Moja opinia o Speakingo, czyli nauka angielskiego poprzez mówienie

Opinie o Speakingo są różne, ale nie można zaprzeczyć, że jest to innowacyjny program do nauki języka angielskiego. Dzięki Speakingo uczymy się angielskiego poprzez mówienie i słuchanie. Czy to działa? Czy tak w ogóle da się nauczyć angielskiego?

Czym jest Speakingo?

Speakingo jest to kurs internetowy, który pomaga w nauce angielskiego od poziomu A1 aż do C2. Na każdym poziomie mamy 10 lekcji, które uczą nowych zdań oraz odpowiedzi pomagających nam w nawiązaniu rozmowy w języku angielskim.

Na czym polega nauka ze Speakingo?

Nauka ze Speakingo jest dość intuicyjna. Każda lekcja jest podzielona na 4 części.

W pierwszej z nich słuchamy zdania przykładowe oraz potencjalne odpowiedzi. W kolejnych 3 częściach musimy mieć już natomiast włączony mikrofon i wykonywać zadania, które pokazują się nam na ekranie. Tym zadaniem może być przykładowo zadanie pytania do wyświetlonego obrazka lub też odpowiedź na pytanie zadane przez komputer.

W zależności od poziomu zmienia się plan kursu i poznajemy coraz to nowe formy gramatyczne w języku angielskim, ale my o tym nie wiemy. Uczymy się mówić i przetwarzać informacje, bez zbędnej w tym wypadku nauki gramatyki.

To, co jest w każdej lekcji kursu możemy sprawdzić w planie, który znajdziemy na stronie głównej, a później mamy odnośniki do bloga, w którym dane zagadnienie jest opisane w przystępny i prosty sposób? z memami 🙂

speakingo opinie

Oprócz samych lekcji mamy również możliwość skorzystania z dyktanda online oraz testu. Dyktando oparte jest zapisywaniu odpowiedzi z lekcji, których się uczyliśmy, ale można to zmienić.

Istnieje również opcja ćwiczenia zdań, z którymi najzwyczajniej w świecie mamy problemy i za nic nie wchodzą nam do głowy. Trzeba tylko bardzo uważać na poprawne zapisywanie tj. użycie wszystkich znaków interpunkcyjnych. To często może być przyczyna potencjalnego błędu.

Test można natomiast wykonać, by sprawdzić, ile pamiętamy z przerobionego przez nas materiału oraz również by sprawdzić, na jakim poziomie językowym jesteśmy.

Trzeba tylko uważać, bo często prawidłowe przez nas odpowiedzi mogą być podane jako nieprawidłowe ze względu na to, że nie jest to forma podana przez twórcę. Tak jest często przy kursach opartych w pewnym stopniu na sztucznej inteligencji, więc nie ma w tym nic złego.

Cena Speakingo

Cena Speakingo nie jest wygórowana, biorąc pod uwagę ilość treści do nauki. Nieograniczony dostęp do Speakingo to koszt 59zł miesięcznie, a często nawet więcej trzeba zapłacić za pojedyncze korepetycje. Często są też promocje, więc warto regularnie sprawdzać i zapisać się na newsletter Speakingo, by wiedzieć, kiedy jakaś promocja się rozpoczyna.

Kupując dostęp do kursu możemy z niego korzystać z niego 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jeśli więc wolimy uczyć się w nocy to takie rozwiązanie może okazać się dla nas po prostu wygodniejsze 🙂

Blog Speakingo, czyli skarbnica wiedzy o nauce i języku angielski

Platforma Speakingo to nie tylko sama strona do nauki języka angielskiego, ale i skarbnica wiedzy (i memów) w postaci bloga. Całość kursu została stworzona i opracowana przez dr filologii angielskiej Grzegorza Kuśnierza. O ile dla części osób informacja o twórcach nie jest zbyt istotna, to dla mnie była to informacja kluczowa. Każdy blog ma jednak swojego autora i warto po prostu zawsze sprawdzać, kto jest kim i jaką ma misję 🙂

Na stronie znaleźć można również opinie o Speakingo tak jak i historie użytkowników tego programu, które motywują do nauki. Często te historie dotyczą nie tylko języka angielskiego, więc warto tam zaglądać, gdy potrzebujemy dawki motywacji.

blog speakingo

Tak jak wspomniałam wyżej, na blogu znaleźć można wiele memów. Oprócz więc suchej nauki gramatyki, możemy więc się odrobinę pośmiać, bo memy pokazują w zabawny sposób prawdę z życia.

Mój ulubiony mem ma dopisek “because chocolate can’t get you pregnant” (ponieważ od czekolady nie można zajść w ciążę). To zdanie opisuje połowę mojego życia, więc coś w memach jest 😉

Moja opinia o Speakingo

Opinie o Speakingo są różne, ale moja opinia jest jednoznaczna. Jeśli chcesz nauczyć się angielskiego, a jednocześnie nie chcesz poznawać od razu całej otoczki gramatycznej to Speakingo będzie dla Ciebie.

Za pomocą tego kursu możesz też walczyć z blokadą językową, bo w końcu to komputer Cię słyszy, a nie od razu żywy człowiek. Nawet jeśli popełnisz błąd to nikt nie będzie się z Ciebie śmiał czy też mówił, że jesteś beznadziejny. To duża zaleta nauki z komputerem i niektóre opinie o Speakingo również się do tego odnoszą.

speakingo opinie

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do przetestowania tego programu, zwłaszcza że można go przetestować za darmo przez pierwszy tydzień. Jestem bardzo ciekawa jak idzie Twoja nauka języka angielskiego i czy masz problemy z blokadą w mówieniu 🙂

W każdym razie, miłej nauki języków obcych!

Może Ci się również spodobać:

Kurs angielskiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka angielskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę angielskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl