Co powtórzyć przed maturą z angielskiego?

Matura z języka angielskiego się zbliża i być może zastanawiasz się, co trzeba powtórzyć przed maturą z angielskiego, bo jest duża szansa, że to dane zagadnienie pojawi się na egzaminie. Co więc musi być na twojej liście do powtórzenia do matury z angielskiego?

Co powtórzyć przed maturą z angielskiego?

Przed maturą z angielskiego zdecydowanie warto powtórzyć czasy gramatyczne. Budowa czasów to podstawowe zagadnienie, które sprawdzane jest co roku na maturze. Na maturze podstawowej znajdziesz prawie wszystkie czasy angielskie oprócz Past Perfect Continuous, Future Perfect oraz Future Perfect Continuous. Matura rozszerzona składa się za to z wszystkich czasów gramatycznych.

Oprócz powtórki gramatyki, warto również powtórzyć przydatne zwroty do stworzenia wypowiedzi pisemnych. Przydatne zwroty do e-maila, postu na bloga to coś, co powinno znaleźć się na twojej liście do powtórzenia, bo zawsze na podstawie tych zwrotów coś będziesz w stanie stworzyć.

Co powtórzyć przed maturą rozszerzoną z angielskiego?

Przed maturą rozszerzoną z angielskiego najlepiej z powtórzyć wszystko to, co nie jest wymagane na podstawie. Dużo zagadnień powtórzy się z matury podstawowej, ale część zadań będzie oparte stricte na zagadnieniach bardziej zaawansowanych, które nie są ujęte na maturze podstawowej z języka angielskiego.

Przygotowanie do matury z angielskiego – materiały

Jeśli tą maturę z angielskiego masz jeszcze kilka miesięcy, to być może przydadzą Ci się poniższe materiały do przygotowania do matury z angielskiego:

  • Repetytorium leksykalno-tematyczne z wydawnictwa Wagros

  • Planer językowy do języka angielskiego z wydawnictwa EDGARD

  • Repetytorium leksykalno-tematyczne z języka angielskiego z wydawnictwa A2-B2 oraz B1-B2 EDGARD

  • Samouczek języka angielskiego wydawnictwa Buchmann

  • Angielski raz a dobrze wydawnictwa Lingo

  • Angielski na poziomie wydawnictwa Lingo

Sprawdź również moje kursy maturalne które przygotują Cię do matury z języka angielskiego podstawowego i rozszerzonego od zera.

Jak zdać maturę z angielskiego?

Matura z języka angielskiego nie musi być wcale taka trudna o ile tylko nie na Twojej liście znalazły się powtórki ze słówek oraz gramatyki, by Twoja nauka nie szła w zapomnienie.

Maturę z angielskiego zdecydowanie jest do zdania, jeśli tylko masz podstawy gramatyczne oraz podstawy z podstaw jeśli chodzi o słownictwo. Łatwiej jest również zdać maturę z języka angielskiego, jeśli masz dobrze zaplanowaną strategię rozwiązywania zadań maturalnych. Przydatna będzie również znajomość tego, czego wymaga się od Ciebie na egzaminie.

Kursy maturalne przygotowujące do matury podstawowej i rozszerzonej z angielskiego

Wspomniałam coś o tym, że stworzyłam kursy przygotowujące do matury z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Te kursy napisane zostały na podstawie moich doświadczeń z maturą, więc oprócz samych słówek, potrzebnych zwrotów i gramatyki znajdziesz tam również mnóstwo tricków, które ułatwią Ci maturę.

Miłej nauki!

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl