Moje ulubione materiały do nauki koreańskiego

Języka koreańskiego uczę się od dość dawna i dlatego też mam kilka swoich ulubionych materiałów do nauki tego pięknego języka. W związku z tym chcę się podzielić moimi ulubionymi książkami, aplikacjami oraz stronami internetowymi z których korzystałam bądź też nadal korzystam podczas mojej nauki koreańskiego.

Najlepsze aplikacje do nauki koreańskiego

Zacznijmy od aplikacji do nauki koreańskiego. Przez lata dużo ich recenzowałam, ale na mojej liście ulubionych niewiele zatrzymuje się na dłużej niż kilka dni. Oprócz tego, o aplikacjach do nauki koreańskiego przygotowałam również cały post na blogu, gdzie znajdziesz więcej przydatnych aplikacji.

Poniższe aplikacje są jednak świetnym początkiem przy nauce i zostały one przy mojej nauce na trochę dłużej, więc dlatego polecam je przetestować 🙂

Lingodeer do nauki koreańskiego

Pierwsza to Lingodeer, które jest całościowym kursem gdzie mamy podstawy języka koreańskiego aż do poziomu B1/ B2, czyli znajdziemy tutaj słownictwo oraz trochę gramatyki. Moją recenzję znaleźć możesz w filmiku poniżej.

Nauka koreańskiego z Vocabspace

W Vocabspace mamy za to artykuły w języku koreańskim ale te artykuły są przetworzone na prostszą wersję. Prostszą, a tak dokładniej skróconą. Oprócz tego tej w aplikacji osobno mamy wyróżnione słownictwo wraz z tłumaczeniem w języku angielskim. Aplikacja spodobała mi się, bo nie muszę czytać pełnego artykułu, na nieinteresujący mnie temat. Przez to, że mam jego skróconą wersję, przeczytam coś nowego oraz mogę się uczyć nowego słownictwa.

Aplikacja Drops do nauki koreańskiego

Jeśli chodzi o aplikację Drops to moja relacja z nią jest dość skomplikowana, ale ostatnio korzystam z tej aplikacji do nauki wszystkich języków obcych, których się uczę. Muszę przyznać, że tragedii… nie ma. Moja recenzja tej aplikacji jest w tym poście oraz w poniższym filmiku, ale uprzedzam – teraz moje zdanie jest przychylniejsze. Nadal nie korzystam z tej aplikacji jako jedyne moje źródło nauki koreańskiego, ale robię screeny, by później poznany materiał dodać do fiszek w Anki.

Ling app do nauki koreańskiego

Ostatnio zaczęłam również testować aplikację Ling App, w której możemy uczyć się języka koreańskiego przez język polski. Zdecydowanie nie jest to aplikacja, by była jedynym źródłem do nauki języka koreańskiego. Z drugiej strony jednak, jest ona świetnym materiałem do robienia powtórek i dlatego pojawiła się na tej liście. Poniżej znajdziesz recenzję tej aplikacji, a tutaj przeczytasz post.

Teuida, czyli najlepsza aplikacja do nauki koreańskiego

Zdecydowanie najlepszą aplikacją do koreańskiego jest Teuida, w której uczymy się tylko za pomocą mówienia oraz słuchania. Interaktywnie uczestniczymy w nagraniach i musimy odpowiadać na to, co mówią do nas lektorzy z nagrania.

Immersja? Jest. Motywacja do nauki? Też jest! Oprócz samych takich lekcji znajdziesz w aplikacji krótkie wyjaśnienia dotyczące fraz, które mówisz.

Książki do nauki koreańskiego w języku polskim

Jeśli chodzi o książki do nauki języka koreańskiego w języku polskim to o tym zrobiłam cały jeden filmik i on trochę już lat ma, ale jeśli miałabym powiedzieć z perspektywy czasu jaka jest moja ulubiona książka do nauki języka koreańskiego w języku polskim to najprawdopodobniej byłaby to seria Język koreański dla Polaków. O niej również zrobiłam cały jeden filmik oraz post, ale po prostu te seria przypadła bardzo do mojego gustu.

Jeśli szukasz listy wszystkich polskich książek do nauki koreańskiego to obczaj ten post.

Na drugim miejscu znalazłyby się wszystkie stare książki do nauki koreańskiego w języku polskim, ale mam świadomość, że nie są one aż tak proste do zdobycia, ale cóż – na tej liście się znajdują.

Książki do nauki koreańskiego w języku angielskim i koreańskim

Jeśli chodzi o książki do nauki koreańskiego w języku angielskim czy też tylko koreańskim to jest ich bez liku.

Można się też do pewnego stopnia prześcigać. Jak ja podam, że mi się jakaś książka podoba, 5 innych osób napisze, że mój wybór jest zły… Takie sytuacje przerabiałam już wielokrotnie, ale jeśli mam podać taką jedną książkę, z której mi się najlepiej uczyło to byłoby to 2000 essential Korean words for beginners.

2000 Essential Korean words for beginners – najlepsza książka do nauki słownictwa koreańskiego

Miałam książkę 2000 Essential Korean words for beginners w formie papierowej za pomocą biblioteki we Wrocławiu, a teraz mam tę książkę w wersji ebooka i korzystam z niej, kiedy udzielam korepetycji z koreańskiego. Do tej książki po prostu mam słabość. Nie ma tutaj co prawda gramatyki, ale duża ilość słownictwa nigdy mi nie przeszkadzała, więc książkę oceniam jak najbardziej na plus.

Najlepsze podręczniki do nauki koreańskiego

Co do podręczników do koreańskiego takich typowych to tutaj skłaniałabym się do serii Yonsei Korean. Są również inne ciekawe podręczniki takie jak Ewha Korean, Sejong Hangugo, ale do mnie one aż tak nie przemówiły. Każdy ma jednak swoje własne zdanie i to jest w tym wszystkim najlepsze! 🙂

Kiedyś bardzo też lubiłam serię Active Korean oraz Integrated Korean, usprawniały one znacznie moją naukę koreańskiego, ale teraz już raczej do tych serii nie wracam.

Książki do egzaminu TOPIK

Jeśli chodzi o książki do TOPIKu to tutaj również jest morze możliwości, ale bardzo spodobała mi się seria (o ile można to tak nazwać) TOPIK in 30 days, TOPIK in 40 days. Chodzi w tych książkach o to, by w danym okresie czasu ogarnąć daną partię materiału albo też partię gramatyki. Dokładne tytuły książek, które między innymi mam na myśli to:

  • TOPIK Vocabulary in 40 days for begginers

  • TOPIK Vocabulary in 50 days for intermediate

  • TOPIK in 30 days

Jeśli chcesz przeczytać trochę więcej o samym egzaminie TOPIK to zapraszam do tego postu.

Strony internetowe do nauki koreańskiego

Co do stron internetowych to też można podawać je bez liku. Część z nich znajdziesz na moim blogu w poście, o najlepszych stronach do nauki koreańskiego. Mimo, że ten post ma kilka lat to nadal jest aktualny.

Do tej listy dodałabym tylko jeszcze How to study korean, Key to Korean oraz Study with Bee. To takich kilka stron, które skradło moje serduszko i nie ma już powrotu.

Miłej nauki języków obcych!

Może Ci się spodobać:

Zapisz się na zajęcia z Keitah!

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw lub wzbogacić to, co już potrafisz, by lepiej się porozumiewać? Chcesz powiedzieć coś więcej niż tylko hej po koreańsku?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, z chęcią pomogę Ci przejść zarówno przez słownictwo, jak i gramatykę, by język nie był już dla ciebie obcy oraz by żadna rozmowa nie była stresująca.

Możesz się ze mną uczyć języka koreańskiego na zajęciach indywidualnych lub grupowych! Zajęcia są dostosowane pod Ciebie i Twoje zainteresowania oraz sposób nauki. W taki sposób możesz uczyć się ze mną:

Atmosfera na zajęciach

Zajęcia prowadzę w w przyjaznej i często zabawnej atmosferze. Ze mną nie tylko można pożartować na wiele tematów, ale też pozachwycać się utworami muzycznymi, wymienić się propozycjami filmów do obejrzenia oraz podyskutować na temat tego, jak przyswoić trudniejsze słówka, by stały przed tobą otworem i już nigdy nie sprawiały trudności.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach skupiamy się na najważniejszych zwrotach i słówkach. Dzięki temu bardzo szybko możesz opanować język i przekroczyć bariery w mówieniu. Podczas zajęć na bieżąco zapisuję wymowę zdań oraz wyrazów i rozbrajam je na części pierwsze razem z uczniem. Żadna konstrukcja gramatyczna czy też słówko nie będzie już więc niemożliwe do nauczenia.

Więc jak, zdecydujesz się na naukę koreańskiego z Keitah? 🙂

Keitah

Keitah

Nazywam się Kasia Flamma i prowadzę szkołę językową, w której nauczam angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Języki obce oraz efektywne metody nauki są moją pasją, którą chcę dzielić się z innymi!

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

Sprawdź całą ofertę kursów indywidualnych oraz samodzielnych.

Zapisz się do newslettera!

Poznaj najlepsze triki na naukę języków obcych i recenzje materiałów do nauki!

Cześć! Miło mi, że jesteś na mojej stronie! Znajdziesz tutaj inspirację do nauki języków obcych oraz motywację do radzenia sobie z codziennością. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie staram się robić to samo – inspirować, motywować i dawać dobre rady na temat nauki języków obcych.

E-mail: ja@keitah.pl