Przewodnik berliński – zwiedzanie Berlina i jednoczesna nauka niemieckiego?

Przewodnik berliński to książka przydatna podczas wyjazdów do Berlina. Nie tylko nauczymy się tutaj podstaw języka niemieckiego, ale i poznamy ciekawe miejsca do odwiedzenia w Berlinie, których nie można pominąć. Czy warto więc sięgnąć po tę książkę?

Przewodnik berliński

Przewodnik berliński to książka z wydawnictwa Poltext, która nie tylko pomaga w nauce języka niemieckiego, ale i pomaga w zwiedzaniu. Berlin jest pięknym miastem, do którego ciągnie masa turystów z całego świata. Nie każdy zna jednak język niemiecki, więc książka Przewodnik berliński wydaje się być więc idealna.

Książka jest autorstwa autorstwa Agnieszki Drummer i Marzeny Guzowskiej-Ługin, za pomocą której możemy poznać podstawy języka niemieckiego potrzebne do dogadania się w Berlinie, a jednocześnie poznamy atrakcje Berlina podzielone na miesiące. Zobaczymy również piękne autorskie zdjęcia (prawie 500!) zrobione przez Wiktorię May.

PRZECZYTAJ: Książki do nauki niemieckiego biznesowego

Zazwyczaj, gdy przygotowuję recenzję to zwracam uwagę na to, komu ta książka może pomoc i jaki cel pomaga spełnić. Tutaj znalazłam 3 takie cele i dlatego też na samym początku nie wiedziałam jak się w ogóle zabrać za opowiedzenie Wam o tej książce.

Podstawy niemieckiego z książką Przewodnik Berliński

Po pierwsze, za pomocą tej książki możemy poznać podstawy niemieckiego. Podstawy, ale trochę inne niż te, które przedstawia się np. w kursach dla początkujących. Wiedza jest podobna, ale sposób wytłumaczenia tej wiedzy jest jeszcze prostszy niż w 95% procentach innych podręczników. I to dosłownie.

Czasami może się wydawać, że jest to wytłumaczenie wiedzy bardzo nieprofesjonalne, ale chodzi tutaj o to, że tłumaczy się dosłownie o co w danym zagadnieniu chodzi wraz z wszystkimi uwagami, które można mieć do danego zagadnienia, ale się o nich w książkach rzadko kiedy pisze.

To jest plus.

Zwiedzanie Berlina z przewodnikiem

Po drugie możemy za pomocą tej książki zaplanować naszą podróż do Berlina. Przewodnik po Berlinie opisuje nam najważniejsze imprezy, które odbywają się w danym miesiącu w Berlinie i na podstawie tego możemy wybrać, co nas interesuje i w czym musimy koniecznie wziąć udział.

Na samym końcu znajdziemy również przydatne wskazówki, jak ogarnąć się w Berlinie. Mamy tutaj np. opis środków transportu tak jak i wskazówki jak i gdzie kupić bilet. Są nawet podane aktualne ceny. Podobnie jest z restauracjami, które warto odwiedzić, domami handlowymi (moje ulubione) oraz skrótowymi informacjami na temat języka niemieckiego (pewnego rodzaju mini rozmówki).

Historia Berlina i kultura

Po trzecie, jest to też fajny przewodnik po historii i kulturze Niemiec. Jeśli wybieracie się na germanistykę i chcielibyście już zacząć się przygotowywać do przedmiotów związanych z kulturą i historią to od tego można zacząć. Informacje przedstawione są tutaj w sposób ciekawy i pokazują, dlaczego coś jest ważne i z jakiego powodu należy coś odwiedzić. Nie ma więc tutaj napisane, że musisz to odwiedzić i już, bez podania żadnego konkretnego powodu.

Podoba mi się również to, że w tej książce co jakiś czas pojawiają się teksty w języku niemieckim, które nie mają tłumaczenia w języku polskim. Jest jednak słowniczek, w którym wytłumaczone są najważniejsze słówka tak jak i trudniejsze kawałki zdań.

Mam nadzieję, że teraz planowanie podroży po Berlinie będzie ułatwione 🙂

Może Ci się również spodobać:

Kurs niemieckiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka niemieckiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę niemieckiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl