Darmowe aplikacje do nauki języka włoskiego

Aplikacji do nauki włoskiego jest na rynku wiele. Mogą to być aplikacje, w których mamy możliwość nauki wielu języków obcych (nie tylko włoskiego) takie jak np. Duolingo czy też Drops. Są też aplikacje, które mają swoją osobną wersję do nauki każdego języka obcego, który jest w ofercie.

Dzisiaj chcę pokazać Wam aplikacje do nauki włoskiego dla początkujących, na które ja zwróciłam uwagę 🙂 Możecie je znaleźć w App Store tak jak i w Google Play 🙂

W filmiku na moim kanale YouTube przetestowałam te aplikacje oraz dzieliłam się moimi wrażeniami na bieżąco.

Aplikacja MosaLingua

Ta aplikacja swoim działaniem przypomina SuperMemo tak jak i Anki. Uczymy się za pomocą fiszek wykorzystujących SRS (Spaced Repetition System). Mówiąc jeszcze prościej ? są to inteligentne powtórki, które pokazują nam się wtedy, kiedy program myśli, że o nich zapomnieliśmy.

Aplikację znajdeziesz w:

Meta Language Pro SRL do nauki włoskiego

Ta aplikacja do nauki włoskiego za darmo wygląda jak typowe rozmówki, ale przykładowe zdania nie przypominają typowych rozmówek 🙂 Tutaj zdania są dość skomplikowane, ale i niesztampowe.

Z drugiej strony jednak nie jestem pewna co do poprawności przedstawionych tu treści. W podobnej aplikacji do nauki języka koreańskiego zdarzały się błędy, a niestety nie byłam w stanie przejrzeć całej aplikacji w poszukiwaniu błędów ? tych treści jest tu po prostu za dużo!

Natknęłam się tylko na błędy związane z Interpunkcją, ale to najmniejszy problem 🙂

Aplikację znajdziesz w:

UTalk Go w nauce włoskiego

Za pomocą tej aplikacji możemy uczyć się wielu języków obcych, czyli nie tylko włoskiego. O tym można się jednak dowiedzieć dopiero wtedy, gdy zainstalujemy aplikację…

Istnieją jednak osobne aplikacje na każdy z języków, który znajduje się na tej liście 🙂

Aplikację możesz znaleźć w:

Learn Italian 101

O podobnej aplikacji, ale w aspekcie języka koreańskiego i japońskiego pisałam w poście o moich ulubionych aplikacjach do nauki. Ta aplikacja działa na podobnej zasadzie, ale służy do nauki języka włoskiego.

Aplikację znajdziesz w:

Italian od SpeakEasy

Ta aplikacja to słówka, z których można świetnie uczyć się wtedy, gdy mamy wolną chwilę. Podobnie jak w aplikacji Meta Language Pro SRL mamy tutaj rozmówki, w których poznajemy zwroty potrzebne na co dzień.

Aplikację znajdziesz w:


Istnieje oczywiście o wiele więcej aplikacji, w których możemy uczyć się języka włoskiego. Te jednak najbardziej zwróciły moją uwagę 🙂 Mam nadzieję, że pomogą Wam one w nauce 🙂

Do następnego postu!

Może Ci się również spodobać: