć.

Nowy rok, ale nadal stare marzenia?

Marzenia mam takie same jak w zeszłym roku. Rozwijać się dalej oraz tworzyć kanał i blog. Tyle.

Mam nadzieję, że ten krótki post zainspiruje do tworzenia planów, nawet tych nie spisanych. O wiele prościej jest iść do celu, wiedząc jakie mamy “przystanki”, czyli mniejsze cele po drodze 🙂 Ciekawa jestem jakie plany na styczeń Wy posiadacie i czy może jest na nich nauka języków obcych 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂