Study with me pojawia się dość często na moim kanale, ale wiem, że nie wszyscy dokładnie wiedza, na czym ten fenomen polega. Z tego też powodu w dzisiejszym poście chcę przybliżyć to pojęcie oraz dlaczego wspólna nauka poprzez filmiki na YouTube zwiększa Twoją motywację do nauki i działania.

Zacznijmy jednak od początku.

Study with me ? na czym to polega?

Study with me są to filmiki, w których ktoś pokazuje, jak się uczy. Te filmiki mogą być transmitowane na żywo albo też nagrane wcześniej i udostępnione po edycji. Ja sama nagrywam filmiki wcześniej, a dopiero potem je publikuję, niestety nie mam możliwości transmitowania filmów na żywo ze względu na kiepskie łącze z Internetem (i tak, mieszkam w dużym mieście?).

PRZECZYTAJ: Czy kryminały to idealny sposób na naukę języków obcych?

Niektóre filmy w stylu study with me są również z określonym typem muzyki, który pomaga w nauce. Nie każdego to jednak motywuje do nauki i dlatego też czasami ten sam film przez niektórych YouTuberów udostępniany jest w 2 wersjach ? jeden z dźwiękami otoczenia, a drugi z muzyką pomagającą przy nauce.

Moje filmy są jednocześnie pewnego rodzaju monologiem, w którym odpowiadam na zadawane przez Was w komentarzach pytania albo też komentarze. Często dzielę się również odpowiedziami i trikami na naukę. Pomysł na mówienie w filmikach typu study with me wziął się z tego, że podobno mój głos jest uspakajający i motywujący do nauki. Takie wiadomości otrzymywałam wielokrotnie i z tego też powodu nie zmieniłam formy filmików ze wspólną nauką 🙂

Jak wygląda wspólna nauka poprzez filmiki?

Wspólna nauka poprzez filmiki może wydawać się dość dziwna, jeśli ktoś nigdy nie próbował się w taki sposób uczyć. Jak to ma w ogóle pomagać? Dlaczego to jest takie ważne? Jak to ma mnie zmotywować do nauki? Pytań jest dużo, ale na większość z nich nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, bo wszystko zależy od indywidualnej osoby.

PRZECZYTAJ: Moja opinia o podobno najlepszej aplikacji do nauki języków obcych

Najlepiej jest po prostu włączyć filmik ze wspólną nauką i zacząć się uczyć. Po prostu. Możesz przygotować wszystkie materiały do nauki tuż przed odtworzeniem danego filmiku albo zacząć dopiero wtedy, kiedy filmik się rozpocznie. To, która opcja okaże się dla Ciebie lepsza okaże się z czasem.

W trakcie trwania filmiku ucz się albo też rób inne zadania, które musisz zrobić, a wiesz, że ciężko Ci jest samemu się skupić. Gdy masz chwilę zawahania to spójrz na ekran i przypomnij sobie, że ktoś też się uczy. Ta myśl często jest motywująca i w dodatku nie czujesz się sam podczas swojej nauki.

Wspólna nauka jako motywacja do nauki

Zmotywuj się do nauki już dzisiaj! Po prostu włącz filmiki, gdzie wspólna nauka będzie głównym tematem. W całym poście znajdziesz kilka filmików w takim stylu z mojego kanału YouTube (zapraszam do subskrypcji!), ale możesz znaleźć też bez problemu inne filmy, które będą dłuższe, będą miały muzykę zamiast mówienia itp.

PRZECZYTAJ: Quizy językowe, czyli sprawdź, czy wiesz!

Po prostu zobacz, czy wspólna nauka poprzez filmiki Ci się przydaje czy też może potrzebujesz innego sposobu na motywację do nauki.

Mam nadzieję, że udało mi się choć trochę zmotywować Cię do korzystania z filmików w stylu study with me. To świetny pomysł na motywację i naukę, a dodatkowo nie czujesz się samotnie podczas nauki.

Do zobaczenia w następnym poście!

Może Ci się również spodobać: