Przygotowanie do FCE i innych egzaminów z platformą Global Exam

Przygotowanie do egzaminu FCE

Przygotowanie do egzaminu FCE jest czasochłonne i wymaga odpowiedniego planu nauki zwłaszcza, gdy uczysz się samodzielnie. Musisz znaleźć czas na naukę języka angielskiego tak jak i czas na rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych.

Dzisiaj chcę pokazać Ci platformę, która może pomóc Ci w nauce języka angielskiego (i nie tylko) pod konkretne egzaminy. Nie musisz już więc rozdzielać nauki języka i przygotowania pod egzamin, a następnie martwić się, że nie zdążysz z nauką czy też nie przygotujesz się wystarczająco dobrze.

Pod koniec postu znajdziesz również kod rabatowy, z którym kupisz kursy na platformie Global Exam w szkole Cambridge School of English w Warszawie 120 złotych taniej 🙂

Czym jest platforma Global Exam?

O platformie Global Exam mówiłam w filmiku na moim kanale:

Platforma Global Exam łączy naukę języka wraz z przygotowaniem pod egzamin. Tutaj wszystko mamy zawarte w jednej platformie i możemy z niej korzystać na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, czego my potrzebujemy oraz jaki jest nasz poziom startowy. Możemy więc zacząć z poziomem bardzo niskim i stopniowo korzystając z Global Exam przygotować się na dany egzamin.

Za pomocą platformy możemy przygotować się na najpopularniejsze egzaminy z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego czy też chińskiego. Egzamin FCE to tylko jeden z egzaminów z języka angielskiego, do którego możemy się za pomocą tej platformy przygotować.

Mamy tutaj naukę języka pod konkretny egzamin i ta nauka odrobinę różni się od randomowej nauki języka, ale jednocześnie ćwiczymy rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych. Nie musimy więc oddzielać tej nauki i osobno uczyć się języka, by dopiero potem próbować swoich sił w rozwiązywaniu egzaminu.

W Polsce kursy dostępne są poprzez szkołę Cambridge School of English w Warszawie, która jest polskim przedstawicielem tej platformy. Na stronie szkoły mamy podane dane, które pozwolą nam przetestować platformę za darmo przy różnych egzaminach językowych 🙂

Jak wygląda przygotowanie do FCE na platformie Global Exam?

Po lewej stronie widzimy części, na jakie podzielona jest platforma. Te części to odpowiednio egzaminy, plany nauki, ściągi językowe i powtórki, statystyki, blog oraz oprowadzenie po platformie. Znajdziesz tutaj również link do zostawienia kciuka w górę na Facebooku 🙂

Egzaminy

Zacznijmy od działu związanego z egzaminami. Tutaj mamy moduł treningowy, w którym dopiero się uczymy oraz moduł egzaminacyjny, w którym testujemy siebie w warunkach typowo egzaminacyjnych.

Moduł treningowy podzielony jest na 4 części, które znajdziemy na egzaminie, czyli czytanie ze zrozumieniem, słuchanie, mówienie i pisanie. Każda z tych części podzielona jest na kolejne mniejsze cząstki, gdzie mamy zebrane zadania. Te zadania później możemy znaleźć w planach nauki, w których platforma proponuje czego powinniśmy się uczyć i w jakiej kolejności.

Moduł egzaminacyjny ma próbne egzaminy, które rozwiązujemy w takim czasie, jaki mamy na prawdziwym już egzaminie. Tutaj sprawdzamy po prostu jak nam idzie i nad czym musimy jeszcze popracować. Przygotowanie do egzaminów językowych takich jak FCE nie będzie już więc problemem 🙂

Plany nauki przygotowujące do FCE

W planach nauki mamy kilka zaproponowanych przez platformę treningów językowych i każdy z nich trwa określoną ilość godzin. Każdy z tych treningów podzielony jest na części, w którym mamy tematy oraz przyporządkowane tym działom zadania podobne do tych, co będą na egzaminie.

Podczas wykonywania tych zadań wybieramy odpowiedzi i w dowolnym dla nas momencie (po odpowiednim zastanowieniu) możemy sprawdzić, czy nasz wybór okazał się prawidłowy. W ten sposób rozwiązujemy daną jedną partię planu nauki, a pod koniec otrzymujemy feedback, w którym dowiadujemy się, dlaczego dana odpowiedź była prawidłowa, a inne nie.

To tak jakbyśmy uczyli się z nauczycielem i prowadziłby nas za rękę krok po kroku. Tutaj nauczyciela nie ma, ale mamy jednak super platformę.

Przy części z planami nauki mamy również statystyki, które pokazują nam nasze najlepsze wyniki z testu, jaki jest średni procent naszych prawidłowych odpowiedzi oraz czas, który do tej pory poświęciliśmy na rozwiązywanie zadań z danym jednym planem nauki.

W planie nauki mamy zawarte wszystko, co będzie sprawdzane na egzaminie tj. czytanie ze zrozumieniem, pisanie, mówienie oraz słuchanie. Dodatkowo mamy części, które skupiają się na konkretnych rodzajach ćwiczeń pojawiających się na egzaminie.

Jeśli któreś z zadań rozwiążemy nieprawidłowo, otrzymujemy odnośnik do innej strony w serwisie, gdzie mamy podaną nazwę ?skilla? np. ?giving reasons: as, for, and with?, ściągę w której nie tylko mamy wytłumaczone dlaczego coś jest ważne, ale również przykładowe zdania, w których zostało użyte dane zagadnienie i szybkie podsumowanie danego materiału.

Mamy również odnośniki do stron z przedstawionym słownictwem, które jest pogrupowane w dane zagadnienia. Tam słówka mamy wytłumaczone w języku, którego się uczymy tak jak i przykładowe zdania przedstawiające zastosowanie danego słówka.

Potem, do danego zagadnienia są zadania sprawdzające, czy rozumiemy dany materiał czy też nie. Tutaj sprawdzanie wygląda podobnie jak przy zadaniach egzaminacyjnych.

Ściągi językowe i powtórki

Gdy wejdziemy bezpośrednio w Study Sheets & Revisions dostajemy pytanie w jaki sposób chcemy się dzisiaj uczyć. Możemy uczyć się na podstawie wybranego egzaminu, poziomu językowego od A1 do C2 oraz na podstawie umiejętności językowej, którą chcemy ćwiczyć.

Ja testowałam egzamin do nauki FCE, ale mogłam uczyć się również języka hiszpańskiego oraz francuskiego. Tak jak wspomniałam wcześniej te języki również są na platformie 🙂

Statystyki

Osobną częścią platformy są statystyki. Tam mamy 3 zakładki, które pokazują nam nasze wyniki z korzystania z platformy. Mamy tam takie wskaźniki jak ilość zrobionych sesji, średni wynik, całościowy czas korzystania z platformy tak jak i średnią z odpowiedzi z danej jednej umiejętności językowej np. czytanie.

Blog Global Exam

W blogu mamy odnośniki do postów, w których znajdziemy przydatne informacje na temat egzaminu. Są tam m.in. posty dotyczące wskazówek, jak lepiej rozwiązywać zadania egzaminacyjne czy też posty związane z opisem każdej z części egzaminu w celu lepszego przygotowania się.

Moja opinia o platformie Global Exam

Po nauce języka niemieckiego w rok na maturę rozszerzoną i przygotowaniu na egzamin z japońskiego wiem, że nauka języka obcego na konkretny egzamin różni się od nauki, gdzie możemy na dane zagadnienie poświęcać tyle czasu, ile tylko potrzebujemy. Ten czas trzeba naprawdę dobrze dzielić, aby rozwijać się językowo, ale i jednocześnie przyzwyczaić się do struktury egzaminu i zadań, które na teście mogą się pojawić.

Global Exam to unikalna platforma, z której będę korzystać podczas przygotowywania się do egzaminów językowych. Tutaj oszczędzam czas i znajduję motywację przy tych częściach, które zazwyczaj pomijam, bo twierdzę, że ?jakoś dam radę?. O tym, że odpowiednie przygotowanie to połowa sukcesu mówię często w filmikach na moim kanale i hej! ? właśnie znalazłam idealne narzędzie, które pomoże mi w mojej nauce 🙂

Dla mnie ważne jest również to, że materiały do nauki na platformie Global Exam idealne są dla wszystkich stylów nauki. Ja jestem kinestetykiem i niestety mało materiałów źródłowych jest przystosowane dla tego stylu nauki, bo jest to ciężkie do zrobienia. Nie każda część platformy będzie przystosowana pod style nauki, ale ja widzę chęć stawienia czoła różnym potrzebom osób uczących się.

Kod rabatowy na kursy na platformie Global Exam

Wszystkie kursy dostępne na platformie Global Exam można kupić w sklepie szkoły językowej Cambridge School of English w Warszawie. Z rabatem Keitah-MaNa-1 możecie je kupić w cenie promocyjnej tj. za 299zł zamiast regularnej ceny 420zł. 

Ten rabat obejmuje nie tylko kurs przygotowujący do egzaminu FCE, ale i innych egzaminów językowych (nie tylko z języka angielskiego). Wszystkie języki obce więc na Was czekają 😉

Pamiętajcie, że kod rabatowy ważny jest tylko wtedy, jeśli kupicie dostęp do kursu na stronie szkoły językowej Cambridge School of English w Warszawie 🙂


Mam nadzieję, że teraz egzaminy językowe nie będą dla Was takie straszne. Z odpowiednim przygotowaniem oraz odpowiednią ilością czasu wszystko jest możliwe. Najważniejsze, by się nie poddawać i dążyć do celu 🙂

A jak wygląda Twoje przygotowanie na egzamin FCE? 🙂

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl