Słownictwo koreańskie może przysparzać sporo problemów

Przyznajmy szczerze, że język koreański nie należy do najprostszych i potrafi czasami zniechęcić do nauki. Nie warto się jednak poddawać, ponieważ na naukę słownictwa są bezbolesne sposoby. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu i po prostu się uczyć.

Daj proszę znać w komentarzu, co myślisz o tej aplikacji i takim sposobie na naukę 🙂

Aplikacja do nauki słownictwa koreańskiego

W moim ostatnim filmiku testowałam aplikację, w której uczymy się słownictwa koreańskiego. Zwróciła ona moją uwagę, ponieważ wygląda jak gra i nie wymaga od nas dużego nakładu czasowego.

Gra nazywa się „Korean Dungeon”. Fabuła jest prosta, ponieważ wcielamy się w rycerza, który dostał zaproszenie od księżniczki z Korei Południowej. Nie ma jednak pieniędzy, więc musi najpierw zebrać odpowiednie fundusze poprzez zabijanie orków.

Przed każdym poziomem pokazuje się nam lista słówek, które będziemy ćwiczyć. Widzimy je tylko raz, a potem mamy test wielokrotnego wyboru, w którym mamy najpierw koreańskie słowo, a wybrać musimy angielski odpowiednik.

Każdy poziom możemy powtarzać wielokrotnie, o ile mamy punkty energii 🙂 Na całe szczęście odnawiają się one co jakiś czas (podobny efekt jest w wielu grach mobilnych) i wtedy ponownie możemy się uczyć.

Co jest motywującego w tej grze?

Wszystkie elementy składowe tej aplikacji składają się na to, by zachęcać do nauki. Dzięki temu, że mamy odnawiające się punkty energii, musimy wchodzić do gry i powtarzać materiał. Jest to przydatne i motywujące o tyle, że aplikacja wymaga czasu, by ukończyć rozpoczętą historię. Jak wiadomo, powtórki są kluczem do efektywnej nauki języków obcych.

Ekran końcowy każdego poziomu jest kolejnym czynnikiem, który motywuje do nauki. Podejrzewam, że spora część osób się cieszy, gdy dostanie wymarzone 3 gwiazdki pod koniec poziomu. Zdobywanie monet za każdy poziom, ulepszanie oraz kupno nowych postaci jest kolejnym powodem, dla którego warto się uczyć. Zwłaszcza dla fanów serii Assassin’s Creed, ponieważ jedna z dostępnych postaci wygląda jak Ezio Auditore 🙂


Nauka języka obcego wymaga czasu i zaangażowania. Są lepsze lub prostsze metody, ale dzięki aplikacji „Korean Dungeon” słownictwo koreańskie nie będzie już stanowić dla nas problemu. Możemy nauczyć się podstawowych słówek w sposób miły i dość przyjemny 🙂 Mam nadzieję, że to krótkie omówienie aplikacji oraz filmik zainspiruje do dalszej nauki tego wspaniałego języka obcego.

Do następnego postu 🙂

Może Ci się również spodobać: