Dlaczego warto się uczyć francuskiego?

Czy zastanawiasz się nad nauką języka francuskiego? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś! W tym poście odkryjesz fascynujący świat francuskiego języka i przekonasz się, dlaczego warto się go uczyć. Dowiesz się również, dlaczego francuski jest jednym z najpiękniejszych i najprzydatniejszych języków do nauki!

Dlaczego warto uczyć się francuskiego?

Francuski jest językiem międzynarodowej dyplomacji i kultury, otwierającym drzwi do różnorodnych możliwości na całym świecie. To także klucz do odkrywania fascynującej kultury, która wpłynęła na wiele dziedzin artystycznych. Nauka tego języka to również doskonałe ćwiczenie umysłu, rozwijające umiejętności komunikacyjne i intelektualną elastyczność, ale nie są to jedyne powody, dlaczego warto znać język francuski.

Czy francuski jest trudny?

Trudno jest jednoznacznie powiedzieć. czy język francuski jest trudny. Dla wielu osób francuski jest jednym z prostszych języków do nauczenia się. Jest to po części spowodowane tym, że duża część słownictwa podobna jest do tego, co znamy z języka polskiego oraz angielskiego. Podstawowe zasady gramatyczne również są dość proste, ale niestety z czasem pojawia się coraz większa ilość odmian i z tym można mieć już dość dużo problemów. Problematyczna może być również wymowa, ale im dalej w las oraz im więcej praktyki tym staje się to łatwiejsze.

PRZECZYTAJ: Czy warto uczyć się angielskiego?

Z drugiej strony jednak jeśli zależy nam głównie na rozumieniu i bardzo prostym porozumiewaniu się w języku francuskim to aż tyle odmian nie jest nam potrzebnych i francuski aż taki straszny nie jest.

Włoski, hiszpański czy francuski?

Włoski, hiszpański czy francuski – oto jest pytanie! Wszystkie języki pochodzą z tej samej rodziny językowej i w pewnym stopniu są one prawie identyczne. Poligloci często zaczynają swoją przygodę od hiszpańskiego, a następnie przechodzą do włoskiego oraz francuskiego, a czasami i portugalskiego.

Czy jest to pójście na łatwiznę? Odrobinę tak. Ale z drugiej strony zawsze może to być kolejny język, który pojawi się w naszym CV 😉

Czy francuski jest trudniejszy od hiszpańskiego lub włoskiego?

Francuski, znany ze swojej elegancji, może przysporzyć trudności ze względu na nieregularne formy czasowników i wymagającą wymowę. Jest ona trudna do ogarnięcia ze względu na nosowe dźwięki, które ciężko jest odwzorować początkującym uczniom i z tego powodu włoski lub hiszpański mogą okazać się lepszym wyborem.

PRZECZYTAJ: Czy warto uczyć się niemieckiego?

Słownictwo francuskie będzie prostsze, jeśli Twój język angielski jest na dość dobrym poziomie. Jest tak we względu na to, że większość słów w tym języku jest pochodzenia francuskiego, co na dłuższą metę ułatwia naukę.

ZOBACZ: Nauka hiszpańskiego z Keitah

Podsumowując – wszystko zależy od tego, czego Ty oczekujesz od swojej nauki języka oraz co dla Ciebie jest prostsze.

Filmy i seriale francuskie

Filmy i seriale francuskie to nie tylko Nietykalni, ale i cudowne komedie czy dramaty, które uplasowały się wysoko w rankingach kinematografii.

PRZECZYTAJ: Najlepsza aplikacja do nauki języków obcych? Moja recenzja

Oczywiście do wszystkiego jest lektor, ale nie wszystkie telenowele, seriale czy też filmy są tłumaczone, a poza tym w tłumaczeniu potrafi się zgubić naprawdę wiele. Czasami to zgubione tłumaczenie może całkowicie zmienić historię czy też postrzeganie niektórych bohaterów.

Jeśli więc zastanawiasz się nad nauką francuskiego, a już w tej chwili uwielbiasz kino francuskie to nie zastanawiaj się tylko zacznij swoją naukę 🙂

Książki po francusku

Książek francuskich jest dużo i niektóre są nawet lekturami szkolnymi (np. Mały Książę). Książki w języku francuskim mają swój specyficzny styl, który jedni uwielbiają, a inni uciekają od nich. Ile ludzi, tyle opinii, ale warto choć zaznajomić się z kilkoma książkami, by potem wydać opinię.

PRZECZYTAJ: Kryminały do nauki języków obcych

Popularnymi pisarzami z świata francuskojęzycznego są przykładowo:

  • Victor Hugo

  • Albert Camus

  • Antoine de Saint-Exupery

  • Marcel Proust

  • Jean-Paul Sartre

  • Alexandre Dumas

Warto zwrócić uwagę, że podobnie jak przy kinematografii autorów francuskojęzycznych jest dużo w zależności od kraju, z którego pochodzą.

Kuchnia francuska

Jeśli lubisz gotować, a chcesz spróbować przygotować coś naprawdę francuskiego to poszukaj tradycyjnych przepisów na dania po francusku. Tutaj znaleźć można przepisy nie tylko na Ratatouille czy Coq au Vin, ale również i inne dania takie jak Salade Niçoise, Tarte Tatin czy też Quiche Lorraine. Dań do wypróbowania jest dużo, więc warto eksperymentować.

Znalezienie drugiej połówki we Francji

Znalezienie swojej drugiej połówki we Francji może być atrakcyjne z wielu powodów, związanych zarówno z kulturą, jak i stylem życia tego kraju. Francuzi są znani ze swojej pasji do życia, wyrażanej w jedzeniu, rozmowach, a także w miłości, co może być bardzo pociągające i jednocześnie jest to świetny powód do znalezienia drugiej połówki właśnie w tym rejonie świata.

A według Ciebie dlaczego warto uczyć się francuskiego?

Może Ci się spodobać:

Kurs języków obcych z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języków obcych na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach, dzięki czemu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem, by stało się ono dla niego jasne i czytelne.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę z Keitah? 🙂

Picture of Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl