Aplikacje do nauki hiszpańskiego

Hiszpański jest jednym z najpopularniejszych języków jeśli chodzi o ilość osób, które chcą się tego języka uczyć. Nie dziwi więc fakt, że istnieje wiele aplikacji, które pomagają w nauce tego pięknego i melodyjnego języka 😉 Jedne z tych aplikacji są lepsze, a niektóre gorsze i powstaje problem, z których aplikacji warto korzystać, a które lepiej omijać z daleka?

W dzisiejszym filmiku sprawdzam kilka aplikacji do nauki hiszpańskiego, które wyświetlają się jako pierwsze w App Store.

Nauka słownictwa hiszpańskiego

Aplikacja na IOS

Za pomocą tej aplikacji uczymy się słownictwa hiszpańskiego. Niestety słownictwo przedstawione jest bez rodzajników (el/la/los/las), ale nie dla wszystkich jest to problem. Z aplikacji możemy korzystać na różne sposoby – możemy najpierw poznawać słownictwo oraz czytać je wielokrotnie jednocześnie słuchając audio albo od razu przejść do zadań utrwalających poznane słówka hiszpańskie.

Fiszki do nauki hiszpańskiego

Aplikacja na:

Kolejna aplikacja, gdzie możemy poznawać słownictwo hiszpańskie wraz z najważniejszymi zwrotami i wyrażeniami. Każde słówko oprócz rodzajnika, tłumaczenia ma również przykładowe zdanie w języku hiszpańskim oraz audio.

Ta aplikacja stworzona została przez wydawnictwo EDGARD i dlatego też jeśli korzystasz z książek tego wydawnictwa do nauki hiszpańskiego to możesz połączyć je wraz z tą aplikacją – słownictwo z książek znajdziesz w formie fiszek właśnie w tej aplikacji 🙂

Jeśli jesteś zainteresowany książkami do nauki hiszpańskiego to zobacz mój filmik na YouTube:

Odmiana czasowników hiszpańskich

Aplikacja na:

Jeśli masz kłopoty z odmianą czasowników hiszpańskich to być może pomoże Ci aplikacja, która przedstawia odmiany w różnych czasach i formach gramatycznych. Nie ma tutaj wszystkich czasowników, ale lepsze to, niż nic 🙂

Ciekawe jest również to, że możesz zmienić język słownika. To znaczy, że możesz uczyć się niemieckiego poprzez język angielski, niemiecki, francuski, włoski, portugalski, rosyjski, koreański i japoński. Jest to o tyle ważne, że możesz uczyć się w ten sposób również i innych języków obcych.

SpeeQ – nauka hiszpańskiego

Aplikacja na:

Aplikacja ta jest dość specyficzna, ale potrafi ona pomóc w nauce języków obcych – tak, nie tylko w nauce języka hiszpańskiego, ale także angielskiego, francuskiego, niemieckiego i dodatkowo możesz każdego z tych języków uczyć się razem ze sobą – angielski poprzez hiszpański, niemiecki poprzez hiszpański i kombinacje idą dalej.

W filmiku testowałam starszą wersję, gdzie każdy język trzeba było osobno pobrać przy aplikacjach, ale nowsza wersja nie ma już tylu nachalnych powiadomień i wszystkie kombinacje językowe można stworzyć z poziomu jednej aplikacji.

Aplikacja na:

Nauka hiszpańskiego poprzez zabawę

Aplikacja na IOS

Lubisz gry i jesteś wzrokowcem? Być może spodoba Ci się gra Lingo Arcade do nauki hiszpańskiego. Za pomocą tej aplikacji możesz uczyć się słownictwa i odrobinę gramatyki (przedstawionej w postaci nauki słownictwa). Im więcej odblokujesz z danego kursu/poziomu tym większy wachlarz ćwiczeń do wyboru będziesz mieć.

Aplikacja do nauki hiszpańskiego dla dzieci

Aplikacja na:

Fun Spanish by Studycat przedstawia w bardzo kolorowy i wizualny sposób słówka, od których warto by dziecko zaczęło naukę. Nacisk stawia się w tej aplikacji głównie na słuchanie, ale kilka zadań pomaga również w nauce liter tak jak i zapisywania słów w języku hiszpańskim.


Aplikacji do nauki hiszpańskiego jest dużo i nie ma możliwości, by wszystkie te aplikacje przedstawić w jednym poście. Dzisiaj skupiłam się głównie na aplikacjach, za pomocą których można uczyć się jednego języka (czyli właśnie hiszpańskiego), ale w następnej części będą aplikacje, gdzie można się uczyć wielu języków obcych 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać: