Przewodnik berliński

Czy ktoś wybiera się do Berlina, ale boi się o poziom swojego niemieckiego? Spokojnie. Dzisiaj przedstawię Wam książkę, z którą nie tylko można zaplanować swoją podroż po Berlinie, ale i opanować podstawy języka niemieckiego 🙂

Berlin jest pięknym miastem, do którego ciągnie masa turystów z całego świata. Nie każdy zna jednak język niemiecki. Na rynku pojawiła się więc książka od wydawnictwa Poltext autorstwa Agnieszki Drummer i Marzeny Guzowskiej-Ługin, za pomocą której możemy poznać podstawy języka niemieckiego potrzebne do dogadania się w Berlinie, a jednoczesnie poznamy atrakcje Berlina podzielone na miesiące. Zobaczymy również piękne autorskie zdjęcia (prawie 500!) zrobione przez Wiktorię May.

PRZECZYTAJ: Książki do nauki niemieckiego biznesowego

Zazwyczaj, gdy przygotowuję recenzję to zwracam uwage na to, komu ta książka może pomoc i jaki cel pomaga spełnić. Tutaj znalazlam 3 takie cele i dlatego też na samym początku nie wiedziałam jak się w ogole zabrać za opowiedzenie Wam o tej książce.

Podstawy niemieckiego z książką Przewodnik Berliński

Po pierwsze, za pomocą tej książki możemy poznać podstawy niemieckiego. Podstawy, ale trochę inne niż te, które przedstawia się np. w kursach dla początkujących. Wiedza jest podobna, ale sposób wytłumaczenia tej wiedzy jest jeszcze prostszy niż w 95% procentach innych podręczników. I to dosłownie.

Czasami może się wydawać, że jest to wytłumaczenie wiedzy bardzo ?nieprofesjonalne?, ale chodzi tutaj o to, że tłumaczy się dosłownie o co w danym zagadnieniu chodzi wraz z wszystkimi uwagami, które można mieć do danego zagadnienia, ale się o nich w książkach rzadko kiedy pisze.

To jest plus.

Zwiedzanie Berlina z przewodnikiem

Po drugie możemy za pomocą tej książki zaplanować naszą podróż do Berlina. Przewodnik po Berlinie opisuje nam najważniejsze imprezy, które odbywają się w danym miesiacu w Berlinie i na podstawie tego możemy wybrać, co nas interesuje i w czym musimy koniecznie wziąć udział.

Na samym końcu znajdziemy również przydatne wskazówki, jak ogarnąć się w Berlinie. Mamy tutaj np. opis środków transportu tak jak i wskazówki jak i gdzie kupić bilet. Są nawet podane aktualne ceny. Podobnie jest z restauracjami, które warto odwiedzić, domami handlowymi (moje ulubione) oraz skrótowymi informacjami na temat języka niemieckiego (pewnego rodzaju mini rozmówki).

Historia Berlina i kultura

Po trzecie, jest to też fajny przewodnik po historii i kulturze Niemiec. Jeśli wybieracie się na germanistykę i chcielibyście już zacząć się przygotowywać do przedmiotów związanych z kulturą i historią to od tego można zacząć. Informacje przedstawione są tutaj w sposób ciekawy i pokazują, dlaczego coś jest ważne i z jakiego powodu należy coś odwiedzić. Nie ma więc tutaj napisane ?musisz to odwiedzić i już?, bez podania żadnego konkretnego powodu.

Podoba mi się również to, że w tej książce co jakiś czas pojawiają się teksty w języku niemieckim, które nie mają tłumaczenia w języku polskim. Jest jednak słowniczek, w którym wytłumaczone są najważniejsze słówka tak jak i trudniejsze kawałki zdań.

Mam nadzieję, że teraz planowanie podroży po Berlinie będzie ułatwione 🙂

Może Ci się również spodobać: