Książki do nauki angielskiego, które poprawią Twoją znajomość słownictwa i gramatyki

książki do nauki angielskiego

Książki do nauki angielskiego

Obecnie na rynku istnieje wiele książek przeznaczonych do samodzielnej nauki języka angielskiego. Jedne są lepsze, drugie gorsze, niektóre z nich uczą tylko słownictwa, inne skupiają się głównie na gramatyce… Jest w czym wybierać i dlatego dzisiaj chcę przedstawić 10 książek, które moim zdaniem pomogą rozwinąć Twój angielski 🙂

O większości książek mówiłam w moim najnowszym filmiku. W tym poście oprócz zdjęć znajdziesz również odnośniki, gdzie możesz zamówić te podręczniki tak jak i opis kilku dodatkowych książek do nauki, o których nie wspominałam w filmiku.

Książki, które prezentuję pochodzą z mojej domowej kolekcji i są one ogólnodostępne. Niektóre z tych książek i podręczników to repetytoria maturalne z języka angielskiego, ponieważ pomagają one rozwinąć znajomość podstawowego słownictwa tak jak i tego wykorzystywanego odrobinę rzadziej.

Najlepsze książki do nauki angielskiego

W filmiku mówiłam między innymi o:

  • Repetytorium maturalne z wydawnictwa LektorKlett

Dobre repetytorium z angielskiego do matury rozszerzonej

Z tego repetytorium korzystałam na zajęciach w liceum i byłam bardzo zadowolona jeśli chodzi o jakość teksów oraz ilość słownictwa. Ta książka podaje nie tylko podstawowe i potrzebne słowa, ale również i takie, z których korzysta się dość rzadko, ale trzeba je znać jeśli bierzemy się za maturę rozszerzoną z języka angielskiego. Nie jestem tylko zadowolona z ilości zadań gramatycznych – jest ich za mało.

O mojej maturze z języka angielskiego mówiłam TUTAJ.

Książki do nauki angielskiego z wydawnictwa EDGARD

repetytorium leksykalne angielski

W filmiku przedstawiłam kilka książek do nauki angielskiego z wydawnictwa EDGARD. Jedna z nich, czyli Angielski. Kurs podstawowy pozwala usystematyzować wiadomości i douczyć się podstawowych słówek, które być może nam już uciekły. Książka Angielski. Najważniejsze PHRASAL VERBS przedstawia te czasowniki frazowe, które przydadzą się na egzaminach, na maturze i co najważniejsze – w codziennym życiu. Podobnie jest w książce Angielski. Najważniejsze kolokacje z tą różnicą, że tutaj uczymy się kolokacji, czyli związków frazeologicznych. Repetytorium leksykalno-gramatyczne pomoże w nauce słówek, które mogą się przydać w krajach anglojęzycznych oraz na maturze rozszerzonej.

Dialogi po angielsku dla początkujących

rozmówki beata pawlikowska

Jeśli chcesz nauczyć się mówić w języku obcym to fajnym sposobem jest… czytanie rozmówek. Nie chodzi tutaj o czytanie i powtarzanie “jak małpka”, ale zrozumienie słówek i konstrukcji gramatycznych, które pojawiają się w przedstawionych zdaniach w rozmówkach.

Rozmówki angielskie, o których mówiłam w filmiku pomagają stopniowo przełamać się w mówieniu i zauważać podobieństwa w zdaniach angielskich, które w efekcie sprawią, że zaczniemy mówić z większą pewnością.

Repetytorium maturalne z języka angielskiego do nauki słownictwa

O jednym repetytorium pisałam wyżej, a teraz przyszła pora na repetytorium, które przedstawi Ci dużą ilość słówek przydatnych nie tylko na maturze, ale i w codziennym życiu. W tej książce znajdziesz podstawowe słówka tak jak i te odrobinę bardziej zaawansowane.

Słówek jest dużo, ale niektóre z nich są praktycznie nie wykorzystywane w języku polskim, co może rozwinąć również nasz zasób słownictwa w języku ojczystym 😉

Książka do nauki gramatyki angielskiej

english vocabulary in use

English Vocabulary in Use pozwoli Ci poznać tajniki języka angielskiego. Może nie jest to wiedza tajemna, ale jeśli masz kłopoty z nauką języka angielskiego to musisz chociaż raz przejrzeć tę książkę! Znajdziesz tutaj ciekawostki tak jak i reguły gramatyczne przydatne przy nauce/tworzeniu słowek, co w efekcie przyspieszy osiągnięcie biegłości z języka angielskiego.

Podręczniki do samodzielnej nauki angielskiego w domu

kurs olive green
angielski no problem

O kursach z wydawnictwa SuperMemo pisałam już wcześniej przy okazji tego postu (klik). Głównie korzystałam z kursów na urządzenia mobilne, ale kursy można kupić również w postaci książek.

Kurs do nauki z Olive Green to jeden z najbardziej znanych kursów do nauki angielskiego nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach. Ten kurs jest historią interaktywną, więc na pewno nie będziesz narzekać na zbyt małą ilość zadań 😉

Angielski – No Problem! to kurs, który jest na rynku już od wielu lat. Ten sam kurs możesz znaleźć również do nauki innych języków obcych (np. niemiecki, hiszpański, włoski) i podobnie jak w powyższym kursie masz kursy od poziomu podstawowego A1 do poziomu zaawansowanego C1.


książki do nauki angielskiego

Książek do nauki angielskiego jest bardzo dużo. Nie można podać tylko dwóch czy też trzech książek, które mogą w czymś pomóc. Nawet liczba 10 książek to zbyt mało, by pokazać podręczniki, które są w stanie pomóc w nauce angielskiego.

Jeśli chcesz, bym zrobiła drugą część o książkach, które mogą pomóc przy nauce języka angielskiego to napisz mi o tym w komentarzu 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać:

Kurs angielskiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka angielskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę angielskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl