Tanie książki do nauki języków obcych kupione na kiermaszu

Tanie książki do nauki języków obcych

Podręcznik Tangram 1A

Tanie książki do nauki języków obcych w mojej biblioteczce są zawsze mile widziane i jak się dowiedziałam o kolejnym kiermaszu książek na mojej uczelni to nie mogłam się powstrzymać przed kupnem. W zeszłym roku miałam podobnie, ale teraz kupiłam jeszcze więcej książek.

W dzisiejszym poście dzielę się z Wami tytułami książek tak jak i linkami, gdzie można te książki znaleźć najtaniej 🙂

Tanie książki do nauki angielskiego

W tym roku skupiłam się głównie na książkach, które pomogą mi w nauce angielskiego na poziomie C1 oraz C2. Jest to spowodowane tym, że w przyszłym roku chciałabym podejść do egzaminu na tym poziomie, a stare książki przecież również pełne są wiedzy 🙂 Stara okładka w niczym przecież nie przeszkadza.

CPE Use of English

Książka do nauki angielskiego, którą widzicie na zdjęciu jest z roku 2002, ale nowsza wersja istnieje i ma takie samo zadanie – pomaga w przygotowaniu na egzamin CPE z angielskiego.

Global eWorkbook

Te ćwiczenia do nauki angielskiego są na płycie w formie programu komputerowego.

Proficiency Masterclass
New Headway podręcznik i ćwiczenia

Podręczniki (Proficiency Masterclass oraz New Headway) są również przeznaczone do nauki na poziomie zaawansowanym. Niestety kupiłam wersję z zaznaczonymi odpowiedziami, ale dla mnie nie jest to zbyt duży problem.

O tym, dlaczego chcę zdawać egzaminy językowe na takich, a nie innych poziomach mówiłam w tym filmiku:

Certyfikaty i egzaminy językowe w 2020 roku

Tanie książki do nauki niemieckiego

Studiuję germanistykę, więc książki do nauki niemieckiego są zawsze mile widziane. Na kiermaszu książki były dość tanie, więc podręczników do nauki niemieckiego kupiłam najwięcej. W mojej kolekcji znalazły się książki na różnych poziomach ? od poziomu podstawowego aż do książek do nauki niemieckiego na poziomie zaawansowanym.

Mittelstufe Deutsch

Książka “Mittelstufe Deutsch” pełna jest zadań (czasami dość zabawnych), które testują znajomość słówek i czasami gramatyki.

Grundwortschatz Deutsch – ćwiczenia leksykalne z języka niemieckiego

Za pomocą książki “Grundwortschatz Deutsch‘ możemy przećwiczyć słownictwo na poziomie podstawowym w języku niemieckim.

Übungsgrammatik – ćwiczenia gramatyczne z języka niemieckiego dla zaawansowanych

Ten podręcznik polecany był na moich zajęciach, ale przez długi czas nie mogłam go nigdzie znaleźć. Lepiej późno niż wcale 🙂 Za pomocą tej książki ćwiczy się gramatykę na poziomie zaawansowanym.

Podręczniki z serii Tangram wydane są przez wydawnictwo Hueber. Z racji tego, że jest kilka wydań tego podręcznika to zmienia się również ilość książek w tej serii. Ja znalazłam podczas kiermaszu te wydania podręcznika Tangram:

  • 1A (lekcje 1-6)

  • 1B (lekcje 7-12)

  • 2A (lekcje 1-6)

  • 2B (lekcje 7-12)

Podręczniki z serii “em” kupiłam po to, bym miała dodatkowy materiał do nauki na studiach. Podręcznik, z którego ja korzystam na zajęciach mi nie wystarcza, a ta seria wydała mi się świetna i w dodatku łatwa i intuicyjna w korzystaniu.

Książki do nauki metodyki nauczania języków obcych

Na studiach nie mam nic o metodyce nauczania języków obcych ze względu na to, że moja specjalizacja dotyczy czegoś zupełnie innego tj. biznesu, gospodarki i IT. Z jednej strony jest to bardzo rozwijające i uwrażliwia mnie na inne zagadnienia nauki języków obcych, ale z drugiej strony brakuje mi wiedzy typowo teoretycznej, której naucza się na zajęciach z metodyki.

Z racji tego, że po części są to książki naukowe to nie mam jeszcze wyrobionej opinii na temat tych książek. O tym będę na bieżąco informować na Instagramie 🙂

Strategie uczenia się i autonomia ucznia w warunkach szkolnych
The Language Teaching Matrix oraz Approaches and Methods in Language Teaching
Metodyka nauczania języków obcych

Czytając sylabus (tak w skrócie opis przedmiotu) metodyki na moich studiach dowiedziałam się, że całość zajęć jest głównie oparta na tej książce. Mając taką wiedzę nie mogłam nie kupić tej książki 🙂

Aufgabentypologie zum autonomen Lernen

Repetytorium gramatyczne z języka hiszpańskiego

Na ten podręcznik najbardziej polowałam. Zależało mi na zakupie tej książki ze względu na to, że brakowało mi dobrego repetytorium gramatycznego z hiszpańskiego. Kilka takich książek niby posiadam, ale nie na tyle, bym była w stanie porównać treść, kiedy mam kłopot ze zrozumieniem danego materiału.

Gramática práctica del espa?ol actual

O moich książkach do nauki hiszpańskiego mówiłam w tych filmikach:

Książki do nauki emisji głosu

Nauka emisji głosu powinna być u mnie na porządku dziennym, ale niestety bez książek ciężko było mi zrozumieć o co w ogóle w tej nauce chodzi. Poradniki internetowe nie pomagały mi w ogóle i dla laika były niezrozumiałe, więc stwierdziłam, że kupno książek może być moją ostatnią deską ratunku.

Nie zawiodłam się i te książki są dla mnie idealne! Pisane prostym językiem i w dodatku nie straszą one trudnymi pojęciami 🙂

Mówię i śpiewam świadomie – podręcznik do nauki emisji głosu
Głos narzędziem pracy – poradnik dla nauczycieli

Gramatyka języka włoskiego

Książek do nauki włoskiego nie mam zbyt wiele, więc repetytorium gramatyczne również znalazło się na liście książek, które musiałam kupić 🙂 Dodatkowo bardzo lubię to wydawnictwo i z ich książek do nauki japońskiego czy też hiszpańskiego jestem bardzo zadowolona.

Gramatyka języka włoskiego

Prace naukowe o nauce języków obcych

W moim zbiorze znalazło się również kilka książek naukowych dotyczących nauki języków obcych. Po części są to porównania języków między sobą, ale nie tylko. Są to zbiory prac naukowych, więc zagadnień poruszanych jest tutaj wiele 🙂

Achievements and Perspectives in SLA of Speech
Język trzeciego tysiąclecia

To byłoby tyle jeśli chodzi o książki, które kupiłam podczas kiermaszu na mojej uczelni. Uwielbiam takie akcje i już nie mogę się doczekać zakupu książek w przyszłym roku 😉

Jestem bardzo ciekawa jakie książki Tobie przypadły do gustu i Cię zaciekawiły. Napisz mi o tym proszę w komentarzu 😉

Może Ci się również spodobać:

Ucz się języka obcego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć kilku języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę języka obcego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl