Książki do nauki hiszpańskiego dla początkujących z serii Ana Lucía

Książki do nauki hiszpańskiego dla początkujących z serii Ana Lucía

Język hiszpański zachwyca swoim pięknym brzmieniem oraz korci ze względu na potencjalne możliwości rozumienia ulubionych piosenek bez napisów. Z drugiej strony trudno jest znaleźć dobre książki do nauki hiszpańskiego dla początkujących, które pomogają i motywują do nauki.

W tym poście chcę Ci przedstawić serię książek Ana Lucía z wydawnictwa Aventura Espa?a, która sprawi, że nauka hiszpańskiego od podstaw będzie wypełniona humorem oraz świetną historią 🙂 Mam dla Was również przygotowany rabat (informacje o nim na końcu wpisu), za pomocą którego te książki kupicie jeszcze taniej 🙂

O książce mówiłam również w filmiku na moim kanale 🙂

O czym są książki z wydawnictwa Aventura Espa?a?

Książki opowiadają historię Any i razem z nią przeżywamy mnóstwo przygód, jednocześnie ucząc się języka hiszpańskiego. Uczymy się żywego języka hiszpańskiego, z którego się korzysta na co dzień, a nie typowo “podręcznikowego”.  Taki język hiszpański jest oczywiście poprawny, ale nikt w taki konkretny sposób nie mówi.

Każda z tych historii jest inna i skierowana jest również do osób z różną znajomością języka hiszpańskiego. Nawet jeśli Twój poziom hiszpańskiego nie jest wysoki i zaczynasz dopiero naukę od podstaw to jeśli wybierzesz książkę dostosowaną do swojego poziomu to nie zniechęcisz się.

Książki świetnie motywują do dalszej nauki i jeśli masz wątpliwości co do sensu poznawania języka hiszpańskiego to po przeczytaniu choć jednej historii, Twoje zmartwienia powinny zniknąć 🙂

Przy książkach znajdziesz również zakładki, za pomocą których nauczysz się przydatnych wyrażeń w języku hiszpańskim tak jak i najpopularniejszych czasowników wraz z odmianą.

Ana Lucía Cambia la Vida ? nauka hiszpańskiego od podstaw

Ana Lucía Cambia la vida jest przeznaczona dla osób początkujących. W książce oprócz samej historii po hiszpańsku znajdziemy również opis podstawowej gramatyki hiszpańskiej tak jak i zadania kontrolne do tekstu i gramatyki. Na samym końcu znajdziesz klucz odpowiedzi.

Na każdej stronie historii mamy kilka najważniejszych słówek, które pojawiły się w tekście. W tekście są one pogrubione, więc od razu wiemy czy jakieś słowo jest w słowniczku czy też nie.

Jeśli jednak słówka, którego nie znamy nie ma w tekście to dookoła mamy bardzo dużo miejsca, by dopisać tłumaczenie. Interlinia jest dość duża i nawet większe litery się zmieszczą. Każde użycie zakreślacza będzie też od razu rzucało się w oczy, ale jednocześnie nie przebijało na poprzednią stronę 😉

Co najbardziej podoba mi się w książce Ana Lucía Cambia la vida?

Co najbardziej podoba mi się w tej książce? Zaznaczenie przy czasownikach z nieregularną odmianą, jak prawidłowo należy je koniugować. Chodzi mi tutaj o zmiany w odmianie, które znajdziemy tylko przy niektórych czasownikach np. pensar (myśleć). W innych książkach z tym się nie spotkałam, a przy nauce hiszpańskiego jest to ważne.

W książce są również prześliczne rysunki, które ilustrują to, co dzieje się w historii. To również pewnego rodzaju nowość, bo zazwyczaj w książkach do nauki języka obcego za pomocą opowieści spotykałam się raczej z taflą tekstu, a jedyne obrazki jeżeli już były to wykresy.

Gramatyka w książce Ana Lucía Cambia la vida

Gramatyka na samym końcu książki przedstawiona jest w sposób minimalistyczny, ale przekazuje najważniejsze fakty. Tutaj znajdziesz przejrzyście wytłumaczone konkrety, które bez owijania w bawełnę wytłumaczą i pokażą Ci o co chodzi w danym zagadnieniu. Sama autorka zresztą napisała we wstępie, że zajęcia z nią opierają się głównie na praktyce i jak najmniejszej ilości gramatyki.

Gramatyka wytłumaczona jest nie tylko za pomocą słów, ale i również schematów, które porządkują wiedzę i pozwalają ją zapamiętać wzrokowo. Ja jako kinestetyk korzystam głównie z uporządkowania wiedzy, ale wzrokowcom taki układ na pewno się przyda.

Ana Lucía y los Mayas

Ta książka wygląda inaczej niż jej poprzedniczka. Ana Lucía Cambia la vida jest bardziej jednolitą historią bez podziału na rozdziały, a Ana Lucía y las Mayas jest głównie historią złożoną z dialogów i z podziałem na rozdziały.

Tych rozdziałów jest 4, a po tych rozdziałach mamy gramatykę, która opisana jest cała po hiszpańsku. Jest to język prosty do zrozumienia, więc zrozumienie opisów nie powinno przysparzać większych kłopotów.

Zagadnienia gramatyczne są tutaj już bardziej zaawansowane, poznajemy 3 czasy przeszłe tak jak i mamy podane nieregularności od tych czasowników. Dla osób, które mają z tych zagadnień test czy też egzamin będzie to świetne uporządkowanie wiedzy 🙂 Po gramatyce mamy ćwiczenia, potem na samym końcu mamy miejsce na notatki i od razu mamy odpowiedzi do zadań.

Podczas czytania książki poznamy również różnice pomiędzy hiszpańskim wykorzystywanym w Hiszpanii oraz Meksyku. Główna bohaterka wyrusza powiem z przyjaciółmi razem do Meksyku i? nie ma miejsca na nudę 😉

Jeśli od razu byście chcieli przeskoczyć z jednej książki na drugą to może to być odrobinę trudne ze względu na poziom słownictwa. Tutaj już nie ma wytłumaczonych słówek na każdej stronie, ale mamy jeszcze więcej miejsca w porównaniu do poprzedniej książki na zapisywanie tłumaczeń.

Dodatkowo niektóre zwroty są wytłumaczone w przypisach na dole strony po hiszpańsku. Wyjaśnienia nie są trudne i osoba początkująca zrozumie je bez problemu, bo cała historia ma poziom wahający się od A2-B1.

Una aventura sobre ruedas con Ana Lucía

Ta książka jest dla osób średniozaawansowanych i jest najtrudniejsza w porównaniu do tych dwóch wcześniejszych.  Una aventura sobre ruedas con Ana Lucía układem bardzo przypomina poprzednią książkę tj. Ana Lucía y los Mayas, ale kilka zmian można jednak zauważyć.

Przypisów na dole strony jest jeszcze więcej niż w poprzedniej książce. Poznajemy za ich pomocą powiedzonka hiszpańskie. Więcej jest również tekstu opisującego np. uczucia czy też sytuacje. Poprzednia książka składała się głównie z dialogów, a tutaj wyglądem coraz bardziej zaczyna to już przypominać pełnowymiarową książkę po hiszpańsku.

Historia ma poziom B1-B2 i na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo trudna do zrozumienia. Jest tak z powodu dość zaawansowanych tematów, ktre pojawiają się w tej historii (technologia). Za pomocą tej książki poznamy również kolokwializmy hiszpańskie, które jeszcze bardziej poprawią naszą znajomość języka hiszpańskiego.

Gramatyki jest tutaj bardzo dużo i podobnie jak w Ana Lucía y los Mayas uczysz się jej w języku hiszpańskim.

Ana Lucia Busca Piso

Książka do nauki hiszpańskiego Ana Lucía Busca Piso od swojej poprzedniczek dość znacznie się różni, ale z drugiej strony znaleźć można również podobieństwa. W tej historii Ana szuka mieszkania i my, jako czytelnicy poznajemy w ten sposób słownictwo związane z nieruchomościami tj. wynajem, kupno oraz sprzedaż. Na samym końcu książki mamy również podsumowanie najbardziej potrzebnego słownictwa w języku hiszpańskim, które przy różnorakich sytuacjach związanych z nieruchomościami nam się przyda.

Jeśli chodzi o zadania w książce Ana Lucía Busca Piso to tutaj polegają one głównie na tłumaczeniu zdań na język hiszpański. Jest ich prawie 60 i oczywiście są do nich później odpowiedzi. W tej książce nie ma wytłumaczonej gramatyki, ale jeśli tylko przeczytało się poprzednie części to nie będzie to problem, bo gramatyka oparta jest na tych zagadnieniach, które wytłumaczone były w poprzednich częściach serii przygód z Ana Lucía.

O książce mówiłam również w tym filmiku:

Przez dłuższy czas nie miałam motywacji do nauki języka hiszpańskiego i wtedy z nieba spadły mi te książki. Na nowo odkryłam w sobie miłość do języka hiszpańskiego i cieszę się, że mogłam się informacją o tych książkach z Wami podzielić 🙂

Nie każda seria do nauki języka obcego za pomocą historii jest idealna dla osób początkujących, a tutaj możemy na każdym poziomie naszej nauki czytać pełnoprawne książki w języku hiszpańskim.

Dla mnie to nieoceniona wartość i cieszę się, że takie książki powstają 🙂

Co do rabatu ? w sklepie wydawnictwa Aventura Espana na hasło Keitah jest rabat -15%. W sklepie znajdziecie nie tylko książki do nauki hiszpańskiego dla początkujących (i nie tylko) w formie papierowej, ale i również ebooki oraz gadżety. One od razu pokażą całemu światu, że uwielbiasz język hiszpański 😉

Mam nadzieję, że te książki do nauki hiszpańskiego dla początkujących (i nie tylko) spodobają się Wam tak bardzo jak mi!

Do zobaczenia w następnym poście!

Może Ci się również spodobać:

Kurs hiszpańskiego z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka hiszpańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę hiszpańskiego z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl