Najlepsze książki do nauki niemieckiego biznesowego

Niemiecki biznesowy – najlepsze książki do nauki niemieckiego biznesowego

Dzisiaj porozmawiamy trochę o języku niemieckim biznesowym i książkach, które pomogą w nauce niemieckiego do pracy. Ucząc się języka nie zawsze stawiamy na naukę typowo języka niemieckiego biznesowego, a coraz częściej takie są stawiane nam wymagania np. w pracy. Na uczelniach wyższych można znaleźć również całe kierunki, które się na tym opierają. Dla przykładu ja kończę germanistykę ze specjalizacją biznes i IT.

Nic więc dziwnego, że coraz częściej powstają książki do nauki niemieckiego biznesowego, które opierają się na wiedzy fachowej. Ta wiedza często jest dość trudna dla początkujących albo też osób, które nie mają pojęcia o danym środowisku zawodowym. Nie ma jednak się czego bać, bo dla chcącego nic trudnego 🙂

W tym poście chcę Wam przedstawić 2 książki do nauki niemieckiego biznesowego. Pierwsza z nich pomaga przy nauce niemieckiego w pracy na produkcji, a druga z nich przy niemieckim w biurze. Zostały one stworzone w polsko, austriacko niemieckim zespole w ramach współpracy uniwersytetów, więc tym bardziej jest to coś ciekawego.

Są to całościowe kompendia, które pokrywają różne zagadnienia z danego działu i mogą okazać się pomocne, gdy studiujesz germanistykę i jeden z Twoich przedmiotów kręci się wokół niemieckiego w biurze lub też na produkcji.

Niemiecki w pracy: Biuro, czyli kompendium wiedzy od A do Z

Ponad 250 stron wiedzy fachowej, w której wraz z główną bohaterką rozpoczynamy (niedosłownie oczywiście 🙂 ) naukę niemieckiego biznesowego. Poznamy zwroty, które przydadzą się podczas codziennych rozmów w biurze (nie zawsze aż tak bardzo formalnych) oraz niemieckie słownictwo biznesowe.

W tym podręczniku do nauki niemieckiego biznesowego znajdziemy audio, klucz odpowiedzi, słowniczek niemiecko-polski oraz polsko-niemiecki. To obecnie standard przy tego typu książkach, ale warto o tym wspomnieć.

Niemiecki w pracy: Produkcja, czyli solidny start zawodowy

Przy książce Niemiecki w pracy: Produkcja wiele rzeczy jest wspólnych. Podręcznik liczy 350 stron, czyli więcej niż w poprzedniej książce i podobnie wyglądają rozdziały oraz zadania. Różnią się główni bohaterzy, ale podczas nauki tak czy siak można się z nimi zżyć. To jest dla mnie jedno z ciekawszych zjawisk, że podczas nauki języków obcych z niektórymi postaciami możemy się nawet zaprzyjaźnić 🙂 Tak miałam przy książkach do nauki japońskiego, hiszpańskiego a teraz i niemieckiego.

W tej książce podobnie jak w książce do nauki niemieckiego w biurze można znaleźć ćwiczenia. Są one czasami dość proste, ale część z nich może być również wyzwaniem. Wszystko zależy tak naprawdę od poziomu językowego osoby uczącej się. Te konkretne podręczniki z wydawnictwa Poltext przewidziane są na poziom A2, ale tak jak wspomniałam wcześniej – mając wyższy poziom języka obcego nauka języka fachowego idzie po prostu prościej i bardziej bezboleśnie.

Jak uczyć się języka niemieckiego biznesowego?

Jak uczyć się języka niemieckiego biznesowego z powyższych książek? Po części ucząc się fraz na pamięć. Jest tutaj dużo dialogów oraz zdań przykładowych, więc materiału do jest sporo. Na podstawie nauki innych języków obcych zauważyłam, że zbudowanie samego zdania jest proste. Problem pojawia się, gdy chcemy brzmieć jak najbardziej autentycznie oraz naturalnie, a przy języku biznesowym ten problem tylko się pogłębia.

Komunikacja w pracy jest najważniejsza i to powinno przyświecać nam w każdej chwili, jeśli myślimy o nauce jakiegokolwiek języka, by podnieść swoje kwalifikacje. Tak, czasami wystarczy być tylko komunikatywnym, ale pełna poprawność jest wskazana, jeśli myślimy o awansie czy też przebranżowieniu.

Warto również zauważyć, że w tych książkach znaleźć można komentarze kulturoznawcze. Pozwolą nam one uniknąć faux pas w kontaktach z osobami niemieckojęzycznymi. Część naszych błędów można oczywiście zrzucić na różnice kulturowe, ale skoro już włożyliśmy wysiłek w naukę języka to nauka kultury niemieckiej w kontaktach biznesowych przychodzi często tak naprawdę przy okazji.

Ja z tych książek jestem bardzo zadowolona. Pomogły mi one na 5 semestrze germanistyki i widzę, że materiał dosłownie pokrywa się z tym, co miałam na zajęciach w poprzednich latach. Myślę więc, że przyda się ona każdemu studentowi germanistyki, który ma profil praktyczny na studiach oraz każdej innej osobie, która po prostu chce podszlifować swój poziom biznesowego języka niemieckiego 🙂

Może Ci się również spodobać:

Kurs niemieckiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka niemieckiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę niemieckiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl