Przewodnik berliński – zwiedzanie Berlina i jednoczesna nauka niemieckiego?

Przewodnik berliński

Czy ktoś wybiera się do Berlina, ale boi się o poziom swojego niemieckiego? Spokojnie. Dzisiaj przedstawię Wam książkę, z którą nie tylko można zaplanować swoją podroż po Berlinie, ale i opanować podstawy języka niemieckiego 🙂

Berlin jest pięknym miastem, do którego ciągnie masa turystów z całego świata. Nie każdy zna jednak język niemiecki. Na rynku pojawiła się więc książka od wydawnictwa Poltext autorstwa Agnieszki Drummer i Marzeny Guzowskiej-Ługin, za pomocą której możemy poznać podstawy języka niemieckiego potrzebne do dogadania się w Berlinie, a jednoczesnie poznamy atrakcje Berlina podzielone na miesiące. Zobaczymy również piękne autorskie zdjęcia (prawie 500!) zrobione przez Wiktorię May.

PRZECZYTAJ: Książki do nauki niemieckiego biznesowego

Zazwyczaj, gdy przygotowuję recenzję to zwracam uwage na to, komu ta książka może pomoc i jaki cel pomaga spełnić. Tutaj znalazlam 3 takie cele i dlatego też na samym początku nie wiedziałam jak się w ogole zabrać za opowiedzenie Wam o tej książce.

Podstawy niemieckiego z książką Przewodnik Berliński

Po pierwsze, za pomocą tej książki możemy poznać podstawy niemieckiego. Podstawy, ale trochę inne niż te, które przedstawia się np. w kursach dla początkujących. Wiedza jest podobna, ale sposób wytłumaczenia tej wiedzy jest jeszcze prostszy niż w 95% procentach innych podręczników. I to dosłownie.

Czasami może się wydawać, że jest to wytłumaczenie wiedzy bardzo nieprofesjonalne, ale chodzi tutaj o to, że tłumaczy się dosłownie o co w danym zagadnieniu chodzi wraz z wszystkimi uwagami, które można mieć do danego zagadnienia, ale się o nich w książkach rzadko kiedy pisze.

To jest plus.

Zwiedzanie Berlina z przewodnikiem

Po drugie możemy za pomocą tej książki zaplanować naszą podróż do Berlina. Przewodnik po Berlinie opisuje nam najważniejsze imprezy, które odbywają się w danym miesiacu w Berlinie i na podstawie tego możemy wybrać, co nas interesuje i w czym musimy koniecznie wziąć udział.

Na samym końcu znajdziemy również przydatne wskazówki, jak ogarnąć się w Berlinie. Mamy tutaj np. opis środków transportu tak jak i wskazówki jak i gdzie kupić bilet. Są nawet podane aktualne ceny. Podobnie jest z restauracjami, które warto odwiedzić, domami handlowymi (moje ulubione) oraz skrótowymi informacjami na temat języka niemieckiego (pewnego rodzaju mini rozmówki).

Historia Berlina i kultura

Po trzecie, jest to też fajny przewodnik po historii i kulturze Niemiec. Jeśli wybieracie się na germanistykę i chcielibyście już zacząć się przygotowywać do przedmiotów związanych z kulturą i historią to od tego można zacząć. Informacje przedstawione są tutaj w sposób ciekawy i pokazują, dlaczego coś jest ważne i z jakiego powodu należy coś odwiedzić. Nie ma więc tutaj napisane, że musisz to odwiedzić i już, bez podania żadnego konkretnego powodu.

Podoba mi się również to, że w tej książce co jakiś czas pojawiają się teksty w języku niemieckim, które nie mają tłumaczenia w języku polskim. Jest jednak słowniczek, w którym wytłumaczone są najważniejsze słówka tak jak i trudniejsze kawałki zdań.

Mam nadzieję, że teraz planowanie podroży po Berlinie będzie ułatwione 🙂

Może Ci się również spodobać:

Kurs niemieckiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka niemieckiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę niemieckiego z Keitah? 🙂

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Dowiedz się więcej:

Nauka angielskiego

Jak napisać rozprawkę po angielsku?

Rozprawka po angielsku jest najczęściej wybieraną formą wypowiedzi na maturze rozszerzonej. Wiele osób jednak nie do końca rozumie, jak zabrać się za napisanie rozprawki i co jest ważne w tej formie wypowiedzi. Jak więc prawidłowo napisać rozprawkę w języku angielskim? Rozprawka w języku angielskim –

Nauka hiszpańskiego

Jak napisać rozprawkę po hiszpańsku?

Napisanie rozprawki po hiszpańsku to dla wielu maturzystów koszmar, który powoduje ataki paniki i dreszcze. Ten typ wypowiedzi maturalnej nie jest jednak taki trudny, jeśli tylko zna się strukturę rozprawki oraz przydatne frazy, które ułatwią jej pisanie. Jak więc zabrać się za pisanie rozprawki w

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.