Wspomnienia językowe jako motywacja do nauki

Wspomnienia językowe

Podczas nauki języków obcych każdy z nas tworzy swoje własne wspomnienia językowe. Mogą być to np. różnego rodzaju stare wypracowania, skojarzenia myślowe czy po prostu rzeczy, które wiążą się z naszą nauką.

Ostatnio znalazłam moje dawne wypracowania, zeszyty i segregatory i z co ciekawszych postanowiłam nagrać filmik 🙂

Moje wspomnienia językowe – wypracowania

Tych pisałam dużo. I pisać dużo nadal będę musiała. Udało odszukać mi się tylko dwa wypracowania z wielu. Jedno wypracowanie jest rozprawką w języku angielskim. Dotyczy ono problemu, czy warto mieszkać na wsi.

Oto tłumaczenie dla osób, które nie mówią płynnie po angielsku (niedosłowne)

Obecnie wiele rodzin decyduje się, by wyprowadzić się z głośnego miasta w celu prowadzenia spokojnego życia na wsi. Dla niektórych osób ten pomysł może wydawać się dobrym pomysłem, ale jest jednak również wiele wad tego pomysłu.

Pierwszym argumentem przeciwko mieszkaniu na wsi jest to, że dużo czasu zajmuje dotarcie do miejsc takich jak szkoła czy praca. To może nie jest problem dla dorosłego, który posiada prawo jazdy, ale na pewno jest to argument przeciwko dla nastolatka. Podobnie w przypadku wypadków – więcej czasu zabierze dotarcie pogotowiu na wieś. Z drugiej strony uważam, że mieszkanie z dala od gwarnych ulic jest pomysłem, który warto przemyśleć.

Biorąc wszystkie rzeczy pod uwagę, jest wiele zalet i wad mieszkania na wsi. Osobiście uważam, że wolałabym mieszkać w mieście, ponieważ nie będę w stanie posiadać prawa jazdy (przynajmniej nie w przeciągu najbliższych 10 lat).

Napisałam również artykuł o osobie, która może być wzorem dla młodych ludzi. Dla mnie jest to Markiplier, więc o nim właśnie napisałam.

Oto tłumaczenie:

Kiedy jego międzynarodowe tournee zostało ogłoszone, bilety sprzedały się w przeciągu 1 dnia. Ludzie z różnych miast i krajów są podekscytowani, by spotkać jedną z największych gwiazd Internetu i chcą mu podziękować osobiście za motywację, którą otrzymali od niego w przeciągu ostatnich 6 lat.

Markiplier, czyli inaczej Mark Fischbach jest YouTuberem znanym z grania w gry i tworzenia krótkich skeczów. Na początku chciał być inżynierem, ale zrezygnował ze studiów i stworzył swój kanał. Dzisiaj posiada ponad 18 milionów subskrybcji i ta liczba nadal rośnie.

“Jest taki radosny” – uważa 13-letnia Lidia – “i taki kreatywny, że jest przyjemnością oglądać stale jego filmików”. Jej przyjaciółka dodaje – “Motywuje mnie by codziennie być coraz lepszą wersją siebie za każdym razem, kiedy tylko opublikuje filmik”.

Ale nie tylko młodzi ludzie są motywowani przez filmiki Markipliera. Jego starsi oglądający twierdzą, że zdecydowali się stworzyć swój własny kanał na YouTube i stali się bardziej pewni siebie będąc przed kamerą. Cała społeczność została zmotywowana : jest więcej YouTuberów i więcej zrozumienia jeśli chodzi o pracę jako freelancer.

Czy Markiplier przestanie motywować swoich widzów? Jestem przekonana, że nie. Oglądam jego streamy charytatywne regularnie i wiem, że ma jeszcze więcej pomysłów, by robić to dalej.

Przypinki

Wydaje się, że nie jest to wspomnienie językowe. Dla mnie jest to jednak wspomnienie czasów, gdy zaczęłam uczyć się języka japońskiego i powoli miałam również chęć na język koreański 🙂

Pamiętnik językowy – moje najważniejsze “wspomnienia językowe”

Dość prosty sposób na ćwiczenie pisania 🙂 W swoim pamiętniku opisywałam proste sytuacje i wydarzenia z życia, które w jakiś sposób były dla mnie ważne. Pisałam o piosenkarzach, muzyce, serialach… Po prostu o wszystkim. Teraz dopiero, po ponad 5 latach od pisania tego pamiętnika widzę, jakie robiłam błędy gramatyczne 🙂 Ale cóż, do wszystkiego trzeba dorosnąć 🙂

Jest to dla mnie najprawdopodobniej najważniejsze wspomnienie, ponieważ bawią mnie moje “drobne błędy” i przypominam sobie wtedy, jakie miałam priorytety i co było dla mnie ważne 🙂

Zeszyt z feralnych zajęć języka angielskiego

W jednym z filmików mówiłam o tym, że nauczycielka z zajęć pozalekcyjnych nie chciała mnie dopuścić do egzaminu gimnazjalnego, ponieważ według niej moja znajomość języka angielskiego była tak zła, że nie zdałabym go. Pomijam, że jest to egzamin, którego nie da się nie zdać, ale moim zdaniem nie mówi się takich rzeczy do osoby uczącej się języka.

Niektórych ludzi tego typu opinie mogłyby odrzucić od uczenia się języka obcego, a tego nikt przecież nie chce.

Pamiętnik kulturalny

Projekt, który robiłam do szkoły na zajęcia z wiedzy o kulturze 🙂 Jest to dla mnie wspomnienie językowe, ponieważ w jednej z notatek napisałam o zajęciach z języka hindi z native speakerem.

Wspomnienia językowe warto tworzyć 🙂 Nie ważne co uznasz za wspomnienie językowe – skup się na tym, że wywołuje ono u Ciebie radość i widzisz, jaki postęp przez cały ten czas udało Ci się osiągnąć 🙂

Mam nadzieję, że ten post pozwolił Wam choć trochę poznać mnie lepiej 🙂 Ostatnio byłam dość poważnie chora i niestety ten post i filmik mimo moich szczerych chęci mógł zostać opublikowany dopiero teraz. W tej chwili idę uczyć się języków obcych (głównie do matury), a Tobie życzę miłego dnia 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl