Quizy językowe, czyli sprawdź, czy wiesz!

Kto z nas nie lubi sprawdzać swojej wiedzy w ciekawy i szybki sposób poprzez quizy językowe? Za ich pomocą sprawdzimy swoją wiedzę oraz dowiemy się kilku ciekawostek, o których wcześniej byśmy nie wiedzieli. Możemy sprawdzić również swoją spostrzegawczość czy też przekonać się, czy dany język obcy naprawdę jest taki obcy.

Quizy językowe jako ciekawy sposób nauki

Ostatnio miałam przyjemność przygotować quizy językowe dotyczące języka hiszpańskiego, niemieckiego oraz koreańskiego dla platformy ile-wiesz.pl, gdzie skupiłam się właśnie na takim aspekcie quizów 🙂

Na samej stronie znajdziecie również inne quizy językowe, więc swoją wiedzę można sprawdzić również z języka angielskiego. Ja skupiłam się na niemieckim, hiszpańskim i koreańskim, bo moim zdaniem brakuje takich quizów w sieci, a przecież jest sporo uczących się tych języków 🙂

Quiz o języku niemieckim, czyli co już wiesz?

W quizie o języku niemieckim znajdziesz pytania, które wiążą się głównie z potoczną znajomością języka niemieckiego oraz zapożyczeniami z tego języka w języku polskim. Pytania, które tutaj znajdziesz dotyczą więc kartofli, arbeitu czy też kotletów 😉

Quiz o języku hiszpańskim, czyli fałszywi przyjaciele

W języku hiszpańskim skupiłam się natomiast głównie na fałszywych przyjaciołach, przy których uprzednia znajomość języka hiszpańskiego może, ale nie musi być wymagana. Zobacz, ile punktów uda Ci się zdobyć!

Quiz o języku koreańskim

Teraz coś trudnego, czyli quiz o języku koreańskim. O ile część pytań dotyczy podstaw związanych z nazwą alfabetu czy też jego twórcą, to część pytań dotyczy typowo gramatyki koreańskiej. Wyszłam z założenia, że jest to ciekawostką chociaż niełatwą do wywnioskowania wtedy, gdy ktoś języka koreańskiego nigdy się nie uczył. Cóż – na tym mają polegać quizy, prawda? 🙂

Mam nadzieję, że te quizy językowe sprawią Wam tyle samo frajdy, ile mi sprawiło ich tworzenie! Miłego quizowania i do przeczytania w następnym poście!

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

  • angielskiego

  • koreańskiego

  • niemieckiego

  • hiszpańskiego

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂

Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl