Prezenty na ostatnią chwilę dla fana nauki języków obcych

prezenty na ostatnią chwilę

Prezenty na ostatnią chwilę

Święta tuż tuż, a nie każdy z nas ma skompletowane prezenty dla rodziny i przyjaciół. Sama jestem osobą, która często kupuje prezenty na ostatnią chwilę i powodów jest ku temu wiele. Brak czasu, brak gotówki (zdarza się każdemu) czy też kompletny brak pomysłu…

Niestety poprzez takie kupowanie tracimy więcej pieniędzy i czasu, ponieważ produkty w czasie przedświątecznym zazwyczaj są droższe, a kolejki dłuższe. Cóż – to tylko dwie niedogodności, które niestety będą nas czekać przy zakupach w szale przedświątecznych zakupów.

W dzisiejszym poście chciałabym podsunąć kilka pomysłów na prezenty, które można kupić w ostatniej chwili. Co więcej – na pewno spodobają się one osobie, która uwielbia uczyć się języków obcych 🙂

Podręcznik do nauki języka, którego adresat prezentu się uczy

Twoja siostra uczy się języka angielskiego i kocha ten język? Możesz bez problemu kupić jej podręcznik do nauki angielskiego, za pomocą którego rozwinie ona swoje możliwości.

Ale ja już mam ten podręcznik!

Jeśli zdecydujesz się na zakup podręcznika musisz uważać tylko na to, by nie kupić podręcznika, który już ma. Taka sytuacja jest o wiele bardziej prawdopodobna przy językach niszowych takich jak na przykład japoński czy koreański, ale zawsze warto sprawdzić półkę z podręcznikami o ile tylko istnieje taka możliwość 😉

Jakie serie książek do nauki języków obcych są fajne?

Jest wiele ciekawych serii do nauki języków obcych, ale skupmy się na tych, które dostaniesz bez problemu w większości księgarni nie tylko językowych. Pisałam i mówiłam o podręcznikach językowych w kilku postach i filmikach (niemiecki – klik, hiszpański – klik, koreański – klik, angielski – klik), ale na szybko mogę polecić Ci następujące serie:

  • Superkurs wydawnictwa Lingo

  • Język w 1 miesiąc wydawnictwa PONS

To nie są jedyne dobre książki i podręczniki, ale jeśli nie masz czasu wybierać i zastanawiać się, która jest dobra to powyższe zestawienie powinno choć trochę Ci ułatwić 🙂

Podręcznik do nauki języka, którego adresat prezentu się nie uczy

Dość ryzykowny krok, ale jeśli osoba, której chcesz podarować prezent uwielbia naukę języków samych w sobie to doceni Twój gest 🙂 W najgorszym wypadku Twój prezent zostanie odłożony na półkę (o czym być może nigdy się nie dowiesz), ale w najlepszym wypadku Twój prezent będzie tym pierwszym krokiem w kierunku nowej miłości (nowego języka).

Serie, które warto wziąć pod uwagę znajdziesz w poprzednim podpunkcie 🙂

Przybory do nauki i zeszyty

Zeszyty

ładny zeszyt

Zeszytów, zeszycików i zakreślaczy nigdy za wiele! Jeśli decydujesz się dać zeszyt jako prezent, to dobrze by było, byś zwrócił uwagę na okładkę. Nie może być ona “mdła” i nijaka, bo taki zeszyt można sobie samemu kupić. Lepiej jest wybrać zeszyt z ciekawym wzorem i motywem, który wywoła uśmiech na twarzy adresata prezentu 🙂

Gdzie znaleźć ładne zeszyty?

Dużo zeszytów znajdziesz w Empiku oraz w supermarketach. Możesz szukać pięknych zeszytów również w sklepach papierniczych oraz w lokalnych sklepikach wielobranżowych. Czasami można znaleźć tam prawdziwe perełki.

Przybory do nauki

pióro

Być może osoba, której chcesz dać prezent pisze piórem, które wypadałoby zmienić już na lepszy model? Dobrym pomysłem będzie tutaj zakup pióra, ładnego zestawu długopisów (tutaj według preferencji danej osoby – ja nienawidzę pisać długopisami, brrr!), zestawu zakreślaczy czy też karteczek samoprzylepnych w wymyślnych kształtach.

Dlaczego akurat przybory?

Przybory są to artykuły, które zużywa się stosunkowo szybko. Nigdy nie będzie ich za dużo (może tylko w przypadku piór – wystarczą dwa lub trzy, ale z dziesiątego pióra już zrezygnuję…).

Aplikacja do nauki języków obcych

Możesz wykupić komuś dostęp do pełnej wersji aplikacji czy też serwisu do nauki języków obcych albo też ofiarować komuś płatną aplikację do nauki języka/języków obcych w prezencie.

Niezwykły prezent na gwiazdkę

Jest to dość niezwykły prezent, ale możliwy do zrealizowania. Możesz kupić i wysłać bezpośrednio aplikację czy też dostęp do wersji premium albo kupić bon na określoną kwotę do wykorzystania.

Potencjalne problemy

Jeśli sam wybierzesz aplikację to nie masz pewności czy przyda się ona osobie, której chcesz podarować prezent. Jeśli dasz samą kartę podarunkową to nie będziesz pewien czy te pieniądze poszły na aplikację do nauki języków obcych czy też na nową grę. Tutaj już sam musisz zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze.

To nie jest przecież materialny prezent!

Nie, to nie jest materialny prezent, ale… możesz z niego zrobić materialny prezent 🙂 Jeśli zdecydujesz się na zakup aplikacji to możesz napisać krótką kartkę. Możesz w niej opisać co to za prezent, podać powód podarowania takiego prezentu (opcjonalnie) oraz kiedy dokładnie otrzyma się ten prezent.

Kartka zawsze zostanie na pamiątkę i mimo, że będzie wymagała ona chwili dłużej do przygotowania to uwierz mi – wywoła ona uśmiech na twarzy drugiej osoby 🙂

Książka w języku obcym

Tutaj masz dużą dowolność jeśli chodzi o wybór powieści. Problemy mogą pojawić się dopiero przy szukaniu książek w języku, którego dana osoba się uczy. Dość prosto jest znaleźć oryginalne powieści w języku angielskim, ale np. przy japońskim i koreańskim zadanie jest już utrudnione.

Jak znaleźć książki do czytania w języku obcym?

Możesz poszukać książek, które zostały przystosowane dla osób, które uczą się danego języka obcego – takie książki publikuje np. wydawnictwo [ze słownikiem]. Wśród publikacji tego wydawnictwa znajdziesz znane powieści w wielu językach obcych m.in. po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, włosku i rosyjsku.


To byłoby moje zestawienie prezentów, które można na szybko kupić osobie, która uwielbia się uczyć języków obcych. Mam nadzieję, że ta lista podsunęła kilka pomysłów, co można kupić nie tylko na święta, ale również na inne okazje 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl