Co powtórzyć przed maturą z niemieckiego?

Matura z języka niemieckiego się zbliża i być może zastanawiasz się, co trzeba powtórzyć przed maturą z niemieckiego. Co więc musi być na twojej liście do powtórzenia do matury z niemieckiego, by przygotować się na 100?

Co powtórzyć przed maturą z niemieckiego?

Przed maturą z niemieckiego zdecydowanie warto powtórzyć odmianę przez przypadki. Prawidłowy wybór końcówek gramatycznych, to coś, co sprawdzane jest co roku na maturze. Znajomość końcówek przyda Ci się nie tylko przy odmianie samych rodzajników, ale również i przy odmianie przymiotnika w zależności od rodzajnika, który przed nim występuje. Jest to skomplikowane na pierwszy rzut oka, ale na szczęście te końcówki często są do siebie podobne.

Oprócz powtórki gramatyki, warto również powtórzyć przydatne zwroty do stworzenia wypowiedzi pisemnych. Przydatne zwroty do e-maila, postu na bloga to coś, co powinno znaleźć się na twojej liście do powtórzenia, bo zawsze na podstawie tych zwrotów coś będziesz w stanie stworzyć.

Co powtórzyć przed maturą rozszerzoną z niemieckiego?

Przed maturą rozszerzoną z niemieckiego najlepiej z powtórzyć wszystko to, czego nie wymaga się na podstawie. Dużo zagadnień powtórzy się z matury podstawowej, ale część zadań będzie oparte na zagadnieniach bardziej zaawansowanych, które nie są ujęte na maturze podstawowej.

Przygotowanie do matury z niemieckiego – materiały

Jeśli tą maturę z niemieckiego masz jeszcze kilka miesięcy, to być może przydadzą Ci się poniższe materiały do przygotowania do matury z niemieckiego:

  • Repetytorium leksykalno-tematyczne z wydawnictwa Wagros

  • Planer językowy do języka niemieckiego z wydawnictwa EDGARD

  • Repetytorium leksykalno-tematyczne z języka niemieckiego z wydawnictwa A2-B2 oraz B1-B2 EDGARD

  • Niemiecki raz a dobrze wydawnictwa Lingo

  • Niemiecki na poziomie wydawnictwa Lingo

Sprawdź również moje kursy maturalne które przygotują Cię do matury z języka angielskiego podstawowego i rozszerzonego od zera.

Jak zdać maturę z niemieckiego?

Matura z języka niemieckiego nie musi być wcale trudna o ile tylko na Twojej liście znalazły się powtórki ze słówek oraz gramatyki. Warto, by Twoja nauka nie szła w zapomnienie, więc dobrze zaplanowane powtórki pomogą w tym.

Maturę z niemieckiego zdecydowanie jest do zdania, jeśli tylko masz podstawy gramatyczne oraz podstawy z podstaw jeśli chodzi o słownictwo. Łatwiej jest również zdać maturę z języka niemieckiego, jeśli masz dobrze zaplanowaną strategię rozwiązywania zadań maturalnych. Przydatna będzie również znajomość tego, czego wymaga się od Ciebie na egzaminie.

Kursy maturalne przygotowujące do matury z podstawowej i rozszerzonej z niemieckiego

Wspomniałam coś o tym, że stworzyłam kursy przygotowujące do matury z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Te kursy napisane zostały na podstawie moich doświadczeń z maturą, więc oprócz samych słówek, potrzebnych zwrotów i gramatyki znajdziesz tam również mnóstwo tricków, które ułatwią Ci maturę.

Miłej nauki!

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl