Słownictwo koreańskie, czyli nauka poprzez aplikację

do nauki koreańskiego

Słownictwo koreańskie może przysparzać sporo problemów

Przyznajmy szczerze, że język koreański nie należy do najprostszych i potrafi czasami zniechęcić do nauki. Nie warto się jednak poddawać, ponieważ na naukę słownictwa są bezbolesne sposoby. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu i po prostu się uczyć.

Jeśli chcesz znaleźć moje sposoby na naukę języka koreańskiego oraz przydatne materiały, zajrzyj do playlisty, gdzie znajdziesz wszystkie filmy o języku koreańskim, które opublikowałam.

Aplikacja do nauki słownictwa koreańskiego

W moim ostatnim filmiku testowałam aplikację, w której uczymy się słownictwa koreańskiego. Zwróciła ona moją uwagę, ponieważ wygląda jak gra i nie wymaga od nas dużego nakładu czasowego.

Gra nazywa się “Korean Dungeon”. Fabuła jest prosta, ponieważ wcielamy się w rycerza, który dostał zaproszenie od księżniczki z Korei Południowej. Nie ma jednak pieniędzy, więc musi najpierw zebrać odpowiednie fundusze poprzez zabijanie orków.

SPRAWDŹ: Najlepsze aplikacje do nauki koreańskiego

Gra wymaga od nas znajomości pisma koreańskiego, ponieważ sposób romanizacji przyjęty w grze powoduje większe zamieszanie. Jeśli nie wiesz, jak czytać te znaki to zajrzyj do playlisty, gdzie znajdziesz opublikowane przeze mnie filmy dotyczące nauki pisma koreańskiego.

Przed każdym poziomem pokazuje się nam lista słówek, które będziemy ćwiczyć. Widzimy je tylko raz, a potem mamy test wielokrotnego wyboru, w którym mamy najpierw koreańskie słowo, a wybrać musimy angielski odpowiednik.

Każdy poziom możemy powtarzać wielokrotnie, o ile mamy punkty energii 🙂 Na całe szczęście odnawiają się one co jakiś czas (podobny efekt jest w wielu grach mobilnych) i wtedy ponownie możemy się uczyć.

Co jest motywującego w tej grze?

Wszystkie elementy składowe tej aplikacji składają się na to, by zachęcać do nauki. Dzięki temu, że mamy odnawiające się punkty energii, musimy wchodzić do gry i powtarzać materiał. Jest to przydatne i motywujące o tyle, że aplikacja wymaga czasu, by ukończyć rozpoczętą historię. Jak wiadomo, powtórki są kluczem do efektywnej nauki języków obcych.

Ekran końcowy każdego poziomu jest kolejnym czynnikiem, który motywuje do nauki. Podejrzewam, że spora część osób się cieszy, gdy dostanie wymarzone 3 gwiazdki pod koniec poziomu. Zdobywanie monet za każdy poziom, ulepszanie oraz kupno nowych postaci jest kolejnym powodem, dla którego warto się uczyć. Zwłaszcza dla fanów serii Assassin’s Creed, ponieważ jedna z dostępnych postaci wygląda jak Ezio Auditore 🙂

Nauka języka obcego wymaga czasu i zaangażowania. Są lepsze lub prostsze metody, ale dzięki aplikacji “Korean Dungeon” słownictwo koreańskie nie będzie już stanowić dla nas problemu. Możemy nauczyć się podstawowych słówek w sposób miły i dość przyjemny 🙂 Mam nadzieję, że to krótkie omówienie aplikacji oraz filmik zainspiruje do dalszej nauki tego wspaniałego języka obcego.

Do następnego postu 🙂 W międzyczasie przejrzyj również poniższe linki, znajdziesz tam mnóstwo innych przydatnych informacji dotyczących języka koreańskiego!

Zapisz się na zajęcia z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać? Chcesz powiedzieć coś więcej niż tylko hej po koreańsku?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl