Co powtórzyć przed maturą z hiszpańskiego?

Matura z języka hiszpańskiego się zbliża i być może zastanawiasz się, co trzeba powtórzyć przed maturą z hiszpańskiego, bo jest duża szansa, że to dane zagadnienie pojawi się na egzaminie. Co więc musi być na twojej liście do powtórzenia do matury z hiszpańskiego?

Co powtórzyć przed maturą z hiszpańskiego?

Przed maturą z hiszpańskiego zdecydowanie warto powtórzyć czasy gramatyczne. Budowa czasów to podstawowe zagadnienie, które sprawdzane jest co roku na maturze. Oprócz czasów warto również powtórzyć subjunctivo.

Oprócz powtórki gramatyki warto również powtórzyć przydatne zwroty do stworzenia wypowiedzi pisemnych. Przydatne zwroty do e-maila, postu na bloga to coś, co powinno znaleźć się na twojej liście do powtórzenia, bo zawsze na podstawie tych zwrotów coś będziesz w stanie stworzyć.

Co powtórzyć przed maturą rozszerzoną z hiszpańskiego?

Przed maturą rozszerzoną z hiszpańskiego najlepiej z powtórzyć wszystko to, co nie jest wymagane na podstawie. Dużo zagadnień powtórzy się z matury podstawowej, ale część zadań będzie oparte stricte na zagadnieniach bardziej zaawansowanych, które nie są ujęte na maturze podstawowej z języka hiszpańskiego.

Przygotowanie do matury z hiszpańskiego – materiały

Jeśli na maturę z hiszpańskiego masz jeszcze kilka miesięcy, przydadzą Ci się poniższe materiały do przygotowania do matury:

  • Repetytorium leksykalno-tematyczne z wydawnictwa Wagros

  • Planer językowy do języka hiszpańskiego z wydawnictwa EDGARD

  • Repetytorium leksykalno-tematyczne z języka hiszpańskiego z wydawnictwa A2-B2 oraz B1-B2 EDGARD

  • Samouczek języka hiszpańskiego wydawnictwa Literat

  • Hiszpański raz a dobrze wydawnictwa Lingo

  • Hiszpański na poziomie wydawnictwa Lingo

Sprawdź również moje kursy maturalne które przygotują Cię do matury z języka hiszpańskiego podstawowego i rozszerzonego od zera.

Jak zdać maturę z hiszpańskiego?

Matura z języka hiszpańskiego nie musi być wcale taka trudna o ile tylko nie na Twojej liście znalazły się powtórki ze słówek oraz gramatyki. Głównie chodzi o to, by Twoja nauka nie szła w zapomnienie i by to, co raz się nauczysz zostało już w głowie.

Maturę z hiszpańskiego zdecydowanie jest do zdania, jeśli tylko masz podstawy gramatyczne oraz podstawy z podstaw jeśli chodzi o słownictwo. Łatwiej jest również zdać maturę z języka hiszpańskiego, jeśli masz dobrze zaplanowaną strategię rozwiązywania zadań maturalnych. Przydatna będzie również znajomość tego, czego wymaga się od Ciebie w każdym zadaniu egzaminacyjnym.

Kursy maturalne przygotowujące do matury z podstawowej i rozszerzonej z hiszpańskiego

Wspomniałam coś o tym, że stworzyłam kursy przygotowujące do matury z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Te kursy napisane zostały na podstawie moich doświadczeń z maturą, więc oprócz samych słówek, potrzebnych zwrotów i gramatyki znajdziesz tam również mnóstwo tricków, które ułatwią Ci maturę.

Miłej nauki!

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl