Aplikacje do nauki hiszpańskiego, które pomogą Ci w nauce

nauka hiszpańskiego

Aplikacje do nauki hiszpańskiego

Hiszpański jest jednym z najpopularniejszych języków jeśli chodzi o ilość osób, które chcą się tego języka uczyć. Nie dziwi więc fakt, że istnieje wiele aplikacji, które pomagają w nauce tego pięknego i melodyjnego języka. Jedne z tych aplikacji są lepsze, a niektóre gorsze i powstaje problem, z których aplikacji warto korzystać, a które lepiej omijać z daleka?

W dzisiejszym filmiku sprawdzam kilka aplikacji do nauki hiszpańskiego, które wyświetlają się jako pierwsze w App Store. Część z tych aplikacji działa również na Androidzie, więc post skierowany jest nie tylko do użytkowników IOS 😉

Nauka słownictwa hiszpańskiego

Aplikacja na IOS

Za pomocą tej aplikacji uczymy się słownictwa hiszpańskiego. Niestety słownictwo przedstawione jest bez rodzajników (el/la/los/las), ale nie dla wszystkich jest to problem. Z aplikacji możemy korzystać na różne sposoby – możemy najpierw poznawać słownictwo oraz czytać je wielokrotnie jednocześnie słuchając audio albo od razu przejść do zadań utrwalających poznane słówka hiszpańskie.

Fiszki do nauki hiszpańskiego

aplikacja do nauki hiszpańskiego

Aplikacja na:

Kolejna aplikacja, gdzie możemy poznawać słownictwo hiszpańskie wraz z najważniejszymi zwrotami i wyrażeniami. Każde słówko oprócz rodzajnika, tłumaczenia ma również przykładowe zdanie w języku hiszpańskim oraz audio.

Ta aplikacja stworzona została przez wydawnictwo EDGARD i dlatego też jeśli korzystasz z książek tego wydawnictwa do nauki hiszpańskiego to możesz połączyć je wraz z tą aplikacją – słownictwo z książek znajdziesz w formie fiszek właśnie w tej aplikacji 🙂

Jeśli jesteś zainteresowany książkami do nauki hiszpańskiego to zobacz mój filmik na YouTube:

Odmiana czasowników hiszpańskich

aplikacja do nauki hiszpańskiego
aplikacja do nauki hiszpańskiego

Aplikacja na:

Jeśli masz kłopoty z odmianą czasowników hiszpańskich to być może pomoże Ci aplikacja, która przedstawia odmiany w różnych czasach i formach gramatycznych. Nie ma tutaj wszystkich czasowników, ale lepsze to, niż nic 🙂

Ciekawe jest również to, że możesz zmienić język słownika. To znaczy, że możesz uczyć się niemieckiego poprzez język angielski, niemiecki, francuski, włoski, portugalski, rosyjski, koreański i japoński. Jest to o tyle ważne, że możesz uczyć się w ten sposób również i innych języków obcych.

SpeeQ – nauka hiszpańskiego

Aplikacja na:

Aplikacja ta jest dość specyficzna, ale potrafi ona pomóc w nauce języków obcych – tak, nie tylko w nauce języka hiszpańskiego, ale także angielskiego, francuskiego, niemieckiego i dodatkowo możesz każdego z tych języków uczyć się razem ze sobą – angielski poprzez hiszpański, niemiecki poprzez hiszpański i kombinacje idą dalej.

W filmiku testowałam starszą wersję, gdzie każdy język trzeba było osobno pobrać przy aplikacjach, ale nowsza wersja nie ma już tylu nachalnych powiadomień i wszystkie kombinacje językowe można stworzyć z poziomu jednej aplikacji.

Aplikacja na:

Nauka hiszpańskiego poprzez zabawę

aplikacja do nauki hiszpańskiego

Aplikacja na IOS

Lubisz gry i jesteś wzrokowcem? Być może spodoba Ci się gra Lingo Arcade do nauki hiszpańskiego. Za pomocą tej aplikacji możesz uczyć się słownictwa i odrobinę gramatyki (przedstawionej w postaci nauki słownictwa). Im więcej odblokujesz z danego kursu/poziomu tym większy wachlarz ćwiczeń do wyboru będziesz mieć.

Aplikacja do nauki hiszpańskiego dla dzieci

Aplikacja na:

Fun Spanish by Studycat przedstawia w bardzo kolorowy i wizualny sposób słówka, od których warto by dziecko zaczęło naukę. Nacisk stawia się w tej aplikacji głównie na słuchanie, ale kilka zadań pomaga również w nauce liter tak jak i zapisywania słów w języku hiszpańskim.


Aplikacji do nauki hiszpańskiego jest dużo i nie ma możliwości, by wszystkie te aplikacje przedstawić w jednym poście. Dzisiaj skupiłam się głównie na aplikacjach, za pomocą których można uczyć się jednego języka (czyli właśnie hiszpańskiego), ale w następnej części będą aplikacje, gdzie można się uczyć wielu języków obcych 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać:

Kurs hiszpańskiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka hiszpańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę hiszpańskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl