Aplikacje do nauki koreańskiego, które musisz znać

Aplikacji do nauki koreańskiego jest dużo, więc często pojawia się pytanie, którą z nich należy wybrać. W dzisiejszym poście znajdziesz najlepsze moim zdaniem aplikacje do nauki koreańskiego, które przydatne będą nie tylko dla osób początkujących.

Lingodeer

Lingodeer to aplikacja popularna nie tylko przy nauce języka koreańskiego, ale również chińskiego, japońskiego i koreańskiego. W Lingodeer mamy również możliwość nauki języków takich jak hiszpański, francuski czy włoski, ale jakość tych kursów się różni.

Kursy do nauki koreańskiego polegają na stopniowym poznawaniu nowych słów oraz konstrukcji gramatycznych oraz ich ćwiczeniu. Za pomocą zdań przykładowych możemy ćwiczyć koreański i szlifować naszą znajomość tego języka.

Oprócz tradycyjnych kursów z gramatyką i słownictwem Lingodeer oferuje również rozmówki na różne tematy, które są świetnym uzupełnieniem do kursów. Te rozmówki to świetny sposób na poznanie przydatnych fraz, które trudno byłoby znaleźć w innym kursie.

Busuu

Język koreański na Busuu pojawił się stosunkowo niedawno, więc ten kurs nie jest jeszcze tak rozwinięty jak jest to przy innych językach obcych. 

Z Busuu możemy nauczyć się alfabetu koreańskiego hangul oraz nauczyć się przydatnych fraz często pojawiających się w dramach koreańskich. Oprócz tego mamy również tradycyjny kurs Busuu, gdzie możemy zacząć naukę koreańskiego.

Nauka koreańskiego z Busuu jest głównie dla osób początkujących, bo dość szybko poziom języka koreańskiego się kończy. Tak jak wspomniałam, jest to stosunkowo nowy kurs, więc w przyszłości pewnie będzie dalej rozwijany, by oferowany poziom był wyższy niż A1.

Teuida

O Teuida wspominałam na moim blogu przy okazji postu o moich ulubionych materiałach do nauki koreańskiego. Od tego czasu Teuida przeszło trochę zmian, ale nadal jest to mój ulubieniec do nauki koreańskiego, który przydatny będzie dla każdego poziomu.

Z Teuida uczymy się głównie za pomocą mówienia. W aplikacji mamy kilka kursów, niektóre są oparte o nauce gramatyki koreańskiej, a jeszcze inne skupiają się na wyrażeniach, które przydatne będą w dramach koreańskich. 

Przy każdym z tych kursów znajdziemy wyjaśnienie słówek oraz gramatyki, by zapamiętanie zdania było połączone również z rozumieniem danego zagadnienia gramatycznego.

Reverso

Koreański na Reverso to nowość, która nie zawsze jeszcze działa, bo jest to dopiero wersja beta. Reverso jest to aplikacja, która działa po części jako tłumacz, ale dodatkowo pozwala nam na surfowanie w Internecie poprzez tłumaczenie zdań i pojedynczych słówek.

Reverso zazwyczaj działa w wielu konfiguracjach językowych, więc nauka z polskiego na koreański również jest możliwa. Przy korzystaniu z języka obcego na koreański czasami pojawiają się niestety dziwne wersje tłumaczeń, które czasami są błędne lub pokazują nieprawidłowy poziom honoryfikatywności, więc trzeba przy tym niestety uważać.

Reverso jednak jest taką aplikacją, stroną oraz aplikacją na komputer, który usprawnia pracę. Dzięki skrótom klawiszowym jest to mój ulubieniec, który pomaga w pracy, gdy nie jestem pewna danego słówka, a potrzebne jest mi nie tylko samo tłumaczenie, ale i przykład zdania w języku obcym.

Naver

Naver to dla osób obeznanych w języku koreańskim jedno z najpopularniejszych źródeł do nauki. Mamy tutaj nie tylko słowniki wielojęzyczne, ale i możliwość prowadzenia bloga czy też słuchania podcastów. Dla przykładu mamy tutaj również podcast do nauki języka polskiego po koreańsku, dzięki któremu możemy nauczyć się wielu przydatnych słówek czy też zwrotów.

Oprócz podstawowych funkcji, które oferuje słownik mamy również możliwość grania w różnego rodzaju quizy, które sprawdzają naszą znajomość słówek. To działa zazwyczaj przy nauce języka angielskiego przez koreański, ale w taki sposób nauka koreańskiego również jest efektywna, więc warto ten sposób nauki wypróbować.

Eggbun

Eggbun to aplikacja do nauki koreańskiego, która polega na nauce poprzez chat. Ten chat nie jest na żywo i jest to chat wcześniej przygotowany przez twórców aplikacji, ale w wielu sytuacjach mamy możliwość samodzielnego wpisywania zdań, dzięki czemu możemy ćwiczyć koreański.

W tej aplikacji mamy różnego rodzaju kursy do nauki podstaw języka koreańskiego czy też kursy przygotowujące do podróży po Korei, dzięki czemu możemy lepiej się przygotować do tego, co nas może czekać za granicą.

Drops

O aplikacji Drops przygotowałam cały osobny post, bo o tej aplikacji można pisać dużo. Nauka z aplikacją Drops polega głównie na wpisywaniu i przeciąganiu słówek do danego obrazka, co może być przydatne dla wzrokowców. Ja osobiście z aplikacji Drops korzystam odrobinę inaczej, co opisałam dokładnie w poście na temat tej aplikacji.

Przy nauce koreańskiego na Drops mamy dużo przydatnych słówek z różnych dziedzin życia. To, co należy pochwalić przy tej aplikacji to lekcje, które uczą słówek przydatnych tylko przy języku koreańskich takich jak np. koreańskie składniki czy słówka związane z K-popem. To przydatne lekcje, bo z tymi słowami spotykamy się często jeśli tylko jest się zainteresowanym koreańską muzyką.

Aplikacje od The King Sejong Institute

Aplikacji od The King Sejong Institut troche jest, ale każda z nich jest warta polecenia. Za pomocą tych aplikacji możemy uczyć się standardowego języka koreańskiego tak jak i np. biznesowego koreańskiego. Warto na to zwrócić uwagę, bo podobnych aplikacji nie ma zbyt wiele na rynku.

Przykładowe aplikacje do nauki koreańskiego od The King Sejong Institute to:

  • Sejong Korean Conversation
  • Sejong Business Korean
  • 세종학당 문법학습 초급

Tych aplikacji trochę jest i najlepiej jest je znaleźć szukając bezpośrednio aplikacji u Twórcy. Część z tych aplikacji wydaje się być odrobinę toporna i nie zawsze one działają tak, jak powinny, ale merytorycznie są to moje ulubione aplikacje do nauki koreańskiego wraz z Teuida. Przynoszą one dużo efektów w stosunkowo krótkim czasie i mamy w tych aplikacjach wiele możliwości, by ćwiczyć język koreański.

Aplikacje do nauki koreańskiego – podsumowanie

Aplikacji do nauki koreańskiego jest dużo, ale to byliby moi ulubieńcy, jeśli chodzi o koreański. Jest jeszcze wiele aplikacji, które warto polecić i ten post w przyszłości będzie jeszcze aktualizowany. Mimo tego już dzisiaj możesz zacząć naukę koreańskiego i osiągnąć całkiem niezły poziom w dość krótkim czasie.

Jeśli chcesz sprawdzić więcej aplikacji, które przydadzą Ci się przy nauce koreańskiego to sprawdź również:

Ucz się koreańskiego z Keitah!

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 

Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl